Obok paznokci żelowych i akrylowych, manicure hybrydowy jest jedną z popularniejszych metod stylizacji paznokci. Jest wygodny, długotrwały, umożliwia wykonanie finezyjnych zdobień. Paznokcie zrobione metodą hybrydową wyróżnia naturalny wygląd – na pierwszy rzut oka wyglądają jak paznokcie pomalowane tradycyjnym lakierem. Są jednak znacznie trwalsze, na paznokciach utrzymują się około 2-3 tygodni. Po upływie tego czasu należy je zdjąć lub uzupełnić nieestetyczny odrost (przestrzeń u nasady paznokcia pomiędzy hybrydą, a skórkami).
Jak usunąć manicure hybrydowy?
Kolorowe hybrydy od zwykłego lakieru do paznokci różnią się sposobem zmywania. Ponieważ manicure hybrydowy jest niezwykle trwały, nie można go zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci. Jak zatem usunąć lakier lub żel hybrydowy? Kosmetyk można usunąć z paznokci spiłowując pilnikiem, frezując frezarką lub rozpuszczając w płynie do usuwania hybryd na bazie acetonu. Dwie pierwsze metody zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla profesjonalistów. Usuwanie manicure hybrydowego pilnikiem lub frezarką w warunkach domowych może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami, a nawet trwałym urazem! Do zdejmowania hybryd polecamy zatem użycie specjalnych płynów do rozpuszczania, które wraz z klipsami tworzą duet idealny! Lakierożel będzie schodził płatami, kawałek po kawałku. Nie uszkodzimy w ten sposób naszej płytki paznokciowej.
Kosmetyki i przybory potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego
Kosmetykiem nieodzownym do szybkiego i bezpiecznego usunięcia manicure hybrydowego jest płyn do rozpuszczania hybryd na bazie acetonu. Najlepiej wybierać preparaty wzbogacone o glicerynę lub lanolinę, natomiast omijać zwykły aceton, który zbyt mocno wysusza płytkę i skórki. Do usunięcia manicure hybrydowego potrzebne są również przybory takie jak: specjalne klipsy, waciki, pilniczek, bloczek polerski, drewniany patyczek lub metalowe kopytko kosmetyczne tzw. pusher. W ostateczności, zamiast klipsów, można użyć grubej folii aluminiowej, pociętej na odpowiednie kawałki. Jeżeli jednak zależy Ci na komfortowym zdjęciu hybrydy, bez nieszczęśliwych wypadków w postaci zniszczonych ubrań, czy mebli, wybierz klipsy. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, nie tracą swoich właściwości oraz nie rozpuszczają się podczas kontaktu z płynami na bazie acetonu, acetonem oraz bezacetonowymi zmywaczami do lakieru. Ich budowa pozwala na równomierne dociśnięcie nasączonego wacika do paznokci, a co za tym idzie, rozpuszczanie jest szybsze i bardziej skuteczne. Możesz używać ich wielokrotnie, również podczas zmywania klasycznego lakieru do paznokci. Na koniec zabiegu warto zadbać o nawilżenie i odżywienie naturalnej płytki paznokciowej oraz skórek, przydatna więc będzie również pielęgnacyjna oliwka lub krem.
Szybko, skutecznie i bezpiecznie – usuwanie manicure hybrydowego nigdy nie było tak proste!
W pierwszej kolejności musimy zdezynfekować dłonie przeznaczonym do tego preparatem. Następnie pilniczkiem opiłowujemy wierzchnią warstwę topu hybrydowego. Robimy to delikatnie – wystarczy kilka ruchów. Naruszenie wierzchniej warstwy stylizacji ma na celu lepsze wniknięcie płynu do usuwania hybryd, a co za tym idzie jego szybsze działanie. Płynem na bazie acetonu nasączamy wacik kosmetyczny, przykładamy do powierzchni płytki, zakładamy klips, dociskając go tak, aby dobrze przylegał do paznokcia. Po upływie zalecanego czasu (od kilku do kilkunastu minut) zdejmujemy klipsy i waciki, za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka usuwamy hybrydę – zsuwamy z płytki rozmiękczoną warstwę lakieru lub żelu hybrydowego, kierując się od nasady paznokcia ku końcówkom. Należy zachować przy tym szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić płytki paznokcia, zbyt mocno naciskając na nią patyczkiem lub pusherem. Po usunięciu hybrydy, płytkę paznokcia lekko wyrównujemy bloczkiem polerskim. Następnie nakładamy… no właśnie… co dalej? Jak zadbać o paznokcie i skórki po zdjęciu hybrydy?
