Bańka chińska – sposób na idealną sylwetkę

masaż bańką chińską

Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc pora zadbać o nasze ciało aby było jędrne i gładkie. Zabieg bańką chińską jest coraz popularniejszym sposobem na to aby to ciało właśnie takie było :-)

Masaż bańką chińską to kompleksowy, bardzo skuteczny zabieg redukujący cellulit i ujędrniający skórę. Poprawiając mikrokrążenie skóry, przyspiesza wchłanianie substancji czynnych. Rozbija tkankę tłuszczową, przyspiesza proces lipolizy, usuwa toksyny i wygładza skórę. Świetnie sprawdza się jako zabieg ujędrniający, antycellulitowy i modelujący sylwetkę.

Bańki chińskie zbudowane są z gumy i są odmianą baniek próżniowych. Masaż nimi polega na wytworzeniu podciśnienia, poprzez naciśnięcie bańki na ciele klienta, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. Powoduje że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wyssaniu stają się one „ciałem obcym” i zostają usunięte z organizmu. Wraz z nimi usuwane są również toksyczne związki które się tam znajdują. W miejsce usuniętych krwinek napływa „świeża”,  dotleniona krew która powoduje, że masowane miejsce szybciej się ożywia i regeneruje. Metoda ta pobudza przepływ krwi, limfy oraz rozgrzewa masowane miejsca.

chińskie bańki 2

bańki chińskie cyctat

Według starego porzekadła „bańki chińskie wyciągają z ciała chorobę”. Dzisiejsze panie zmieniłyby to porzekadło na „bańki wyszczuplają i niwelują cellulit” :-) Jedno jest pewne: skuteczność ich działania została potwierdzona już trzy tysiące lat temu. Wówczas jednak zastosowanie baniek nie miało nic wspólnego z upiększaniem. Ówcześni medycy i znachorzy stosowali banki do „wyganiania” z ciała chorób.

Jakby nie patrzeć bańki chińskie popularne były zawsze i swą popularność zachowały do dnia dzisiejszego. Stosuje się je również do leczenia schorzeń układu pokarmowego, stanów zapalnych, urazów czy zmniejszania napięcia mięśniowego.

Zabiegi bańką najlepiej robić seriami, w salonach kosmetycznych ,gdzie wyspecjalizowany personel w perfekcyjny sposób wykona masaż, a na koniec wsmaruje w ciało odpowiedni preparat wzmacniający efekt zabiegu.

Podobne wpisy