Tag Archives: pielęgnacja paznokci

Wiosenne porządki – paznokcie

wiosenne porządki - paznokcie

Twoje ciało, dłonie, stopy i twarz dzięki pielęgnacji odzyskały blask po zimie. Dziś poświęć uwagę paznokciom – to będzie kropka nad „i” Twojego wiosennego wyglądu. Zastosuj się do naszych porad, a z łatwością osiągniesz satysfakcjonujący efekt.

Dekalog Pięknych Dłoni:

1.    Zakładaj gumowe rękawice do wszystkich prac domowych, podczas których moczysz ręce, a zwłaszcza takich jak zmywanie lub czyszczenie detergentami.


Nasza rada: połącz przyjemne z pożytecznym – przed rozpoczęciem pracy i założeniem rękawic wmasuj w dłonie i paznokcie grubą porcję odżywczego kremu do rąk. Nawet się nie spostrzeżesz, jak zadziała kompres-maska pod lateksową rękawiczką.


2.    Regularnie skracaj paznokcie, nadając im odpowiedni kształt.


Nasza rada: zrezygnuj z używania nożyczek, cążek i metalowych pilników, a do skracania używaj pilnika papierowego lub szklanego. Piłuj paznokcie w jednym kierunku. Płytka paznokcia będzie zdrowsza, trwalsza i mniej podatna na rozdwajanie.


wiosenne porządki paznokcie3.     Stosuj parafinę lub oliwę. Zabiegi z rozgrzaną parafiną leczniczą mogą zdziałać cuda! Kup ją w aptece, rozpuść zgodnie z instrukcją i wymocz w niej dłonie przez około pięć minut. Kąpiele parafinowe możesz też wykonać w salonie kosmetycznym. Po parafinie skóra dłoni staje się delikatna i jedwabista. Podobny efekt uzyskasz dzięki kąpieli dłoni w ciepłej oliwie. Do podgrzanej oliwy dodaj kilka kropel soku z cytryny i w takim roztworze mocz dłonie przez około 20 minut. Zabieg powtarzaj przynajmniej 2 razy w tygodniu.


Nasza rada: nie wylewaj oliwy – jedna porcja wystarczy na kilka zabiegów. Po każdej kąpieli odpowiednio zabezpiecz naczynie przed kurzem – na przykład folią spożywczą.


4.    Poleruj, poleruj… Zainwestuj w specjalną polerkę do paznokci. Regularnym polerowaniem wygładzisz płytkę, a paznokcie uzyskają zdrowy wygląd. Pamiętaj, że na tak przygotowanej powierzchni dłużej utrzyma się lakier.


Nasza rada: większość polerek ma cztery różne powierzchnie polerujące. Za każdym razem używaj wszystkich części, poczynając od najgrubszej, a kończąc na najdrobniejszej. Nie poleruj paznokci zbyt często i zbyt intensywnie – przesada jest niebezpieczna, bo można zetrzeć zbyt grubą warstwę płytki.


5.     Nie wycinaj skórek. Najlepiej jest usuwać skórki po uprzednim namoczeniu dłoni w ciepłej wodzie z mydłem. Rozmiękczone skórki podważ przy pomocy specjalnej drewnianej łopatki, następnie posmaruj żelem do usuwania skórek. Po paru minutach, wycierając żel, bez problemu usuniesz jednocześnie zbędne skórki.


Nasza rada: odsuwając skórki rób to bardzo delikatnie, tak, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.


wiosenne porządki paznokcie

6.     Zabezpiecz paznokcie lakierem lub bezbarwną odżywką. Aby dobrze ochronić paznokcie, również przed zażółceniem lub przebarwieniem, pokryj je warstwą bezbarwnego lakieru.


Nasza rada: przed malowaniem bardzo dokładnie usuń wcześniejszy lakier lub resztki odżywki. Użyj do tego celu zmywacza bez acetonu, który nie wysusza płytki, jest łagodniejszy dla paznokci i mniej je wysusza.


