Wszystko o depilacji woskiem

Gładkie, wydepilowane ciało przez wiele tygodni, bez wrośniętych włosków i stanów zapalnych to podstawa dobrego samopoczucia i pewności siebie. Depilacja woskiem jest szybką i jedną z najskuteczniejszych metoda usuwania zbędnego owłosienia z miejsc takich jak nogi, pachy i okolice bikini. Polega na mechanicznym wyrwaniu włosków razem z cebulką przy użyciu płynnego wosku naturalnego co zapobiega ich szybkiemu odrastaniu i pozwala nam dłużej cieszyć się doskonałą, gładką skórą.

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Wyróżniamy dwa rodzaje depilacji woskiem: na zimno i na ciepło. Pierwszą z nich wykonuje się zazwyczaj w domu – występuje ona w postaci gotowych plastrów z woskiem, chociaż najczęściej nie są one tak skuteczne jak depilacja u kosmetyczki, ponieważ plastry nie przykleją się do skóry równie dobrze jak wosk rozgrzany w gabinecie kosmetycznym. Wykonując depilację na ciepło – Gorący wosk rozsmarowuje się na powierzchni ciała, po czym nakłada się na niego pasek materiału. Kiedy wosk zastygnie, napina się skórę i materiał jest szybko zdejmowany (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów).Zabieg w salonie kosmetycznym jest na pewno dokładniejszy i bezpieczniejszy (bez przerwania ciągłości naskórka), dlatego jeśli zależy Wam na precyzji, lepiej wybrać depilację u profesjonalisty.

Zalety i wady depilacji woskiem:

Depilacja woskiem nie należy do przyjemnych zabiegów, zdecydowanie największą motywacją jest to że regularnie wykonywana depilacja woskiem osłabia niechciane włoski, które z czasem stają się delikatniejsze i cieńsze. Jednak kiedy już uda się pozbyć nadmiaru owłosienia tą metodą, nogi pozostają gładkie na długi czas (od 3 do 6 tygodni). Ogromnym plusem tej metody jest możliwość usunięcia owłosienia praktycznie z całego ciała: rąk, nóg, twarzy oraz coraz częściej miejsc intymnych.

Oprócz licznych zalet, taka depilacja ma także następujące wady:

-zabieg jest dość bolesny i może uszkodzić skórę, szczególnie wrażliwą;

-aby usunąć włosy woskiem, muszą one osiągnąć długość przynajmniej 1 cm;

– nawet jeśli depilacja okazała się nie w pełni skuteczna (nie wszystkie włosy zostały wyrwane), nie można powtarzać jej w krótkim odstępie czasu, co oznacza, że kobieta, by mieć idealnie gładką skórę, będzie musiała używać dodatkowo golarki,

– droższa metoda niż samodzielne używanie golarki w domu

– nie jest tak prosty jak depilacja golarką


Podobne wpisy