Tag Archives: manicure hybrydowy

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Obok paznokci żelowych i akrylowych, manicure hybrydowy jest jedną z popularniejszych metod stylizacji paznokci. Jest wygodny, długotrwały, umożliwia wykonanie finezyjnych zdobień. Paznokcie zrobione metodą hybrydową wyróżnia naturalny wygląd – na pierwszy rzut oka wyglądają jak paznokcie pomalowane tradycyjnym lakierem. Są jednak znacznie trwalsze, na paznokciach utrzymują się około 2-3 tygodni. Po upływie tego czasu należy je zdjąć lub uzupełnić nieestetyczny odrost (przestrzeń u nasady paznokcia pomiędzy hybrydą, a skórkami).

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Kolorowe hybrydy od zwykłego lakieru do paznokci różnią się sposobem zmywania. Ponieważ manicure hybrydowy jest niezwykle trwały, nie można go zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci. Jak zatem usunąć lakier lub żel hybrydowy? Kosmetyk można usunąć z paznokci spiłowując pilnikiem, frezując frezarką lub rozpuszczając w płynie do usuwania hybryd na bazie acetonu. Dwie pierwsze metody zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla profesjonalistów. Usuwanie manicure hybrydowego pilnikiem lub frezarką w warunkach domowych może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami, a nawet trwałym urazem! Do zdejmowania hybryd polecamy zatem użycie specjalnych płynów do rozpuszczania, które wraz z klipsami tworzą duet idealny! Lakierożel będzie schodził płatami, kawałek po kawałku. Nie uszkodzimy w ten sposób naszej płytki paznokciowej.

Kosmetyki i przybory potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego

Kosmetykiem nieodzownym do szybkiego i bezpiecznego usunięcia manicure hybrydowego jest płyn do rozpuszczania hybryd na bazie acetonu. Najlepiej wybierać preparaty wzbogacone o glicerynę lub lanolinę, natomiast omijać zwykły aceton, który zbyt mocno wysusza płytkę i skórki. Do usunięcia manicure hybrydowego potrzebne są również przybory takie jak: specjalne klipsy, waciki, pilniczek, bloczek polerski, drewniany patyczek lub metalowe kopytko kosmetyczne tzw. pusher. W ostateczności, zamiast klipsów, można użyć grubej folii aluminiowej, pociętej na odpowiednie kawałki. Jeżeli jednak zależy Ci na komfortowym zdjęciu hybrydy, bez nieszczęśliwych wypadków w postaci zniszczonych ubrań, czy mebli, wybierz klipsy. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, nie tracą swoich właściwości oraz nie rozpuszczają się podczas kontaktu z płynami na bazie acetonu, acetonem oraz bezacetonowymi zmywaczami do lakieru. Ich budowa pozwala na równomierne dociśnięcie nasączonego wacika do paznokci, a co za tym idzie, rozpuszczanie jest szybsze i bardziej skuteczne. Możesz używać ich wielokrotnie, również podczas zmywania klasycznego lakieru do paznokci. Na koniec zabiegu warto zadbać o nawilżenie i odżywienie naturalnej płytki paznokciowej oraz skórek, przydatna więc będzie również pielęgnacyjna oliwka lub krem.

Szybko, skutecznie i bezpiecznie – usuwanie manicure hybrydowego nigdy nie było tak proste!

W pierwszej kolejności musimy zdezynfekować dłonie przeznaczonym do tego preparatem. Następnie pilniczkiem opiłowujemy wierzchnią warstwę topu hybrydowego. Robimy to delikatnie – wystarczy kilka ruchów. Naruszenie wierzchniej warstwy stylizacji ma na celu lepsze wniknięcie płynu do usuwania hybryd, a co za tym idzie jego szybsze działanie. Płynem na bazie acetonu nasączamy wacik kosmetyczny, przykładamy do powierzchni płytki, zakładamy klips, dociskając go tak, aby dobrze przylegał do paznokcia. Po upływie zalecanego czasu (od kilku do kilkunastu minut) zdejmujemy klipsy i waciki, za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka usuwamy hybrydę – zsuwamy z płytki rozmiękczoną warstwę lakieru lub żelu hybrydowego, kierując się od nasady paznokcia ku końcówkom. Należy zachować przy tym szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić płytki paznokcia, zbyt mocno naciskając na nią patyczkiem lub pusherem. Po usunięciu hybrydy, płytkę paznokcia lekko wyrównujemy bloczkiem polerskim. Następnie nakładamy… no właśnie… co dalej? Jak zadbać o paznokcie i skórki po zdjęciu hybrydy?

