Tag Archives: gabinet kosmetyczny

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest metodą tworzenia stylizacji na naturalnej płytce paznokciowej za pomocą bazy, kolorowej hybrydy oraz topu, czyli trzech produktów aplikowanych podobnie jak klasyczny lakier do paznokci. Po nałożeniu warstwy lakieru lub żelu hybrydowego na naturalną płytkę, jej odpowiedniemu utwardzeniu w lampie UV lub UV LED, paznokieć zyskuje jednorodną, niezwykle gładką powierzchnię, automatycznie zapewniając paznokciom lepszą ochronę przed urazami mechanicznymi – taki paznokieć trudniej złamać, uszkodzić w inny sposób. Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe mogą utrzymać się do trzech tygodni, jednak ich trwałość uzależniona jest również od kondycji naturalnej płytki.

Czego potrzebuję do manicure hybrydowego? Czy mogę wykonać go sama w domu?

Paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu. Wymaga to jednak wprawy i użycia odpowiednich, profesjonalnych produktów. Paznokcie, przed wykonaniem stylizacji, wymagają odpowiedniego przygotowania. Zabieg należy zacząć od klasycznego zabiegu manicure – odsunięcia i usunięcia skórek, zmatowienia i odtłuszczenia płytki oraz nadania jej pożądanego kształtu. Następnie na paznokcie nakłada się warstwę bazową hybrydy, kolorowy lakierożel lub żel hybrydowy, a na końcu preparat utwardzający i zabezpieczający całą stylizację – nawierzchniowy top hybrydowy. Każdą z nałożonych warstw należy utwardzić za pomocą lampy UV lub lampy LED. Do wykonania manicure hybrydowego są więc niezbędne produkty takie jak: preparat odtłuszczający, baza pod hybrydę, kolorowy lakierożel lub żel, hybrydowy top, lampa UV lub UV LED oraz narzędzia i akcesoria takie jak: patyczki, cążki, pilniki, bloki polerskie, waciki i płyny do dezynfekcji. Niezbędne kosmetyki i przybory możesz skompletować oddzielnie lub kupić gotowy zestaw. 

Jak poprawnie aplikować hybrydę na paznokcie?

W pierwszej kolejności należy zdezynfekować dłonie przeznaczonym do tego preparatem. Ten bardzo ważny krok pozwoli zapobiec ewentualnym stanom zapalnym. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie paznokci, czyli nadanie im kształtu, wyrównanie krawędzi, odsunięcie i usunięcie skórek oraz zmatowienie i odtłuszczenie naturalnej płytki. Następnie na paznokcie należy nałożyć specjalną bazę pod hybrydę, dwie, cienkie warstwy kolorowego lakieru lub żelu hybrydowego. Kolejnym krokiem jest utrwalenie stylizacji. Wykorzystuje się do tego preparaty nawierzchniowe tzw. topy hybrydowe, które mogą błyszczeć, posiadać skrzące drobinki lub pozostawiać matową powierzchnię. Każda warstwa hybrydy musi zostać utwardzona w lampie UV lub UV LED. Czas naświetlania zależy od rodzaju urządzenia oraz właściwości użytych kosmetyków. Podczas aplikacji hybrydy trzeba uważać, aby nie zalać skórek oraz pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia.

Manicure hybrydowy w 10 krokach – zobacz jakie to proste!

1. Przed rozpoczęciem dezynfekujemy dłonie przeznaczonym do tego preparatem.

2. Drewnianym patyczkiem, metalowym kopytkiem lub odpowiednim frezem delikatnie obrabiamy skórki, odsuwamy je, a w razie potrzeby usuwamy.

3. Pilnikiem o gradacji 100/180 lub 180/240 nadajemy preferowany kształt paznokciom, następnie matujemy powierzchnię płytki bloczkiem polerskim o gradacji 200 lub polerką o gradacji powyżej 150. Powstały pył usuwamy szczoteczką.

4. Odtłuszczamy płytkę, przecierając ją wacikiem nasączonym płynem do odtłuszczania Cleaner & Prep. Jeżeli płytka jest wyjątkowo trudna, dodatkowo stosujemy bonder lub primer.

5. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy cienką warstwę bazy. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

6. Na utwardzoną bazę nakładamy cienką warstwę kolorowej hybrydy, utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

7. Nakładamy drugą, również cienką warstwę koloru. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

8. Nakładamy top w celu zabezpieczenia, ochrony koloru i nadania stylizacji pięknego blasku lub top matowy, w celu uzyskania matowego efektu. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

9. Wacikiem nasączonym w płynie Cleaner & Prep przecieramy lepką warstwę dyspersyjną. Jeżeli używamy suchego topu typu no wipe, pomijamy ten krok.

10. Delikatnie wyrównujemy kształt paznokcia, trzymając pilnik pod kątem 45 stopni względem płytki. Na zakończenie zabiegu aplikujemy na skórki nawilżającą oliwkę, a na dłonie pielęgnujący krem.

Paznokcie są już gotowe. Po upływie 2-3 tygodni należy je usunąć, uzupełnić lub zmienić kolor.

Ekspert radzi!

Zawsze pamiętaj o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.

Używaj tylko produktów sprawdzonych marek, dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza.

Pamiętaj, aby przy nakładaniu kolejnych warstw hybrydy nie zalać skórek oraz dobrze pokryć krawędź paznokcia.

Dopóki nie utwardzisz hybrydy w lampie, możesz dokonywać ewentualnych zmian i poprawek.

Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach i tematycznych pokazach. A po unormowaniu tej trudnej dla wszystkich sytuacji, jaką jest pandemia, polecamy wizyty u stylistki paznokci. Nikt nie zadba o nasz manicure tak jak profesjonalistka!


 

Dlaczego warto peelingować skórę?

Miękka, zregenerowana i oczyszczona skóra, ujędrnienie, nawodnienie, odnowa oraz zwiększenie skuteczności działania innych kosmetyków pielęgnacyjnych – to tylko niektóre z efektów regularnego stosowania peelingów. Zaniedbując ten jakże ważny zabieg krzywdzisz swoją skórę, która tak bardzo potrzebuje Twojej opieki. Peeling to kluczowy element w pielęgnacji, choć nie należy wykonywać go codziennie to regularne złuszczanie naskórka pozytywnie wpływa na ogólną kondycję skóry, a także pomaga walczyć z niedoskonałościami.

Dlaczego warto peelingować skórę?

Skóra gromadzi martwy naskórek, który prowadzi do zatkania porów – naszym zadaniem jest ją systematycznie złuszczać aby była oczyszczona i gładka. Peeling wygładza skórę i poprawia jej elastyczność, dodatkowo ujędrnia i dodaje jej blasku. By w pełni cieszyć się z elektów, bardzo ważne jest aby wykonywać go regularnie i dobrać do swojej skóry odpowiedni rodzaj kosmetyku. . Delikatniejszych peelingów możemy używać codziennie lub co drugi dzień, zaś tymi średnimi należy wykonać zabieg maksymalnie 2 razy w tygodniu. Niezależnie od Peelingu jakiego używasz, zabieg złuszczania powinno wykonywać się co najmniej raz na dwa tygodnie. Peeling sprawi, że skóra będzie wyglądać na zdrowszą i gładszą a oczyszczona z resztek martwego naskórka będzie też lepiej reagować na preparaty pielęgnacyjne, np. kremy czy maseczki. Dzięki peelingowi przyspieszymy też proces regeneracji, unikniemy zaskórników, pobudzimy krążenie. Regularnie stosowany peeling może również pomóc w redukcji drobnych przebarwień skórnych i walce z cellulitem.

Jak prawidłowo wykonać peeling?

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić skórę, kolejno spłukać dokładnie resztki kosmetyku i osuszyć ją. Następnie delikatnie zwilż skórę i nałóż peeling. A teraz – rozcieranie! Siła z jaką masujemy powinna być dostosowana do intensywności złuszczania, ale także do typu skóry. Masujemy ruchami kolistymi lub podłużnymi zawsze w kierunku serca. Po wykonaniu peelingu resztki preparatu spłukujemy letnią wodą, a następnie dokładnie osuszamy ciało. Po wykonanym zabiegu warto wmasować preparat intensywnie nawilżający. (balsam, krem, serum itp.)

Uwaga! Nie zaleca się wykonywania peelingu na mokrej skórze – peeling może spłynąć, dodatkowo osłabia efekt złuszczania. Jeśli natomiast zależy Ci na wzmocnieniu działania peelingu stosuj go na suchą skórę (ostrzegamy, że wybierając tą opcję jest większe prawdopodobieństwo podrażnień).

Kiedy szczególnie warto wykonać peeling?

Regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważną i bezdyskusyjną kwestią dla dobra naszej skóry. Jednak są sytuację w których szczególnie warto zastosować peeling, np. przed depilacją, dzięki niemu cebulki nie mają skłonności do wrastania, z którym zmaga się większość kobiet. Oprócz tego, że po depilacji włoski wrastają w skórę, często pojawiają się w tych miejscach krostki, które również nie poprawiają nam humoru. Peelingi stosowane regularnie, świetnie sobie z nimi radzą. Skóra odzyskuje gładkość i równy koloryt. Kolejną sytuacją w której szczególnie warto złuszczyć skórę jest zaplanowane opalanie lub nałożenie samoopalacza. Peeling sprawi że opalenizna będzie bardziej równomierna i pozostanie na dłużej.

Kiedy nie wolno wykonywać peelingu?

  • Przed wyjściem na słońce – słońce może zadziałać bardziej intensywnie na złuszczony naskórek ( może się to skończyć poparzeniem skóry!)
  • Aby móc użyć peelingu po depilacji odczekaj przynajmniej dobę , w innym wypadku skóra może zareagować podrażnieniem.
  • Na skórę podrażnioną, trądzik, skórę z rumieniem i wysypką – wmasowanie peelingu mechanicznego może prowadzić do rozsiania zmian i zaostrzenia stanu zapalnego, a użycie peelingu enzymatycznego wywołuje natomiast ból i pieczenie.

Rodzaje Peelingów

Sposobów klasyfikacji rodzajów peelingów jest wiele, niżej znajdziesz ich podział ze względu na sposób ich działania.

  • mechaniczne (ziarniste) – wykorzystuje się tutaj różne rodzaje drobinek, które „mechanicznie” usuną martwy naskórek
  • enzymatyczne – nie zawierają drobinek ścierających, natomiast wykorzystują działanie enzymów, których zadaniem jest zmiękczanie i rozpuszczanie martwego naskórka.
  • chemiczne – złuszczają martwy naskórek za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Dobór preparatów zależy od potrzeb pacjenta. Taki rodzaj peelingów wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych

Peeling Twarzy

Skóra twarzy najczęściej cierpi na ,,wysyp’’ zaskórników, dlatego też stosowanie peelingu jest niezbędnym zabiegiem aby była ona oczyszczona i promienna. W porównania do pozostałych części ciała posiada ona wyjątkowe właściwości regeneracyjne dzięki dużej ilości gruczołów łojowych. Dobry peeling do twarzy to taki, który będzie w stanie skutecznie złuszczyć nasz martwy naskórek. Rodzaj produktu należy dostosować do typu cery i jej indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów peelingów. Najpopularniejsze są peelingi: mechaniczne, enzymatyczne i peelingi typu peel-off. Peeling do twarzy sprawi, że Twoja skóra będzie miękka, i świeża a jej koloryt ulegnie wyrównaniu. Zabieg wygładza i ujędrnia skórę, przyspiesza jej regenerację a dodatkowo wspomaga proces odnowy komórkowej. Co więcej przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji.


Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

Planujesz otworzyć swój własny salon kosmetyczny? To świetnie, jednak zanim przystąpisz do zakładania działalności, musisz stworzyć dokładny biznesplan, w którym zawrzesz niezbędne do jego otwarcia aspekty. Jedną z kluczowych kwestii jest wyposażenie salonu kosmetycznego. Wysoka jakoś mebli, sprzętów i urządzeń sprawi, że salon kosmetyczny będzie idealnym miejscem do komfortowej i efektywnej pracy, dzięki temu klienci będą bardziej zadowoleni z oferowanych usług. Jaki sprzęt jest niezbędny, aby rozpocząć pracę? O czym nie można zapomnieć, kompleksowo wyposażając swój salon? I jakie wyposażenie cechuje naprawdę profesjonalny salon kosmetyczny? Podpowiadamy!

Sprzęt do salonu kosmetycznego. Czym należy kierować się urządzając salon kosmetyczny?

