Manicure hybrydowy – praktyczne wskazówki

lakiery hybrydowe

Spotykamy się z pytaniami dotyczącymi problemów z utrzymywaniem się  lacogeli na płytce. Stylistki zgłaszają się do nas, ponieważ nie wiedzą co może być przyczyną tego, że czasami manicure hybrydowy się nie trzyma, łuszczy lub odpryskuje. Postaramy się opisać i wyjaśnić błędy popełniane podczas nakładania produktów na płytkę paznokciową.

1. Odpryskiwanie i pękanie na wolnym brzegu paznokcia.
Przyczyną może być zbyt miękka i cienka płytka paznokciowa (możemy ją wzmocnić i nadbudować żelem typu soak off, np. hybrydowy żel bezbarwny Elastic), brak zawinięcia żelu na wolny brzeg paznokcia podczas malowania (podczas utwardzania żel ściąga się lekko w górę, odsłaniając brzeg paznokcia).

2. Niszczenie naturalnych paznokci.
Przyczyną może być wspomniany wcześniej niewłaściwy dobór techniki względem kondycji płytki paznokci, praca ostrym pilnikiem oraz polerką, słaba płytka lub zbyt częste moczenie w acetonie (częściej niż co 14 dni).

3. Gorsza przyczepność po kolejnych zabiegach.
Przyczyną może być zbyt ostre piłowanie paznokci lub brak neutralizacji acetonu po rozpuszczeniu (zalecane jej umycie rąk wodą z mydłem przed rozpoczęciem aplikacji kolejnych produktów).

lakiery hybrydowe 2

lakiery hybrydowe cytat

4. Marszczenie się lub kurczenie koloru.
Przyczyną może być niedokładne wymieszanie pigmentu w butelce (należy do tego użyć profesjonalnej szpatułki do mieszania żeli która ma kształt łopatki i dzięki temu dobrze zbierze pigment z dna oraz ścianek butelki. Samo wstrząśnięcie butelką nie wystarczy!), zbyt gruba warstwa koloru (tym bardziej przy kolorach ciemnych które są bardziej „napigmentowane”), przecieranie odtłuszczaczem poprzedniej warstwy i jego nieodparowanie, zatłuszczenie płytki (np. poprzez przypadkowe dotknięcie).

5. Nieutwardzanie się żelu.
Przyczyną mogą być słabe żarówki w lampie UV lub takie które emitują zbyt dużo ciepła, zmiana właściwości lacogelu na skutek złego przechowywania (w zbyt wysokiej temperaturze lub na słońcu), zbyt gruba warstwa koloru, zbyt krótki czas naświetlania w lampie, krzywy kąt padania światła w lampie (np. kciuk ułożony bokiem nie doświetli się od dołu).

6. Brak połysku.
Detergenty lub chlor w basenie mogą powodować szybsze matowienie, warto wtedy doradzić klientce by raz w tygodniu pomalowała paznokcie lakierem bezbarwnym lub Top Coatem. W żadnym przypadku nie należy pokrywać lacogelu żelem nabłyszczającym z systemu żeli twardych tradycyjnych! Jest to żel twardy, kruchy który popęka na paznokciu lub spowoduje odpryskiwanie całej warstwy.


Materiał napisany w oparciu o artykuł zamieszczony w czasopiśmie Nail Expert (autor: Elżbieta Trzeciak).

Podobne wpisy