Jak zadbać o paznokcie i skórki po zdjęciu hybrydy?

Ściąganie hybryd najlepiej zakończyć etapem nawilżenia i odżywienia naturalnych paznokci oraz skórek. Możesz do tego wybrać oliwki pielęgnacyjne, regenerujące odżywki i sera, czy nawilżające kremy. Wzmocnią one paznokcie, które nie będą się łamać i rozdwajać, a skóra wokół nich stanie się jędrna, gładka, odżywiona i nawilżona. Jeżeli jednak postanowisz wykonać kolorowy manicure hybrydowy, warto wzmocnić strukturę paznokcia stosując witaminową bazę hybrydową, która nie tylko wzmocni naturalne paznokcie, ale również sprawi, że kolejno nakładane warstwy hybrydy będą jeszcze lepiej się trzymać.

Usuwanie paznokci hybrydowych krok po kroku

1. Przed rozpoczęciem pracy zdezynfekuj dłonie.

2. Za pomocą pilnika o gradacji 100/180 lub 180/240 delikatnie zmatuj wierzchnią warstwę stylizacji. Wystarczy kilka ruchów. Działanie to ma na celu naruszenie zabezpieczającego topu, aby płyn mógł lepiej wniknąć i zadziałać.

3. Nasącz wacik kosmetyczny płynem do usuwania hybryd Hybrid Remover with Glycerin. Nasączony wacik nałóż na płytkę, załóż klips Nail Clip. Klipsy należy docisnąć, aby dobrze przylegały do paznokcia.

4. Po upływie zalecanego czasu (od kilku do kilkunastu minut) zdejmij klipsy oraz waciki.

5. Przy pomocy drewnianego patyczka lub metalowego radełka delikatnie usuń / zeskrob odmoczone warstwy hybrydy. Powinny z łatwością odejść od naturalnej płytki paznokcia. Ewentualne pozostałości lakieru delikatnie usuń bloczkiem polerskim. Wyrównaj kształt paznokcia.

6. Na zakończenie zabiegu wmasuj w naturalną płytkę oraz skórki nawilżającą oliwkę Cuticle Oil.

Ekspert radzi: najczęstsze błędy popełniane podczas usuwania manicure hybrydowego, czyli jak NIE zdejmować hybrydy!

Nigdy nie zdejmuj hybrydy na siłę! Nie zrywaj jej i nie wygryzaj! Takie działania narażają paznokcie na uszkodzenia.

Nie zeskrobuj hybrydy na siłę. Zbyt mocne zdzieranie może uszkodzić naturalną płytkę. Jeżeli po zalecanym czasie moczenia lakier lub żel hybrydowy nie schodzi z łatwością, nałóż nasączony płynem wacik raz jeszcze i zaczekaj dodatkowe kilka minut. Twoje paznokcie podziękują Ci za odrobinę cierpliwości.

Nie odrywaj odchodzącej hybrydy. Pod żadnym pozorem nie odrywaj hybrydy, nawet jeżeli zaczęła odchodzić od płytki. Może to spowodować silne uszkodzenie naturalnego paznokcia, który będzie potrzebował mnóstwo czasu na solidną regenerację.

Zawsze pamiętaj o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.

Używaj tylko produktów sprawdzonych marek, dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza.

Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach i tematycznych pokazach. A po unormowaniu tej trudnej dla wszystkich sytuacji, jaką jest pandemia, polecamy wizyty u stylistki paznokci. Nikt nie zadba o nasz manicure tak jak profesjonalistka!

 

Jak poprawnie aplikować hybrydę na paznokcie? Czego potrzebuję do manicure hybrydowego? Czy mogę wykonać go sama w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule: Jak wykonać manicure hybrydowy?

 

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest metodą tworzenia stylizacji na naturalnej płytce paznokciowej za pomocą bazy, kolorowej hybrydy oraz topu, czyli trzech produktów aplikowanych podobnie jak klasyczny lakier do paznokci. Po nałożeniu warstwy lakieru lub żelu hybrydowego na naturalną płytkę, jej odpowiedniemu utwardzeniu w lampie UV lub UV LED, paznokieć zyskuje jednorodną, niezwykle gładką powierzchnię, automatycznie zapewniając paznokciom lepszą ochronę przed urazami mechanicznymi – taki paznokieć trudniej złamać, uszkodzić w inny sposób. Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe mogą utrzymać się do trzech tygodni, jednak ich trwałość uzależniona jest również od kondycji naturalnej płytki.

Czego potrzebuję do manicure hybrydowego? Czy mogę wykonać go sama w domu?

Paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu. Wymaga to jednak wprawy i użycia odpowiednich, profesjonalnych produktów. Paznokcie, przed wykonaniem stylizacji, wymagają odpowiedniego przygotowania. Zabieg należy zacząć od klasycznego zabiegu manicure – odsunięcia i usunięcia skórek, zmatowienia i odtłuszczenia płytki oraz nadania jej pożądanego kształtu. Następnie na paznokcie nakłada się warstwę bazową hybrydy, kolorowy lakierożel lub żel hybrydowy, a na końcu preparat utwardzający i zabezpieczający całą stylizację – nawierzchniowy top hybrydowy. Każdą z nałożonych warstw należy utwardzić za pomocą lampy UV lub lampy LED. Do wykonania manicure hybrydowego są więc niezbędne produkty takie jak: preparat odtłuszczający, baza pod hybrydę, kolorowy lakierożel lub żel, hybrydowy top, lampa UV lub UV LED oraz narzędzia i akcesoria takie jak: patyczki, cążki, pilniki, bloki polerskie, waciki i płyny do dezynfekcji. Niezbędne kosmetyki i przybory możesz skompletować oddzielnie lub kupić gotowy zestaw. 

Jak poprawnie aplikować hybrydę na paznokcie?

W pierwszej kolejności należy zdezynfekować dłonie przeznaczonym do tego preparatem. Ten bardzo ważny krok pozwoli zapobiec ewentualnym stanom zapalnym. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie paznokci, czyli nadanie im kształtu, wyrównanie krawędzi, odsunięcie i usunięcie skórek oraz zmatowienie i odtłuszczenie naturalnej płytki. Następnie na paznokcie należy nałożyć specjalną bazę pod hybrydę, dwie, cienkie warstwy kolorowego lakieru lub żelu hybrydowego. Kolejnym krokiem jest utrwalenie stylizacji. Wykorzystuje się do tego preparaty nawierzchniowe tzw. topy hybrydowe, które mogą błyszczeć, posiadać skrzące drobinki lub pozostawiać matową powierzchnię. Każda warstwa hybrydy musi zostać utwardzona w lampie UV lub UV LED. Czas naświetlania zależy od rodzaju urządzenia oraz właściwości użytych kosmetyków. Podczas aplikacji hybrydy trzeba uważać, aby nie zalać skórek oraz pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia.

Manicure hybrydowy w 10 krokach – zobacz jakie to proste!

1. Przed rozpoczęciem dezynfekujemy dłonie przeznaczonym do tego preparatem.

2. Drewnianym patyczkiem, metalowym kopytkiem lub odpowiednim frezem delikatnie obrabiamy skórki, odsuwamy je, a w razie potrzeby usuwamy.

3. Pilnikiem o gradacji 100/180 lub 180/240 nadajemy preferowany kształt paznokciom, następnie matujemy powierzchnię płytki bloczkiem polerskim o gradacji 200 lub polerką o gradacji powyżej 150. Powstały pył usuwamy szczoteczką.

4. Odtłuszczamy płytkę, przecierając ją wacikiem nasączonym płynem do odtłuszczania Cleaner & Prep. Jeżeli płytka jest wyjątkowo trudna, dodatkowo stosujemy bonder lub primer.

5. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy cienką warstwę bazy. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

6. Na utwardzoną bazę nakładamy cienką warstwę kolorowej hybrydy, utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

7. Nakładamy drugą, również cienką warstwę koloru. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

8. Nakładamy top w celu zabezpieczenia, ochrony koloru i nadania stylizacji pięknego blasku lub top matowy, w celu uzyskania matowego efektu. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

9. Wacikiem nasączonym w płynie Cleaner & Prep przecieramy lepką warstwę dyspersyjną. Jeżeli używamy suchego topu typu no wipe, pomijamy ten krok.

10. Delikatnie wyrównujemy kształt paznokcia, trzymając pilnik pod kątem 45 stopni względem płytki. Na zakończenie zabiegu aplikujemy na skórki nawilżającą oliwkę, a na dłonie pielęgnujący krem.

Paznokcie są już gotowe. Po upływie 2-3 tygodni należy je usunąć, uzupełnić lub zmienić kolor.

Ekspert radzi!

Zawsze pamiętaj o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.

Używaj tylko produktów sprawdzonych marek, dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza.

Pamiętaj, aby przy nakładaniu kolejnych warstw hybrydy nie zalać skórek oraz dobrze pokryć krawędź paznokcia.

Dopóki nie utwardzisz hybrydy w lampie, możesz dokonywać ewentualnych zmian i poprawek.

Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach i tematycznych pokazach. A po unormowaniu tej trudnej dla wszystkich sytuacji, jaką jest pandemia, polecamy wizyty u stylistki paznokci. Nikt nie zadba o nasz manicure tak jak profesjonalistka!


 

Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

Planujesz otworzyć swój własny salon kosmetyczny? To świetnie, jednak zanim przystąpisz do zakładania działalności, musisz stworzyć dokładny biznesplan, w którym zawrzesz niezbędne do jego otwarcia aspekty. Jedną z kluczowych kwestii jest wyposażenie salonu kosmetycznego. Wysoka jakoś mebli, sprzętów i urządzeń sprawi, że salon kosmetyczny będzie idealnym miejscem do komfortowej i efektywnej pracy, dzięki temu klienci będą bardziej zadowoleni z oferowanych usług. Jaki sprzęt jest niezbędny, aby rozpocząć pracę? O czym nie można zapomnieć, kompleksowo wyposażając swój salon? I jakie wyposażenie cechuje naprawdę profesjonalny salon kosmetyczny? Podpowiadamy!

Sprzęt do salonu kosmetycznego. Czym należy kierować się urządzając salon kosmetyczny?

Jeśli chodzi o wyposażenie salonu, jest kilka właściwości, które mają znaczenie i powinniśmy je brać pod uwagę. Przede wszystkim kraj produkcji, certyfikaty bezpieczeństwa oraz skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja oraz serwis. Czy cena gra rolę? Nie od dziś wiadomo, że to główny czynnik wpływający na zakup, jednak, w przypadku sprzętu kosmetycznego, nie powinna być tym decydującym. Optymalnie będzie wybierać sprzęt, który pochodzi od naszych krajowych producentów. Warto szukać spośród nich takich propozycji, które będą dla nas rzeczywiście najlepsze i świetnie się sprawdzą. Sprzęt kosmetyczny nie tylko musi być praktyczny, ale powinien się również charakteryzować bardzo dobrą jakością. To kluczowa sprawa, ponieważ tak naprawdę od bezpieczeństwa sprzętu zależy czy będziemy mogli go w praktyce dobrze wykorzystać i czy realizowane przez nas zabiegi będą bezpieczne dla klientów.

Salon Manicure/Pedicure

Wyposażenie salonu zależy głównie od tego jakie zabiegi będziemy wykonywali. Zamieszczając w swojej ofercie wykonywanie peelingu kawitacyjnego będziemy potrzebowali zupełnie innego sprzętu niż do wykonywania zabiegów usuwania owłosienia czy stylizacji paznokci. Niezależnie od tego jak bardzo rozbudowana będzie oferta usług to warto zaopatrzyć swój gabinet w podstawowe sprzęty kosmetyczne.

Dziś pod lupę weźmiemy salon pedicure/manicure, świadcząc te usługi należy wyposażyć salon w meble zapewniające wygodę i komfort. Poza walorami estetycznymi mebli, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i trwałość materiałów. Zabiegi pedicure i manicure wymagają skupienia i precyzji, dlatego kosmetolog wykonujący zabieg powinien mieć zapewniony maksymalny komfort podczas pracy. Frezarka, Lampa UV i pochłaniacz pyłu to podstawowe urządzenia bez których wykonanie stylizacji będzie niemożliwe. Urządzenie, bez którego nie można prowadzić profesjonalnego gabinetu kosmetycznego to oczywiście autoklaw, który pozwoli na zachowanie higieny i bezpieczeństwa pracy, czyli jednego z najważniejszych aspektów podczas wykonywania zabiegu. Kupując sprzęt do salonu kosmetycznego warto wspomnieć o wielofunkcyjnym kombajnie kosmetycznym, który pozwoli nam zaoszczędzić powierzchnię gabinetu jeśli nie jest duży. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które łączą w sobie nawet kilkanaście funkcji.

Pamiętaj o akcesoriach jedno i wielorazowych!

Meble i profesjonalne narzędzia potrzebne do wykonania perfekcyjnej stylizacji paznokci to duży koszt, jednak chcąc otworzyć salon kosmetyczny, nie wolno zapomnieć o budżecie na pozostałe akcesoria kosmetyczne. Drobne, nawet niepozorne gadżety np. rękawiczki, fartuchy, ręczniki, prześcieradła, koce, płatki kosmetyczne, folie, ubrania zabiegowe, czepki, myjki… to tylko kilka z najważniejszych przedmiotów, które musisz mieć w swoim gabinecie, będą Ci one potrzebne każdego dnia. Lista ta na pewno może się rozrosnąć, jeśli weźmiesz pod uwagę specyfikę konkretnych usług, które w przyszłości będą w ofercie Twojego salonu. Jeśli planujesz rozszerzyć działalność gabinetu o kosmetykę białą czy np. profesjonalne zabiegi na twarz również musisz liczyć się z uzupełniającym go wyposażeniem. Będą Ci potrzebne dodatkowe meble, urządzenia i akcesoria kosmetyczne, a także wszelkie gadżety i akcesoria do wykonywania zabiegów. Postaw na jakość, jest ona niezbędna aby zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Podsumowanie.