7.    Zaszalej z kolorami. Perła, metalik, beż czy kolor? Wybór lakierów jest przeogromny i wśród wielości propozycji możesz wybrać coś dla siebie. Jeżeli przepełniona jesteś bąbelkami szaleństwa, możesz na paznokciach wypróbować wszystko: od graffiti po lakiery kawiorowe. Czasem warto też wrócić do klasyki.


Nasza rada: jeśli masz szerokie dłonie i krótkie paznokcie unikaj kolorów jaskrawych, a najlepiej pokochaj jasne beże, odcienie różu, perłowo-białe emalie. Doskonały efekt wydłużania paznokci daje tzw. manikiur francuski. Paznokcie długie, zdobiące smukłe dłonie, możesz ozdobić ciemnymi lub jaskrawymi lakierami.


8.     Zaprzyjaźnij się z kremem. Zapamiętaj, że regularne stosowanie kremu po każdym myciu rąk czyni cuda.


Nasza rada: wsmarowując krem w dłonie za każdym razem wykonuj krótki masaż skórek wokół paznokci.


9.     Pamiętaj o odpowiednim odżywianiu. Kłopoty z paznokciami świadczą zazwyczaj o tym, że czegoś zabrakło w Twojej diecie. Jedz dużo produktów zawierających witaminę A, witaminy z grupy B, wapń i żelazo – znajdziesz je m.in. w morelach, orzechach, pestkach słonecznika, pełnoziarnistym pieczywie, jogurtach, kefirach oraz tłustych rybach. Witaminy i mikroelementy wpływające na wygląd paznokci możesz uzupełnić regularnie przyjmując suplementy.


Nasza rada: zrób badania krwi i upewnij się, że Twój organizm jest w dobrej formie.


10.     Chroń swoje paznokcie przed mechanicznymi uszkodzeniami. Wystrzegaj się skręcania śrubek w okularach paznokciem, otwierania puszek, podważania czegokolwiek i uderzania paznokciami o twarde powierzchnie.

Na tym kończymy tegoroczne wiosenne porządki, a Ty możesz się cieszyć znakomitym wyglądem i świetnym samopoczuciem. Błysk Twojego ciała z pewnością przyciągnie niejedno spojrzenie, pełne podziwu i fascynacji, i wszędzie, gdzie się pojawisz, pozostawisz po sobie oszałamiające wrażenie.

Pielęgnacja dłoni i paznokci zimą

dłonie i paznokcie zimą

 

Krótkie dni, długie wieczory, mrozy, które szczególnie w tym sezonie dają się we znaki, z pewnością nie służą naszej urodzie. Począwszy od skóry, włosów, na odmrożonych dłoniach i stopach skończywszy. Oprócz codziennych kontaktów z chemikaliami domowymi, narażone jesteśmy na duże skoki temperatur. Poza tym, nie zawsze pamiętamy o rękawiczkach, a codzienne odśnieżanie samochodu także nas nie oszczędza.

Wszystko to maluje się na naszych rękach w postaci czerwonych, często krwawych ran na skórze, która jest do tego szorstka i sucha. Również niedobory świeżych owoców i warzyw w diecie dają się we znaki. Paznokcie kruszą się, łamią i rozdwajają częściej niż kiedykolwiek.

Dlatego my, profesjonalistki ruszamy z odsieczą, wyposażone w specjalistyczne linie do pielęgnacji dłoni i paznokci.

