Maska regenerująca do dłoni i stóp z żywokostem 240g

Maska regenerująca do dłoni i stóp z żywokostem 240g Zobacz większe

Cuccio Naturale

Ekstrakt z korzenia żywokostu zawarty w masce ma działanie regenerujące oraz ściągające. Działa również przeciwzapalnie.

Więcej szczegółów

59,00 zł

Więcej informacji

Ekstrakt z korzenia żywokostu zawarty w masce ma działanie regenerujące oraz ściągające. Działa również przeciwzapalnie. Żywokost to roślina lecznicza zawierająca między innymi cukry, pektyny, garbniki, alkaloidy, kwasy organiczne. Stosowany jest zewnętrznie przy odmrożeniach, oparzeniach, egzemie, ropniach i trudno gojących się ranach. Pobudza rozwój komórek przy ubytkach skórnych. Największe lecznicze działanie ma alantoina. Ułatwia ona gojenie się ran, blizn i złamań, łagodzi objawy łuszczycy. Alantoina ułatwia i przyspiesza tworzenie się naskórka.
Stosowanie: po eksfoliacji solą morską Cuccio Naturale o wybranym zapachu, aplikujemy pędzlem warstwę maski regenerującej na dłonie i/lub stopy. Dla zwiększenia intensywności działania należy owinąć dłonie i/lub stopy folią typu stretch oraz ogrzać w elektrycznych rękawicach (butach). Jeżeli nie mamy rękawic (butów) możemy zawinąć dłonie (stopy) w ciepły, wilgoty ręcznik. Po upływie 10 minut zdejmujemy celafon. Zauważymy, że kremowy kolor maski zmienił się w przeźroczystą, świecącą warstwę. Wykonując delikatny masaż wcieramy maskę pozostałą na skórze. Na koniec zabiegu możemy nawilżyć dłonie i/lub stopy masłem Cuccio Naturale o wybranym zapachu.

Inne produkty z tej kategorii