Jak zadbać o paznokcie i skórki po zdjęciu hybrydy?
Ściąganie hybryd najlepiej zakończyć etapem nawilżenia i odżywienia naturalnych paznokci oraz skórek. Możesz do tego wybrać oliwki pielęgnacyjne, regenerujące odżywki i sera, czy nawilżające kremy. Wzmocnią one paznokcie, które nie będą się łamać i rozdwajać, a skóra wokół nich stanie się jędrna, gładka, odżywiona i nawilżona. Jeżeli jednak postanowisz wykonać kolorowy manicure hybrydowy, warto wzmocnić strukturę paznokcia stosując witaminową bazę hybrydową, która nie tylko wzmocni naturalne paznokcie, ale również sprawi, że kolejno nakładane warstwy hybrydy będą jeszcze lepiej się trzymać.
Usuwanie paznokci hybrydowych krok po kroku
1. Przed rozpoczęciem pracy zdezynfekuj dłonie.
2. Za pomocą pilnika o gradacji 100/180 lub 180/240 delikatnie zmatuj wierzchnią warstwę stylizacji. Wystarczy kilka ruchów. Działanie to ma na celu naruszenie zabezpieczającego topu, aby płyn mógł lepiej wniknąć i zadziałać.
3. Nasącz wacik kosmetyczny płynem do usuwania hybryd Hybrid Remover with Glycerin. Nasączony wacik nałóż na płytkę, załóż klips Nail Clip. Klipsy należy docisnąć, aby dobrze przylegały do paznokcia.
4. Po upływie zalecanego czasu (od kilku do kilkunastu minut) zdejmij klipsy oraz waciki.
5. Przy pomocy drewnianego patyczka lub metalowego radełka delikatnie usuń / zeskrob odmoczone warstwy hybrydy. Powinny z łatwością odejść od naturalnej płytki paznokcia. Ewentualne pozostałości lakieru delikatnie usuń bloczkiem polerskim. Wyrównaj kształt paznokcia.
6. Na zakończenie zabiegu wmasuj w naturalną płytkę oraz skórki nawilżającą oliwkę Cuticle Oil.
Ekspert radzi: najczęstsze błędy popełniane podczas usuwania manicure hybrydowego, czyli jak NIE zdejmować hybrydy!
Nigdy nie zdejmuj hybrydy na siłę! Nie zrywaj jej i nie wygryzaj! Takie działania narażają paznokcie na uszkodzenia.
Nie zeskrobuj hybrydy na siłę. Zbyt mocne zdzieranie może uszkodzić naturalną płytkę. Jeżeli po zalecanym czasie moczenia lakier lub żel hybrydowy nie schodzi z łatwością, nałóż nasączony płynem wacik raz jeszcze i zaczekaj dodatkowe kilka minut. Twoje paznokcie podziękują Ci za odrobinę cierpliwości.
Nie odrywaj odchodzącej hybrydy. Pod żadnym pozorem nie odrywaj hybrydy, nawet jeżeli zaczęła odchodzić od płytki. Może to spowodować silne uszkodzenie naturalnego paznokcia, który będzie potrzebował mnóstwo czasu na solidną regenerację.
Zawsze pamiętaj o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.
Używaj tylko produktów sprawdzonych marek, dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza.
Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach i tematycznych pokazach. A po unormowaniu tej trudnej dla wszystkich sytuacji, jaką jest pandemia, polecamy wizyty u stylistki paznokci. Nikt nie zadba o nasz manicure tak jak profesjonalistka!
Jak poprawnie aplikować hybrydę na paznokcie? Czego potrzebuję do manicure hybrydowego? Czy mogę wykonać go sama w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule: Jak wykonać manicure hybrydowy?