Cellulit – pożegnaj go raz na zawsze!

cellulit

Działaj kompleksowo, żeby zwalczyć cellulit. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, a pożegnasz się z nim raz na zawsze!

1. Zdrowa dieta.
Ogranicz spożycie soli, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Pij zieloną herbatę, pomaga ona usunąć toksyny z organizmu. Zadbaj o odpowiednią ilość błonnika w twojej diecie (zawierają go między innymi kasze i brązowy ryż).

2. Picie wody.
Picie wody poprawia trawienie, redukuje cellulit i nawilża skórę. Pamiętaj jednak, że uczucie pragnienia to sygnał ostrzegawczy, że organizm jest już odwodniony. Staraj się nie doprowadzać organizmu do stanu, kiedy bardzo chce się pić.

3. Ruch.
Trening jest wrogiem cellulitu. Ujędrnia ciało, pobudza krążenie krwi i spala tkankę tłuszczową. Wskazany jest trening aerobowy, może to być np. marsz, jazda na rowerze, pływanie.

4. Naprzemienny prysznic.
Wykonuj naprzemiennie raz ciepły, raz zimny prysznic, co pobudzi krążenie krwi. Stosuj też szorstkie rękawice do mycia ciała.

5. Odpowiednie kosmetyki.
Kremy antycellulitowe zawierają składniki, które poprawiają krążenie krwi, ułatwiają spalanie tłuszczu oraz zmniejszają obrzęki. Wybieraj kosmetyki, które w składzie zawierają: kofeinę, retinol, ekstrakt z żeń-szenia, algi, bluszcz pospolity, miłorząb japoński.

6. Masaż bańką chińską.
Masaż bańką chińską obecnie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów na cellulit. Wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, co skutecznie poprawia ich ukrwienie (opisywaliśmy go dokładniej, na naszym blogu, w miesiącu lutym). Efekty są widoczne już po kilku zabiegach, zalecane jest wykonanie serii 10 zabiegów. Zabiegi trwają około 30 minut.

cellulit

 

Efekty masażu bańką chińską:

  • – szybkie pozbycie się pomarańczowej skórki
  • – zmniejszenie obwodu w cm partii ciała dotkniętych cellulitem
  • – wygładzenie i ujędrnienie skóry
  • – wymodelowanie sylwetki
  • – usuwanie toksyn z organizmu
  • – zmniejszenie widoczności rozstępów
  • – krótki czas i przystępna cena zabiegu

 

Co mówią nasi klienci?

cellulit

Podobne wpisy