Hasłem przewodnim jest odżywianie i regeneracja. Szczególnym powodzeniem cieszą się teraz wszystkie zabiegi termalne: manicure na ciepło z użyciem olejków i emulsji podgrzanych w specjalnym podgrzewaczu, zabiegi wzbogacone serum z antyoksydantami, składnikami wybielającymi (np. ekstrakt z cytryny), emulsje z tlenkiem cynku, olejki z wyciagami z owoców i kiełkow zbóż, odżywcze masła utrzymujące na długo wilgoć w skórze, zabiegi z użyciem ciepłych ręczników, rękawic elektrycznych lub parafiny.

pielęgnacja dłoni i paznokci zimąAby zapewnić  skuteczność preparatów do pielęgnacji dłoni, podstawą jest usunięcie zrogowaciałego naskórka. Wtedy składniki odżywcze zawarte w kosmetykach penetrują głębsze partie skóry. Do tego celu używamy peelingu. Na rynku mamy szeroki wybór: gruboziarniste na bazie soli morskiej i olejków odżywczych, o zapachach naturalnych lub owocowych, doskonałe dla poprawy mikrokrążenia podczas masażu dłoni i stóp, a także drobnoziarniste dla skóry delikatnej lub spierzchniętej z kwasami owocowymi (peeling enzymatyczny) i odżywczą jojobą. Świetnie sprawdzają sie preparaty na zasadzie „peel off”, w postaci zastygającej maseczki, którą po wyschnięciu zdejmuje się wraz z obumarłym naskórkiem.

Na tak przygotowaną skórę możemy nałożyć kosmetyki pielęgnacyjne. Na pewno sprawdzą się mocno odżywcze preparaty na bazie miodu i mleka. Podstawą jest aktywacja zawartych składników poprzez ogrzanie. Dłonie można otulić ciepłym ręcznikiem, parafiną lub włożyć rękawice elektryczne.

Aby zachować jak najdłużej piękne dłonie, konieczne jest częste aplikowanie preparatów odżywczych: olejków, maseł lub emulsji po każdym myciu rąk, a na pewno przed wyjściem na dwór. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyli bezpieczne w transporcie oraz zgrabne opakowania, mieszczące się w podręcznej torebce, kosmetyczce, czy schowku samochodowym (tzw. wersje mini).

Oprócz skóry ważna jest  pielęgnacja naturalnej płytki paznokciowej. Ją także należy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Zmarznięte na dworze  paznokcie mają tendencję do łamania. Ochronnie zadziała na nie odpowiednio dopasowana odżywka, np. ze skrzypem polnym, która dodatkowo nada sztywność i stanowić będzie doskonały podkład pod lakier kolorowy. Sprawdzi się także wyśmienicie wmasowana pasta z glinką, czyli tzw. manicure japoński. Problem stanowią  także przesuszone, spierzchnięte skórki. Najlepszą pielęgnacją będą dla nich specjalistyczne olejki z wyciągami z owoców i ziół, które dzięki specjalnej formule przenikają wgłąb skóry do macierzy. Najlepiej mieć je pod ręką i smarować nimi wał okołopaznokciowy i płykę kilka razy na dobę, obowiązkowo na noc, kiedy wchłanianie jest najintensywniejsze.


Oto przykładowy schemat zabiegu pielęgnacyjnego na dłonie i paznokcie:

  • • Myjemy i dezynfekujemy ręce swoje i klientki.
  • • Wykonujemy manicure dowolną techniką.
  • • Wcieramy w płytkę i w skórki olejek odżywczy, czekamy aż się wchłonie.
  • • Jeśli malujemy paznokcie, należy delikatnie odtłuścić je płynem do dezynfekcji.
  • • Nakładamy odżywkę do paznokci (malujemy paznokcie), czekamy aż wyschnie.
  • • Nakładamy peeling na dłonie, masujemy je, resztki drobinek zmywamy wodą,  lub zmiatamy szczoteczką.
  • • Nakładamy serum lub olejek, masujemy dłonie, by lepiej wchłonął sie preparat.
  • • Aplikujemy grubszą warstwę emulsji, maski lub masła na ręce.
  • • Zakładamy folię, a następnie podgrzewamy dłonie w rękawicach elektrycznych.
  • • Po ok. 20 min. zdejmujemy rękawice, wykonujemy masaż kończący zabieg.