Tag Archives: płytka

Lakierem malowane

lakierem malowane

W 1930 roku firma Revlon wynalazła recepturę trwałego i kryjącego lakieru do paznokci. Od tego momentu moda na pomalowane paznokcie ogarnęła świat.  Lakiery stały się nieodzownym elementem, nie tylko wybiegowej, ale i codziennej mody i nic tego nie zmieni. Dziś, począwszy od ekspedientki w sklepie przez studentki po nastolatki, każda kobieta chce się czuć elegancka i zadbana. Niestety nie zawsze pojęcie zadbania jest rozumiane przez wszystkich jednakowo. Przyglądając się kobietom na ulicy, w pracy czy autobusie łatwo zauważyć że wiele z nich posiada dłonie niezadbane, z odpryśniętym lub dokładnie nie zmytym lakierem. Wynika to nie z braku funduszy lecz z nieprzywiązywania wagi lub braku umiejętności dbania o swój wygląd. I tutaj nasuwa się pomysł, aby wprowadzić może w szkołach kilka godzin zajęć z pielęgnacji dłoni, stóp, włosów czy makijażu ;-)
Niektórzy twierdzą, że malowanie paznokci jest rzeczą prostą i banalną, dlatego też często, „upiększone” lakierem, paznokcie wyglądają jak na zdjęciu poniżej.

lakierem malowane

Najczęstszymi przyczynami niepowodzeń, braku estetyki i trwałości w malowaniu paznokci są:
– postrzępione, niewypielęgnowane skórki które zalegają na płytce paznokcia;
– nieumiejętnie opiłowane paznokcie, niejednolity i różny kształt każdego paznokcia;
– lakier złej jakości, często słyszy się że lakiery wysuszają płytkę paznokcia i ją niszczą. Nie bez powodu jeden lakier kosztuje 5 zł a drugi 50 zł. Użycie lakieru dobrej jakości do gwarancja zdrowej płytki paznokciowej;
– konsystencja lakieru. Musimy pamiętać że gęsty lakier źle się rozprowadza, pozostawia grubą warstwę i często zaczyna odpryskiwać na drugi dzień;
– brak użycia bazy oraz nabłyszczacza, w przypadku płytki słabej, pod lakier należy nałożyć odżywkę ochronną. Dzięki temu paznokcie zabezpieczone są przed zafarbowaniem. Użycie lakieru nawierzchniowego zabezpiecza kolor przed zarysowaniami i wydłuża trwałość manicure.

Gdy mamy już odpowiednio przygotowaną płytkę (bez zarośniętych skórek, z równo opiłowanymi brzegami oraz nałożoną bazą) możemy przystąpić do jej malowania.
Metod nanoszenia jest kilka, ta najbardziej popularna to metoda „trzech kroków”.  Kładziemy pędzelek na środek płytki i rozprowadzamy lakier w kierunku brzegu. Nabieramy kolejną porcję lakieru i nakładamy z prawej strony, przeciągając po łuku wzdłuż wału paznokciowego. To samo powtarzamy z lewej strony. Po kilku minutach nakładamy drugą warstwę w ten sam sposób.

paznokcie123
Czasami jednak coś się nie uda i lakier znajdzie się tam gdzie nie powinien. Możemy wtedy, za pomocą pałeczki kosmetycznej nasączonej zmywaczem lub specjalnego korektora w sztyfcie, skorygować swój błąd :-)
Tak wykonany manicure będzie cieszył oko, nie tylko nasze ;-)

Materiał napisany w oparciu o artykuł Eli Trzeciak w czasopiśmie „Paznokcie”.

Czy hybrydy niszczą paznokcie?

hybrydy

Kochamy manicure hybrydowy za trwałość, niezwykły blask, idealny wygląd paznokci i modne kolory! Niektórzy jednak obawiają się, że hybrydy niszczą płytkę paznokcia. Jeżeli Ty też masz takie obawy zapoznaj się z faktami i mitami na ten temat.


MIT: Zdejmowanie hybrydy uszkadza płytkę paznokcia.


Niewłaściwe zdejmowanie hybrydy z pewnością niszczy płytkę. Dlatego nigdy nie rób tego sama, jeśli nie jesteś kosmetyczką! Prawidłowo nałożona i zdjęta hybryda w żaden sposób nie wyrządzi krzywdy Twoim paznokciom.


FAKT: Bezpośrednio po zdjęciu hybrydy paznokcie są matowe.


To oczywiste, że przygotowując płytkę pod hybrydę matuje się ją, więc po zdjęciu masy należy wypolerować paznokcie i zastosować odpowiednią odżywkę. Po dwóch tygodniach od zdjęcia hybrydy dobrze im zrobi manicure japoński, który zamyka łuskę paznokcia, nadaje im niezwykły blask i zasila w naturalne składniki.


MIT: Długotrwałe noszenie hybrydy może prowadzić do grzybicy paznokci.


Zwracaj uwagę na higienę pracy osoby, która wykonuje Ci manicure. Przybory do stylizacji paznokci takie jak – pilniczek, radełko czy cążki mogą być siedliskiem niebezpiecznych bakterii i grzybów. Wybieraj więc salony stylizacji paznokci, które przeprowadzają rzetelną dezynfekcję narzędzi. W profesjonalnym salonie pilniki do paznokci są jednorazowego użytku.

 


Nie masz więc powodów do obaw jeżeli wykonujesz manicure hybrydowy w profesjonalnym salonie. Umów się na wizytę i ciesz się niesamowitym efektem hybrydy!