Dezynfekcja 

Jest 82 produktów.
  • strona z 6

Gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, lekarskie, tatuażu czy inne miejsca, w których przeprowadzane są zabiegi, które mogą naruszyć ciągłość skóry, są szczególnie narażone na kontakt z groźnymi bakteriami i wirusami. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i klientów oraz pracowników w każdym miejscu pracy. Odpowiednia dezynfekcja i sterylizacja to kluczowy element pozwalający zapewnić wysokie standardy bezpieczeństwa i higieny. W czasach kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na zakażenia bakteryjne i wirusowe (grypa, rotawirus, koronawirus, meningokoki, HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, brodawki) bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny pracy. Obecne na dłoniach bakterie pozostawiamy na powierzchni mebli, drzwi i klamek, różnych sprzętów, co sprzyja ich ekspresowemu rozprzestrzenianiu się. Dodatkowo nie zapominajmy, iż dłonie są głównym narzędziem pracy kosmetyczek i zawsze powinny być zdezynfekowane, czyste i zadbane. Każdy klient odwiedzający salon kosmetyczny obdarza personel pewnym zaufaniem. Dlatego pamiętajmy, aby dołożyć wszelkich starań, aby nigdy go nie stracił. Utrzymanie higieny na najwyższym poziomie ma ogromne znaczenie w każdym gabinecie zabiegowym. Oprócz dezynfekcji rąk bardzo ważna jest dezynfekcja samych narzędzi i powierzchni płaskich. Na szczególną uwagę zasługują powierzchnie w pobliżu umywalki, klamki, fotele czy stoliki oraz cała podłoga. Dokładne zdezynfekowanie, odpowiednio dobrane artykuły jednorazowe i dbałość o higienę gwarantują bezpieczne wykonanie usługi i eliminują ryzyko zakażenia.

Sterylizacja narzędzi kosmetycznych

W żadnym gabinecie nie może zabraknąć środków do dezynfekcji. Proces ten powinien obejmować zarówno narzędzia, powierzchnie znajdujące się w gabinecie, jak i przyrządy, które mają kontakt z przerwaną tkanką. Sterylizacji poddaje się przede wszystkim metalowe przyrządy do manicure i pedicure takie jak: nożyczki, pęsety, cążki, szczypce, dłuta czy frezy. Powierzchnia wysterylizowanych przedmiotów jest pozbawiona jakichkolwiek mikroorganizmów, a także ich form przetrwalnikowych, usuwa więc bakterie i wirusy do zera. Obecnie najpopularniejszą metodą dezynfekcji jest sterylizacja parą wodną pod wysokim ciśnieniem. Służy do tego sterylizator parowy – autoklaw (najlepiej klasy B). To jedyna metoda zapewniająca pełną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Narzędzia powinny być zapakowane w worki lub zgrzane w rękaw przeznaczony do sterylizacji. Umożliwia to otwarcie sterylnego opakowania przy kliencie podczas zabiegu kosmetycznego.

Dezynfekcja rąk i powierzchni płaskich

Dezynfekcja to proces, w którym usuwane zostają bakterie, grzyby oraz wirusy. Zarówno bezpieczeństwo klienta, jak i pracowników to podstawa, dlatego zachowanie odpowiedniej higieny powinno być kluczowym aspektem w każdym miejscu pracy. Dłonie zarówno klientki, jak i osoby wykonującej zabieg powinny zostać zdezynfekowane preparatem specjalistycznym odpowiednio do tego przeznaczonym. W ofercie hurtowni kosmetycznej elarto posiadamy środki do dezynfekcji skóry renomowanych marek między innymi takich jak: Schulke, MediLab, PresVir, Gehwol, Chemisept, Ecolab. Jak prawidłowo dezynfekować ręce? Po pierwsze należy dokładnie umyć ręce zwykłym mydłem bądź mydłem antybakteryjnym. Drugim krokiem jest użycie odpowiedniego środka dezynfekującego. Substancję dezynfekującą wystarczy nanieść w odpowiedniej ilości na skórę dłoni i dokładnie ją wcierać, dopóki środek zupełnie nie odparuje. Oprócz higieny osobistej w funkcjonowaniu gabinetu kosmetycznego istotne jest dokładne i częste sprzątanie powierzchni. Po skończonym zabiegu powinniśmy wyczyścić stanowisko, fotel, meble oraz akcesoria. Pamiętajmy o używaniu odpowiednich preparatów dezynfekujących na przykład: jednorazowych chusteczek dezynfekujących, środków w sprayu bądź w spryskiwaczu.

Dlaczego warto kupować w hurtowni kosmetycznej online?

