Preparaty specjalistyczne 

Jest 27 produktów.
 • strona z 2

Preparaty specjalistyczne należą do grupy niezbędnych produktów, które powinien posiadać każdy dobry podolog, pedicurzysta, czy manicurzysta. Są to kosmetyki do zadań specjalnych, których celem jest walka z wrastającymi paznokciami, grzybicami, onycholizą, kurzajkami, a także brodawkami. Niestety to tylko cześć przypadłości, na które narażone są nasze paznokcie oraz skóra. Coraz więcej osób odwiedza gabinety kosmetyczne w poszukiwaniu pomocy i ukojenia narastającego bólu. Nasza hurtownia posiada bogatą ofertę klamer oraz preparatów renomowanych producentów na rynku, które uśmierzą nie tylko ból, ale i pomogą w walce z męczącą przypadłością. Skuteczność tych produktów potwierdziło wielu specjalistów podologii. Ze względu na potrzebną wiedzę w dziedzinie pedicuru leczniczego część kosmetyków przeznaczona jest wyłącznie do użytku profesjonalnego. W swojej ofercie posiadamy między innymi: kremy, maści i tinktury.

Czym jest podologia?

Podologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem oraz zapobieganiem problemom w obrębie stóp i paznokci. Zabiegi podologiczne wymagają odpowiedniej wiedzy oraz wykształcenia. Nauka ta łączy w sobie elementy kosmetologii, dermatologii, ortopedii, ale też chirurgii, czy diabetologii. Do podologów powinny zgłaszać się przede wszystkim osoby, które borykają się z problemami ruchowymi, osoby niepełnosprawne, które nie mają możliwości samodzielnego dbania o stopy, diabetycy, osoby walczące z nadpotliwością stóp, grzybicą, wrastającymi paznokciami czy kurzajkami.

Najczęstsze choroby paznokci 

Jednym z najczęstszych schorzeń występujących u osób niezależnie od wieku są wrastające paznokcie. Przypadłość ta charakteryzuje się wrastaniem bocznej krawędzi paznokcia pod skórę. Z czasem pacjent zaczyna odczuwać ból, który uniemożliwia chodzenie, pojawia się silny stan zapalny i intensywne ropienie. Szybka i odpowiednia reakcja pomaga uniknąć chirurgicznej korekcji, dlatego warto wiedzieć jak zapobiegać i leczyć wrastające paznokcie. A przede wszystkim wyposażyć swój gabinet w odpowiednie preparaty specjalistyczne, które pomogą w walce z problemem. Klamry, akrylogel mocujący klamry, a także tinktura do wrastających paznokci to zdecydowany must have w każdym gabinecie pedicure. Kiedy wkraczamy w okres letni, diametralnie wzrasta liczba osób borykających się z problemem kurzajek. Pamiętajmy, aby nie lekceważyć tego schorzenia, ponieważ kurzajka rozsiewa się w ekstremalnie szybkim tempie, a nie leczona prowadzi do uporczywego bólu. Dlatego tak ważne jest, aby zareagować szybko i skutecznie. Wypalanie, mrożenie, laser, ale także odpowiedni preparat na kurzajki to jedyne sposoby, które pomagają usunąć kurzajkę skutecznie, czyli wraz z jej korzeniem. Warto wspomnieć również o schorzeniu zwanym onycholizą, która charakteryzuje się odwarstwianiem się płytki paznokcia od jego łożyska. Problem ten może dotyczyć zarówno dłoni, jak i stóp, niezależnie od płci. Jest to choroba, która może mieć podłoże genetyczne, ale i może być wywołana przez uraz mechaniczny. Onycholiza staje się bardzo powszechnym problemem, dlatego warto zwrócić na nią uwagę i posiadać produkty, które pozwolą szybko zareagować i skutecznie ją leczyć. Oczywiście chorób skóry i paznokci jest tak wiele, że można by o nich napisać obszerną książkę, dlatego w wyborze idelnego preparatu specjalistycznego pomogą Ci rzetelne opisy, pomocne wskazówki, szeroka gama produktów oraz wyraźne zdjęcia.

Dlaczego warto kupować preparaty specjalistyczne online?

Nie musisz już stać w długich kolejkach, godzinami szukać miejsca parkingowego, bezsensownie chodzić od półki do półki w poszukiwaniu najlepszej oferty. Zakupy nigdy nie były tak łatwe i wygodne. Wystarczy Ci ulubiona herbata, koc oraz chwila wolnego czasu. Możesz wygodnie usiąść na kanapie i przejrzeć bogatą ofertę produktów do podologii światowych liderów na rynku kosmetycznym takich jak Podopharm, Podoland, Spirularin. W wyborze idelnego produktu nie tylko pomogą Ci rzetelne opisy, ale i pomocne wskazówki oraz wyraźne zdjęcia. Zapewniamy najwyższej jakości produkty, profesjonalne wsparcie w zdobywaniu wiedzy merytorycznej i praktycznych umiejętności.

kliknij aby zobaczyć więcej

Łap okazję

Najbliższe szkolenia zobacz wszystkie szkolenia

 • Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex
  1 dzień (2h)

  Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex

  OFERTA SZKOLENIOWA - Szkolenie z przebijania płatka, chrząstki ucha oraz nosa przy użyciu produktów firmy Studex
 • Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień
  3 dni (18h)

  Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień

  OFERTA SZKOLENIOWA - Kompleksowe szkolenie z zakresu przedłużania paznokci techniką żelową oraz wykonywanie korekty.