Tag Archives: pielęgnacja dłoni

Wiosenne porządki – dłonie

wiosenne porządki - dłonie
Zadbałaś już o swoje ciało, odżywiłaś skórę. Dzisiaj skup się na dłoniach.

To właśnie dłonie wyjątkowo narażone są na mróz, słońce i działanie detergentów i tylko prawidłowa pielęgnacja sprawi, że ich wygląd nie doda Ci lat. Jak dbać o dłonie? Są na to proste sposoby.

Zrób peeling

Zastosuj kosmetyk specjalnie dla dłoni. Dzięki niemu usuniesz martwy naskórek i rozjaśnisz skórę. Staraj się wykonywać go regularnie 2-3 razy w tygodniu. Raz w miesiącu możesz zrobić mikrodermabrazję. Możesz skorzystać z zabiegu w salonie kosmetycznym lub zrobić ją samodzielnie w domu kosmetykami, które zazwyczaj stosujesz na skórę twarzy.

Przede wszystkim nawilżaj

Zrób to najlepiej zaraz po wygładzeniu skóry – wtedy lepiej wchłoną się składniki pielęgnacyjne. Przy wyborze kremu sprawdź, czy posiada on substancje aktywne, np. retinol, witaminy czy peptydy. Tylko te składniki poprawią syntezę kolagenu, wygładzą zmarszczki, rozjaśnią skórę i zamaskują żyłki. Zawsze możesz też użyć kremu do twarzy.

Jak dbać o dłonie? - na szczęście są na to proste sposoby!

wiosenne porządki - dłonie

 

Chroń dłonie przed słońcem

Dłonie, podobnie jak twarz, są bardzo narażone na działanie promieni słonecznych. Dlatego stosuj kosmetyki zawierające filtry, zwłaszcza wtedy, gdy chodzisz bez rękawiczek. Pod wpływem słońca kolagen i elastyna ulegają zniszczeniu, tworzą się zmarszczki i przebarwienia, a naskórek staje się cienki i szorstki. Jeśli akurat nie masz kremu do rąk z filtrem, możesz zastosować preparat do opalania, jakiego używasz na plaży.

Rozjaśnij przebarwienia

Pozbycie się ciemnych, pigmentacyjnych plam odmłodzi Twoje dłonie i zdecydowanie poprawi ich wygląd. To jednak wymaga cierpliwości. Do tego celu wykorzystaj kremy na noc zawierające hydrochinon – składnik wpływający na blaknięcie przebarwień. Pamiętaj, aby kremy te stosować punktowo – wyłącznie w miejscach, w których zaobserwowałaś przebarwienia. W ten sposób unikniesz nierównomiernej utraty pigmentu, która również nie wygląda estetycznie.

Pielęgnacja dłoni i paznokci zimą

dłonie i paznokcie zimą

 

Krótkie dni, długie wieczory, mrozy, które szczególnie w tym sezonie dają się we znaki, z pewnością nie służą naszej urodzie. Począwszy od skóry, włosów, na odmrożonych dłoniach i stopach skończywszy. Oprócz codziennych kontaktów z chemikaliami domowymi, narażone jesteśmy na duże skoki temperatur. Poza tym, nie zawsze pamiętamy o rękawiczkach, a codzienne odśnieżanie samochodu także nas nie oszczędza.

Wszystko to maluje się na naszych rękach w postaci czerwonych, często krwawych ran na skórze, która jest do tego szorstka i sucha. Również niedobory świeżych owoców i warzyw w diecie dają się we znaki. Paznokcie kruszą się, łamią i rozdwajają częściej niż kiedykolwiek.

Dlatego my, profesjonalistki ruszamy z odsieczą, wyposażone w specjalistyczne linie do pielęgnacji dłoni i paznokci.