Jeśli chodzi o wyposażenie salonu, jest kilka właściwości, które mają znaczenie i powinniśmy je brać pod uwagę. Przede wszystkim kraj produkcji, certyfikaty bezpieczeństwa oraz skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja oraz serwis. Czy cena gra rolę? Nie od dziś wiadomo, że to główny czynnik wpływający na zakup, jednak, w przypadku sprzętu kosmetycznego, nie powinna być tym decydującym. Optymalnie będzie wybierać sprzęt, który pochodzi od naszych krajowych producentów. Warto szukać spośród nich takich propozycji, które będą dla nas rzeczywiście najlepsze i świetnie się sprawdzą. Sprzęt kosmetyczny nie tylko musi być praktyczny, ale powinien się również charakteryzować bardzo dobrą jakością. To kluczowa sprawa, ponieważ tak naprawdę od bezpieczeństwa sprzętu zależy czy będziemy mogli go w praktyce dobrze wykorzystać i czy realizowane przez nas zabiegi będą bezpieczne dla klientów.

Salon Manicure/Pedicure

Wyposażenie salonu zależy głównie od tego jakie zabiegi będziemy wykonywali. Zamieszczając w swojej ofercie wykonywanie peelingu kawitacyjnego będziemy potrzebowali zupełnie innego sprzętu niż do wykonywania zabiegów usuwania owłosienia czy stylizacji paznokci. Niezależnie od tego jak bardzo rozbudowana będzie oferta usług to warto zaopatrzyć swój gabinet w podstawowe sprzęty kosmetyczne.

Dziś pod lupę weźmiemy salon pedicure/manicure, świadcząc te usługi należy wyposażyć salon w meble zapewniające wygodę i komfort. Poza walorami estetycznymi mebli, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i trwałość materiałów. Zabiegi pedicure i manicure wymagają skupienia i precyzji, dlatego kosmetolog wykonujący zabieg powinien mieć zapewniony maksymalny komfort podczas pracy. Frezarka, Lampa UV i pochłaniacz pyłu to podstawowe urządzenia bez których wykonanie stylizacji będzie niemożliwe. Urządzenie, bez którego nie można prowadzić profesjonalnego gabinetu kosmetycznego to oczywiście autoklaw, który pozwoli na zachowanie higieny i bezpieczeństwa pracy, czyli jednego z najważniejszych aspektów podczas wykonywania zabiegu. Kupując sprzęt do salonu kosmetycznego warto wspomnieć o wielofunkcyjnym kombajnie kosmetycznym, który pozwoli nam zaoszczędzić powierzchnię gabinetu jeśli nie jest duży. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które łączą w sobie nawet kilkanaście funkcji.

Pamiętaj o akcesoriach jedno i wielorazowych!

Meble i profesjonalne narzędzia potrzebne do wykonania perfekcyjnej stylizacji paznokci to duży koszt, jednak chcąc otworzyć salon kosmetyczny, nie wolno zapomnieć o budżecie na pozostałe akcesoria kosmetyczne. Drobne, nawet niepozorne gadżety np. rękawiczki, fartuchy, ręczniki, prześcieradła, koce, płatki kosmetyczne, folie, ubrania zabiegowe, czepki, myjki… to tylko kilka z najważniejszych przedmiotów, które musisz mieć w swoim gabinecie, będą Ci one potrzebne każdego dnia. Lista ta na pewno może się rozrosnąć, jeśli weźmiesz pod uwagę specyfikę konkretnych usług, które w przyszłości będą w ofercie Twojego salonu. Jeśli planujesz rozszerzyć działalność gabinetu o kosmetykę białą czy np. profesjonalne zabiegi na twarz również musisz liczyć się z uzupełniającym go wyposażeniem. Będą Ci potrzebne dodatkowe meble, urządzenia i akcesoria kosmetyczne, a także wszelkie gadżety i akcesoria do wykonywania zabiegów. Postaw na jakość, jest ona niezbędna aby zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Podsumowanie.

Wybór sprzętu kosmetycznego do nowo powstałego salonu jest jednym z najbardziej kluczowych dylematów. Ze względu na ogromną konkurencję panującą na polskim rynku usług kosmetycznych, nowo powstałe salony powinny wyróżniać się na tle pozostałych, a już na pewno dotrzymywać wysoko utrzymywanych standardów. Z tego względu, aparatura coraz częściej staje się centralnym punktem każdego gabinetu kosmetycznego. Podsumowując, głównymi kryteriami, którymi należy się kierować podczas wyboru optymalnego sprzętu kosmetycznego są: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena, jednak ostatni czynnik możemy nazwać opcjonalnym, ponieważ dobre nie zawsze znaczy tanie, warto sprawdzić produkt od A do Z i mieć pewność że nie będzie to ,,bubel’’.