Żel Spirigel Complete do dezynfekcji rąk i skóry 500ml

Spirigel Complete 500 ml Zobacz większe

6908

Spirigel Complete to alkoholowy żel nowej generacji do dezynfekcji rąk. Preparat ma udowodnione działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, drożdżobójcze i wirusobójcze (HBV, HCV i HIV,Polio, Adeno, Parvo, Rota) w krótkim czasie działania. Zawiera aloes, pantenol i glicerynę, aby utrzymać skórę rąk w doskonałej kondycji.

Więcej szczegółów

pokaż cenę

Produkt archiwalny - aktualnie niedostępny w ofercie
Do darmowej wysyłki zostało
300,00 zł

Więcej informacji

W pełni wirusobójczy żel do dezynfekcji rąk Spirigel Complete, o pełnym spektrum działania i doskonałej tolerancji, jest istotnym czynnikiem poprawiającym higienę rąk. Stosowany w szpitalach, gabinetach lekarskich, gabinetach stomatologicznych, stacjach dializ, domach opieki, salonach kosmetycznych, gabinetach podologicznych, studiach tatuażu oraz wszędzie tam, gdzie skuteczna i szybka higiena rąk jest istotna. Preparat dzięki formule żelu o obniżonej lepkości, daje wrażenie korzystania z płynnego preparatu do dezynfekcji rąk, jednocześnie zapewniając korzyści tradycyjnego, alkoholowego. Dzięki swojej formule redukuje gromadzenie się produktu, jednocześnie utrzymując przewagę żelu nad płynem: łatwość stosowania i lepsze efekty. Spirigel Complete łączy korzyści płynące z żelu i płynu, oferując kompletną ochronę.

Dlaczego warto wybrać Spirigel Complete?
Spirigel Complete to preparat o pełnym spektrum wirusobójczym, zapewniającym najwyższy poziom ochrony. Jest szczególnie polecany do stosowania w ochronie zdrowia. Zalety Spirigel Complete:

 • jest doskonale tolerowany przez skórę - dobra tolerancja skóry poprawia przestrzeganie higieny rąk, dlatego Spirigel Complete został opracowany z myślą o pracownikach ochrony zdrowia. Jest to przyjazny dla skóry preparat zawierający aloes, pantenol i glicerynę, co czyni go idealnym do częstego stosowania.
 • w pełni wirusobójczy - Spirigel Complete to preparat o pełnym spektrum wirusobójczym, zapewniającym najwyższy poziom ochrony. Odpowiedni także do użycia w obszarach wysokiego ryzyka i w sytuacjach zagrożenia epidemią. Jest skuteczny przeciwko wirusom (w tym przeciwko norowirusom), przeciwko drożdżom, prątkom gruźlicy i bakteriom w krótkim czasie działania, wynoszącym zaledwie 15 sekund w odpowiednich testach in vitro;
 • odpowiedni do chirurgicznej dezynfekcji rąk - jest zgodny z normą EN 12791 w zakresie chirurgicznej antyseptyki rąk.


Wyniki badań mikrobiologicznych i wirusologicznych:

 • spektrum działania: higieniczna dezynfekcja rąk EN 1500, czas działania: 30 sekund;
 • spektrum działania: chirurgiczna dezynfekcja rąk EN 12791, czas działania: 3 minuty;
 • spektrum działania: bakteriobójczy EN 13727, czas działania: 15 sekund;
 • spektrum działania: drożdżobójczy EN 13624, czas działania: 15 sekund;
 • spektrum działania: bójczy wobec prątków gruźlicy EN 14348, czas działania: 15 sekund;
 • spektrum działania: aktywny wobec wszystkich wirusów osłonionych (łącznie z HBV, HCV i HIV) zgodnie z RKI (Instytut Roberta Kocha), czas działania: 30 sekund;
 • spektrum działania: wirusobójczy (Polio, Adeno) EN 14476, czas działania: 2 minuty;
 • spektrum działania: skuteczność w stosunku do Norowirusów (Norowirus mysi) EN 14476, czas działania: 15 sekund;
 • spektrum działania: skuteczność w stosunku do Rotawirusów EN 14476, czas działania: 15 sekund.

Sposób postępowania (higieniczna dezynfekcja rąk): w suche ręce wcierać w czasie 30 sekund nie mniej niż 3 ml preparatu. Ręce przez cały czas dezynfekcji powinny być zwilżone preparatem.

Sposób postępowania (chirurgiczna dezynfekcja rąk): umyć ręce wodą z preparatem myjącym, dokładnie opłukać i osuszyć, dezynfekować przez co najmniej 3 minuty wcierając w suche ręce nie mniej niż 2 x 5 ml preparatu. W czasie dezynfekcji ręce powinny być cały czas zwilżone preparatem.

100 g produktu zawiera następujące substancje aktywne: 85 g etanolu. Preparat zawiera także składniki chroniące i pielęgnujące skórę - aloes, pantenol i glicerynę.