W ofercie hurtowni kosmetyków profesjonalnych elarto znajdziesz szereg preparatów do dezynfekcji stosowanych w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, studiach tatuażu i piercingu, gabinetach lekarskich czy salonach podologicznych. Znajdziesz płyny, żele do dezynfekcji skóry i powierzchni (o różnych pojemnościach), autoklawy, rękawy do sterylizacji narzędzi, sterylizatory / myjki ultradźwiękowe i wiele, wiele innych. W wyborze idealnego produktu pomogą Ci rzetelne opisy, pomocne wskazówki, szeroka gama produktów oraz wyraźne zdjęcia.

kliknij aby zobaczyć więcej

Łap okazję

Najbliższe szkolenia zobacz wszystkie szkolenia

  • Hybryda od A do Z
    16 - 17 Listopad

    Hybryda od A do Z

    Kompleksowe szkolenie techniczno - biznesowe z zakresu manicure hybrydowego

Historia hurtowni kosmetycznej elarto

Niespełna 20 lat temu, kiedy branża beauty w Polsce dopiero rozwijała się, Ela Trzeciak poszukując innowacyjnych rozwiązań, by spełnić oczekiwania klientów, zaczęła budować własną markę elarto. Zdobywając rzetelne wykształcenie branżowe na licznych kursach i studiach, doświadczenie w bezpośredniej obsłudze klienta w salonie, wypracowała autorski system szkoleń i produktów. Cel był prosty – zaoferować klientkom wysoką jakość świadczonych usług, bezpieczne i trwałe produkty, wiedzę jak być ekspertem w branży i budować rentowny biznes. Wraz z rozwojem gabinetu powstało centrum dystrybucji kosmetyków profesjonalnych – hurtownia stacjonarna i internetowa elarto oraz centrum szkoleniowe. Dzięki temu każda stylistka ma wygodny, szybki dostęp do ogromnego zasobu produktów profesjonalnych, może stale poszerzać swoją wiedzę praktyczną, rozwijać siebie i swój biznes, stając się skutecznym przedsiębiorcą.

Od początku istnienia marki rozwój jest dla nas priorytetem, dlatego mimo upływających lat nie przestajemy intensywnie udoskonalać ofertę, obsługę, produkty. Chcemy budować z naszymi klientami przyjazne relacje w atmosferze zaufania, stałości, odpowiedzialności, bezpieczeństwa. Mamy świadomość intensywnie rozwijającej się i zmieniającej branży beauty nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlatego stale się szkolimy, kształcimy i dokładamy wszelkich starań, abyście Wy – nasi klienci – mieli szeroką gamę produktów kosmetycznych spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek gabinetu. Nasza hurtownia dystrybuuje produkty renomowanych, znanych ze świetnej jakości marek kosmetycznych między innymi takich jak: Apis, Farmona, Bielenda, Ibra, Kryolan, Karaja, elarto, PediCare, NailTek, Podopharm, StarNail, Starpil, Norel, Depileve, TechnoTan, Cuccio Naturale, Gehwol, Podoland, Brow Henna, Biancil, Wimpernwelle, Studex i wiele, wiele innych.

Warto podkreślić, iż elarto to jedna z nielicznych firm należących do branży stylizacji paznokci w Polsce, która jest tak wszechstronna: produkuje własną linię kosmetyków profesjonalnych, dystrybuuje marki kosmetyczne, prowadzi salon firmowy i oferuje szkolenia. Te ostatnie stanowią szeroką sferę działań Eli Trzeciak, która chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i niezwykłym zasobem wiedzy. Będąc dyplomowaną trenerką, sędzią mistrzostw stylizacji, ekspertem, przedsiębiorcą, podchodzi wielowymiarowo do rozwoju w tej branży, co stanowi fundament jej systemu szkoleniowego zawarty w modelu biznesowym Ela Trzeciak Academy. Najbardziej zależy jej na tym, by specjaliści mieli gruntowne przygotowanie pod względem wiedzy, odpowiedzialne podejście do zawodu, świadczyli wysokiej jakości usługi w sposób bezpieczny i higieniczny, nie zapominając, że to ich klient i jego potrzeby są najważniejsze.

Wizja hurtowni kosmetycznej elarto

Chcemy być jedną z najlepszych hurtowni kosmetyków profesjonalnych w Polsce. Pragniemy, aby każdy klient znalazł kompleksowe wyposażenie gabinetu i innowacyjne kosmetyki w przystępnych cenach, a zakupy były łatwe, przyjemne, zwieńczone ekspresową dostawą.

Misja hurtowni kosmetycznej elarto

Hurtownia kosmetyków profesjonalnych elarto przede wszystkim stawia na rozwój. Stale pracujemy nad poszerzaniem naszego asortymentu, organizujemy atrakcje zakupowe i liczne promocje. Dystrybuujemy produkty topowych marek. Warto wspomnieć, iż wiele z nich to polskie brandy. Jest dla nas niezwykle istotne wspieranie rodzimych firm. Na pierwszym miejscu stawiamy zaufanie naszych klientów. To właśnie dzięki Wam i dla Was intensywnie pracujemy nad rozwojem hurtowni. Nasze priorytety to: zapewnienie profesjonalnej obsługi, wsparcie zakupowe, intuicyjna strona internetowa, doradztwo. Stale szkolimy się i kształcimy, aby sprostać Waszym wymaganiom. Chcemy, aby zakupy w naszej hurtowni były dla Was czystą przyjemnością i oszczędnością czasu. Dokonujemy wszelkich starań, aby zamówienie dotarło do Was w ekspresowym tempie. Jesteśmy do waszej dyspozycji poprzez formularz kontaktowy oraz infolinię, by udzielić rzetelnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Znajdziecie nas także w social mediach: na Facebooku oraz Instagramie. Zamieszczamy aktualności oraz mnóstwo inspiracji. Zapraszamy Was do współtworzenia tych stron z nami.

kliknij aby zobaczyć więcej