Dezynfekcja 

Jest 77 produktów.
 • strona z 6

Gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, lekarskie, tatuażu czy inne miejsca, w których przeprowadzane są zabiegi, które mogą naruszyć ciągłość skóry, są szczególnie narażone na kontakt z groźnymi bakteriami i wirusami. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i klientów oraz pracowników w każdym miejscu pracy. Odpowiednia dezynfekcja i sterylizacja to kluczowy element pozwalający zapewnić wysokie standardy bezpieczeństwa i higieny. W czasach kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na zakażenia bakteryjne i wirusowe (grypa, rotawirus, koronawirus, meningokoki, HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, brodawki) bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny pracy. Obecne na dłoniach bakterie pozostawiamy na powierzchni mebli, drzwi i klamek, różnych sprzętów, co sprzyja ich ekspresowemu rozprzestrzenianiu się. Dodatkowo nie zapominajmy, iż dłonie są głównym narzędziem pracy kosmetyczek i zawsze powinny być zdezynfekowane, czyste i zadbane. Każdy klient odwiedzający salon kosmetyczny obdarza personel pewnym zaufaniem. Dlatego pamiętajmy, aby dołożyć wszelkich starań, aby nigdy go nie stracił. Utrzymanie higieny na najwyższym poziomie ma ogromne znaczenie w każdym gabinecie zabiegowym. Oprócz dezynfekcji rąk bardzo ważna jest dezynfekcja samych narzędzi i powierzchni płaskich. Na szczególną uwagę zasługują powierzchnie w pobliżu umywalki, klamki, fotele czy stoliki oraz cała podłoga. Dokładne zdezynfekowanie, odpowiednio dobrane artykuły jednorazowe i dbałość o higienę gwarantują bezpieczne wykonanie usługi i eliminują ryzyko zakażenia.

Sterylizacja narzędzi kosmetycznych

W żadnym gabinecie nie może zabraknąć środków do dezynfekcji. Proces ten powinien obejmować zarówno narzędzia, powierzchnie znajdujące się w gabinecie, jak i przyrządy, które mają kontakt z przerwaną tkanką. Sterylizacji poddaje się przede wszystkim metalowe przyrządy do manicure i pedicure takie jak: nożyczki, pęsety, cążki, szczypce, dłuta czy frezy. Powierzchnia wysterylizowanych przedmiotów jest pozbawiona jakichkolwiek mikroorganizmów, a także ich form przetrwalnikowych, usuwa więc bakterie i wirusy do zera. Obecnie najpopularniejszą metodą dezynfekcji jest sterylizacja parą wodną pod wysokim ciśnieniem. Służy do tego sterylizator parowy – autoklaw (najlepiej klasy B). To jedyna metoda zapewniająca pełną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Narzędzia powinny być zapakowane w worki lub zgrzane w rękaw przeznaczony do sterylizacji. Umożliwia to otwarcie sterylnego opakowania przy kliencie podczas zabiegu kosmetycznego.

Dezynfekcja rąk i powierzchni płaskich

Dezynfekcja to proces, w którym usuwane zostają bakterie, grzyby oraz wirusy. Zarówno bezpieczeństwo klienta, jak i pracowników to podstawa, dlatego zachowanie odpowiedniej higieny powinno być kluczowym aspektem w każdym miejscu pracy. Dłonie zarówno klientki, jak i osoby wykonującej zabieg powinny zostać zdezynfekowane preparatem specjalistycznym odpowiednio do tego przeznaczonym. W ofercie hurtowni kosmetycznej elarto posiadamy środki do dezynfekcji skóry renomowanych marek między innymi takich jak: Schulke, MediLab, PresVir, Gehwol, Chemisept, Ecolab. Jak prawidłowo dezynfekować ręce? Po pierwsze należy dokładnie umyć ręce zwykłym mydłem bądź mydłem antybakteryjnym. Drugim krokiem jest użycie odpowiedniego środka dezynfekującego. Substancję dezynfekującą wystarczy nanieść w odpowiedniej ilości na skórę dłoni i dokładnie ją wcierać, dopóki środek zupełnie nie odparuje. Oprócz higieny osobistej w funkcjonowaniu gabinetu kosmetycznego istotne jest dokładne i częste sprzątanie powierzchni. Po skończonym zabiegu powinniśmy wyczyścić stanowisko, fotel, meble oraz akcesoria. Pamiętajmy o używaniu odpowiednich preparatów dezynfekujących na przykład: jednorazowych chusteczek dezynfekujących, środków w sprayu bądź w spryskiwaczu.

Dlaczego warto kupować w hurtowni kosmetycznej online?

W ofercie hurtowni kosmetyków profesjonalnych elarto znajdziesz szereg preparatów do dezynfekcji stosowanych w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, studiach tatuażu i piercingu, gabinetach lekarskich czy salonach podologicznych. Znajdziesz płyny, żele do dezynfekcji skóry i powierzchni (o różnych pojemnościach), autoklawy, rękawy do sterylizacji narzędzi, sterylizatory / myjki ultradźwiękowe i wiele, wiele innych. W wyborze idealnego produktu pomogą Ci rzetelne opisy, pomocne wskazówki, szeroka gama produktów oraz wyraźne zdjęcia.

kliknij aby zobaczyć więcej

Łap okazję

Najbliższe szkolenia zobacz wszystkie szkolenia

 • Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex
  1 dzień (2h)

  Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex

  OFERTA SZKOLENIOWA - Szkolenie z przebijania płatka, chrząstki ucha oraz nosa przy użyciu produktów firmy Studex
 • Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień
  3 dni (18h)

  Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień

  OFERTA SZKOLENIOWA - Kompleksowe szkolenie z zakresu przedłużania paznokci techniką żelową oraz wykonywanie korekty.