Wybór sprzętu kosmetycznego do nowo powstałego salonu jest jednym z najbardziej kluczowych dylematów. Ze względu na ogromną konkurencję panującą na polskim rynku usług kosmetycznych, nowo powstałe salony powinny wyróżniać się na tle pozostałych, a już na pewno dotrzymywać wysoko utrzymywanych standardów. Z tego względu, aparatura coraz częściej staje się centralnym punktem każdego gabinetu kosmetycznego. Podsumowując, głównymi kryteriami, którymi należy się kierować podczas wyboru optymalnego sprzętu kosmetycznego są: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena, jednak ostatni czynnik możemy nazwać opcjonalnym, ponieważ dobre nie zawsze znaczy tanie, warto sprawdzić produkt od A do Z i mieć pewność że nie będzie to ,,bubel’’.


Manicure hybrydowy – praktyczne wskazówki

lakiery hybrydowe

Spotykamy się z pytaniami dotyczącymi problemów z utrzymywaniem się  lacogeli na płytce. Stylistki zgłaszają się do nas, ponieważ nie wiedzą co może być przyczyną tego, że czasami manicure hybrydowy się nie trzyma, łuszczy lub odpryskuje. Postaramy się opisać i wyjaśnić błędy popełniane podczas nakładania produktów na płytkę paznokciową.

1. Odpryskiwanie i pękanie na wolnym brzegu paznokcia.
Przyczyną może być zbyt miękka i cienka płytka paznokciowa (możemy ją wzmocnić i nadbudować żelem typu soak off, np. hybrydowy żel bezbarwny Elastic), brak zawinięcia żelu na wolny brzeg paznokcia podczas malowania (podczas utwardzania żel ściąga się lekko w górę, odsłaniając brzeg paznokcia).

2. Niszczenie naturalnych paznokci.
Przyczyną może być wspomniany wcześniej niewłaściwy dobór techniki względem kondycji płytki paznokci, praca ostrym pilnikiem oraz polerką, słaba płytka lub zbyt częste moczenie w acetonie (częściej niż co 14 dni).

3. Gorsza przyczepność po kolejnych zabiegach.
Przyczyną może być zbyt ostre piłowanie paznokci lub brak neutralizacji acetonu po rozpuszczeniu (zalecane jej umycie rąk wodą z mydłem przed rozpoczęciem aplikacji kolejnych produktów).

lakiery hybrydowe 2

lakiery hybrydowe cytat

4. Marszczenie się lub kurczenie koloru.
Przyczyną może być niedokładne wymieszanie pigmentu w butelce (należy do tego użyć profesjonalnej szpatułki do mieszania żeli która ma kształt łopatki i dzięki temu dobrze zbierze pigment z dna oraz ścianek butelki. Samo wstrząśnięcie butelką nie wystarczy!), zbyt gruba warstwa koloru (tym bardziej przy kolorach ciemnych które są bardziej „napigmentowane”), przecieranie odtłuszczaczem poprzedniej warstwy i jego nieodparowanie, zatłuszczenie płytki (np. poprzez przypadkowe dotknięcie).

5. Nieutwardzanie się żelu.
Przyczyną mogą być słabe żarówki w lampie UV lub takie które emitują zbyt dużo ciepła, zmiana właściwości lacogelu na skutek złego przechowywania (w zbyt wysokiej temperaturze lub na słońcu), zbyt gruba warstwa koloru, zbyt krótki czas naświetlania w lampie, krzywy kąt padania światła w lampie (np. kciuk ułożony bokiem nie doświetli się od dołu).

6. Brak połysku.
Detergenty lub chlor w basenie mogą powodować szybsze matowienie, warto wtedy doradzić klientce by raz w tygodniu pomalowała paznokcie lakierem bezbarwnym lub Top Coatem. W żadnym przypadku nie należy pokrywać lacogelu żelem nabłyszczającym z systemu żeli twardych tradycyjnych! Jest to żel twardy, kruchy który popęka na paznokciu lub spowoduje odpryskiwanie całej warstwy.


Materiał napisany w oparciu o artykuł zamieszczony w czasopiśmie Nail Expert (autor: Elżbieta Trzeciak).