Tag Archives: salon

Mix zdobień salonowych

mix zdobień salonowych cover

Popyt na nasze warsztaty ze zdobień nie słabnie, dlatego też kolejne z nich już za nami. Tym razem uczestniczki ćwiczyły zdobienia 3D, wzory kwiatowe, prace z rapidografem, sharm efekt, kwiaty z żelu itp. A wszystko po to, aby być w pełni przygotowanym na wiosnę oraz lato i mieć w małym palcu wszystkie informacje o nowinkach ;-)
Jak zawsze wszystkie uczestniczki przyszły na warsztaty pełne zapału i chęci do pracy (co można zobaczyć na załączonych zdjęciach).

 


Galeria z warsztatów ze zdobień salonowych:

Frezarka – jak o nią dbać?

frezarka cover

Prawie każda ze stylistek posiada w swym salonie frezarkę. Nie każda jednak wie, jak prawidłowo o nią dbać aby służyła długi czas. Postaramy się przybliżyć wam podstawowe zasady konserwacji i czyszczenia tych urządzeń.

Najważniejszą rzeczą podczas użytkowania frezarki jest to, aby frezarek przeznaczonych do manicure nie używać do wykonywania pedicure. Frezarki takie mają mniejszą moc, a co za tym idzie mogą szybciej ulec uszkodzeniu podczas pracy przy stopach.

Frezy używane przy pracy frezarką powinny być zawsze odpowiednio dobrane. Pamiętajmy, że im większy frez tym większe prawdopodobieństwo występowania drgań a co za tym idzie większe ryzyko uszkodzenia frezarki. Zaleca się, aby przy frezach o większej średnicy pracować na niższych obrotach, natomiast podczas pracy frezami o mniejszej średnicy możemy te obroty zwiększyć.

Frezy przez nas używane zawsze powinny być oryginalne i dobre jakościowo. Źle dobrane, „dostosowywane” przez nas do naszych potrzeb, obcinane, doklejane mogą tylko spowodować, że uszkodzimy sobie sprzęt do którego je założymy. Ważną rzeczą jest również to, aby używane przez nas frezy zawsze były suche i czyste. Wilgotny frez może spowodować pojawienie się rdzy, natomiast zabrudzony spowoduje, że brud zapcha szczeliny uchwytu rączki. W obu przypadkach frez zacznie wypadać z uchwytu lub będzie się nam „ślizgał” podczas pracy.

Dodatkowo, przy frezarkach z pochłaniaczami pyłu, pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu czy worek na pył nie jest przepełniony. Zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do pęknięcia pełnego worka wewnątrz frezarki, dostania się pyłu do silnika i trwałego uszkodzenia frezarki. Przy tego typu frezarkach należy również regularnie (nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie) rozkręcać i czyścić rączkę z wszelkich zabrudzeń. Dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne pierścienie ochronne na frez, które idealnie zabezpieczają wewnętrzny mechanizm rączki przed zbyt silnym zabrudzeniem.

frezarka cytat

Frezarka po każdym użytkowaniu powinna  być zawsze należycie zabezpieczona. Frez (lub specjalna końcówka zabezpieczająca) zawsze powinien znajdować się w rączce frezarki. Pozostawienie niezabezpieczonego trzpienia rączki może powodować jej uszkodzenie. Regulator obrotów po zakończonej pracy powinien znajdować się w pozycji „min” lub „0” a włącznik w pozycji „off”. Często zdarza się, że nasze klientki są zdziwione że frezarka uległa spaleniu pomimo tego że już nią nie pracowały. Później okazuje się, że prawidłowo nie zabezpieczyły frezarki po skończonej pracy i mikrosilnik nadal działał powodując przegrzanie się rączki i spalenie mikrosilnika. Tylko całkowite wyłączenie frezarki zabezpiecza ją przed przegrzaniem!

Gdy zauważymy natomiast, że nasza frezarka nie pracuje tak jak zawsze, rączka dziwnie wibruje, głośno buczy lub silnik nierówno pracuje nie naprawiajmy jej na własną rękę. Najlepiej poprośmy o pomoc i naprawę sprzedawcę u którego frezarka została zakupiona. Nawet jeśli nasz sprzęt jest po gwarancji powinien on być serwisowany i regularnie konserwowany. Może będzie nas to troszkę więcej kosztować niż naprawa u znajomego, ale zagwarantuje prawidłowe funkcjonowanie naszego sprzętu.

Te kilka czynności i nasza systematyczność pomoże nam cieszyć się z pracy frezarką przez długi czas ;-)

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, „perełek” ;-), z naszego serwisu, które pokazują jak NIE POWINNY wyglądać frezarki oraz nośniki ;-)

nośniki "ręcznie" robione
nośniki „ręcznie” robione.
przepełniony worek na pył
przepełniony worek na pył.
wnętrze rączki, która nie była   czyszczona ok. 2 miesięcy.
wnętrze rączki, która nie była czyszczona ok. 2 miesiące.