Hasłem przewodnim jest odżywianie i regeneracja. Szczególnym powodzeniem cieszą się teraz wszystkie zabiegi termalne: manicure na ciepło z użyciem olejków i emulsji podgrzanych w specjalnym podgrzewaczu, zabiegi wzbogacone serum z antyoksydantami, składnikami wybielającymi (np. ekstrakt z cytryny), emulsje z tlenkiem cynku, olejki z wyciagami z owoców i kiełkow zbóż, odżywcze masła utrzymujące na długo wilgoć w skórze, zabiegi z użyciem ciepłych ręczników, rękawic elektrycznych lub parafiny.

pielęgnacja dłoni i paznokci zimąAby zapewnić  skuteczność preparatów do pielęgnacji dłoni, podstawą jest usunięcie zrogowaciałego naskórka. Wtedy składniki odżywcze zawarte w kosmetykach penetrują głębsze partie skóry. Do tego celu używamy peelingu. Na rynku mamy szeroki wybór: gruboziarniste na bazie soli morskiej i olejków odżywczych, o zapachach naturalnych lub owocowych, doskonałe dla poprawy mikrokrążenia podczas masażu dłoni i stóp, a także drobnoziarniste dla skóry delikatnej lub spierzchniętej z kwasami owocowymi (peeling enzymatyczny) i odżywczą jojobą. Świetnie sprawdzają sie preparaty na zasadzie „peel off”, w postaci zastygającej maseczki, którą po wyschnięciu zdejmuje się wraz z obumarłym naskórkiem.

Na tak przygotowaną skórę możemy nałożyć kosmetyki pielęgnacyjne. Na pewno sprawdzą się mocno odżywcze preparaty na bazie miodu i mleka. Podstawą jest aktywacja zawartych składników poprzez ogrzanie. Dłonie można otulić ciepłym ręcznikiem, parafiną lub włożyć rękawice elektryczne.

Aby zachować jak najdłużej piękne dłonie, konieczne jest częste aplikowanie preparatów odżywczych: olejków, maseł lub emulsji po każdym myciu rąk, a na pewno przed wyjściem na dwór. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyli bezpieczne w transporcie oraz zgrabne opakowania, mieszczące się w podręcznej torebce, kosmetyczce, czy schowku samochodowym (tzw. wersje mini).

Oprócz skóry ważna jest  pielęgnacja naturalnej płytki paznokciowej. Ją także należy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Zmarznięte na dworze  paznokcie mają tendencję do łamania. Ochronnie zadziała na nie odpowiednio dopasowana odżywka, np. ze skrzypem polnym, która dodatkowo nada sztywność i stanowić będzie doskonały podkład pod lakier kolorowy. Sprawdzi się także wyśmienicie wmasowana pasta z glinką, czyli tzw. manicure japoński. Problem stanowią  także przesuszone, spierzchnięte skórki. Najlepszą pielęgnacją będą dla nich specjalistyczne olejki z wyciągami z owoców i ziół, które dzięki specjalnej formule przenikają wgłąb skóry do macierzy. Najlepiej mieć je pod ręką i smarować nimi wał okołopaznokciowy i płykę kilka razy na dobę, obowiązkowo na noc, kiedy wchłanianie jest najintensywniejsze.


Oto przykładowy schemat zabiegu pielęgnacyjnego na dłonie i paznokcie:

  • • Myjemy i dezynfekujemy ręce swoje i klientki.
  • • Wykonujemy manicure dowolną techniką.
  • • Wcieramy w płytkę i w skórki olejek odżywczy, czekamy aż się wchłonie.
  • • Jeśli malujemy paznokcie, należy delikatnie odtłuścić je płynem do dezynfekcji.
  • • Nakładamy odżywkę do paznokci (malujemy paznokcie), czekamy aż wyschnie.
  • • Nakładamy peeling na dłonie, masujemy je, resztki drobinek zmywamy wodą,  lub zmiatamy szczoteczką.
  • • Nakładamy serum lub olejek, masujemy dłonie, by lepiej wchłonął sie preparat.
  • • Aplikujemy grubszą warstwę emulsji, maski lub masła na ręce.
  • • Zakładamy folię, a następnie podgrzewamy dłonie w rękawicach elektrycznych.
  • • Po ok. 20 min. zdejmujemy rękawice, wykonujemy masaż kończący zabieg.