Tag Archives: pedicure

Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

Planujesz otworzyć swój własny salon kosmetyczny? To świetnie, jednak zanim przystąpisz do zakładania działalności, musisz stworzyć dokładny biznesplan, w którym zawrzesz niezbędne do jego otwarcia aspekty. Jedną z kluczowych kwestii jest wyposażenie salonu kosmetycznego. Wysoka jakoś mebli, sprzętów i urządzeń sprawi, że salon kosmetyczny będzie idealnym miejscem do komfortowej i efektywnej pracy, dzięki temu klienci będą bardziej zadowoleni z oferowanych usług. Jaki sprzęt jest niezbędny, aby rozpocząć pracę? O czym nie można zapomnieć, kompleksowo wyposażając swój salon? I jakie wyposażenie cechuje naprawdę profesjonalny salon kosmetyczny? Podpowiadamy!

Sprzęt do salonu kosmetycznego. Czym należy kierować się urządzając salon kosmetyczny?

Jeśli chodzi o wyposażenie salonu, jest kilka właściwości, które mają znaczenie i powinniśmy je brać pod uwagę. Przede wszystkim kraj produkcji, certyfikaty bezpieczeństwa oraz skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja oraz serwis. Czy cena gra rolę? Nie od dziś wiadomo, że to główny czynnik wpływający na zakup, jednak, w przypadku sprzętu kosmetycznego, nie powinna być tym decydującym. Optymalnie będzie wybierać sprzęt, który pochodzi od naszych krajowych producentów. Warto szukać spośród nich takich propozycji, które będą dla nas rzeczywiście najlepsze i świetnie się sprawdzą. Sprzęt kosmetyczny nie tylko musi być praktyczny, ale powinien się również charakteryzować bardzo dobrą jakością. To kluczowa sprawa, ponieważ tak naprawdę od bezpieczeństwa sprzętu zależy czy będziemy mogli go w praktyce dobrze wykorzystać i czy realizowane przez nas zabiegi będą bezpieczne dla klientów.

Salon Manicure/Pedicure

Wyposażenie salonu zależy głównie od tego jakie zabiegi będziemy wykonywali. Zamieszczając w swojej ofercie wykonywanie peelingu kawitacyjnego będziemy potrzebowali zupełnie innego sprzętu niż do wykonywania zabiegów usuwania owłosienia czy stylizacji paznokci. Niezależnie od tego jak bardzo rozbudowana będzie oferta usług to warto zaopatrzyć swój gabinet w podstawowe sprzęty kosmetyczne.

Dziś pod lupę weźmiemy salon pedicure/manicure, świadcząc te usługi należy wyposażyć salon w meble zapewniające wygodę i komfort. Poza walorami estetycznymi mebli, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i trwałość materiałów. Zabiegi pedicure i manicure wymagają skupienia i precyzji, dlatego kosmetolog wykonujący zabieg powinien mieć zapewniony maksymalny komfort podczas pracy. Frezarka, Lampa UV i pochłaniacz pyłu to podstawowe urządzenia bez których wykonanie stylizacji będzie niemożliwe. Urządzenie, bez którego nie można prowadzić profesjonalnego gabinetu kosmetycznego to oczywiście autoklaw, który pozwoli na zachowanie higieny i bezpieczeństwa pracy, czyli jednego z najważniejszych aspektów podczas wykonywania zabiegu. Kupując sprzęt do salonu kosmetycznego warto wspomnieć o wielofunkcyjnym kombajnie kosmetycznym, który pozwoli nam zaoszczędzić powierzchnię gabinetu jeśli nie jest duży. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które łączą w sobie nawet kilkanaście funkcji.

Pamiętaj o akcesoriach jedno i wielorazowych!

Meble i profesjonalne narzędzia potrzebne do wykonania perfekcyjnej stylizacji paznokci to duży koszt, jednak chcąc otworzyć salon kosmetyczny, nie wolno zapomnieć o budżecie na pozostałe akcesoria kosmetyczne. Drobne, nawet niepozorne gadżety np. rękawiczki, fartuchy, ręczniki, prześcieradła, koce, płatki kosmetyczne, folie, ubrania zabiegowe, czepki, myjki… to tylko kilka z najważniejszych przedmiotów, które musisz mieć w swoim gabinecie, będą Ci one potrzebne każdego dnia. Lista ta na pewno może się rozrosnąć, jeśli weźmiesz pod uwagę specyfikę konkretnych usług, które w przyszłości będą w ofercie Twojego salonu. Jeśli planujesz rozszerzyć działalność gabinetu o kosmetykę białą czy np. profesjonalne zabiegi na twarz również musisz liczyć się z uzupełniającym go wyposażeniem. Będą Ci potrzebne dodatkowe meble, urządzenia i akcesoria kosmetyczne, a także wszelkie gadżety i akcesoria do wykonywania zabiegów. Postaw na jakość, jest ona niezbędna aby zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Podsumowanie.

Wybór sprzętu kosmetycznego do nowo powstałego salonu jest jednym z najbardziej kluczowych dylematów. Ze względu na ogromną konkurencję panującą na polskim rynku usług kosmetycznych, nowo powstałe salony powinny wyróżniać się na tle pozostałych, a już na pewno dotrzymywać wysoko utrzymywanych standardów. Z tego względu, aparatura coraz częściej staje się centralnym punktem każdego gabinetu kosmetycznego. Podsumowując, głównymi kryteriami, którymi należy się kierować podczas wyboru optymalnego sprzętu kosmetycznego są: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena, jednak ostatni czynnik możemy nazwać opcjonalnym, ponieważ dobre nie zawsze znaczy tanie, warto sprawdzić produkt od A do Z i mieć pewność że nie będzie to ,,bubel’’.


Frezarka – jak o nią dbać?

frezarka cover

Prawie każda ze stylistek posiada w swym salonie frezarkę. Nie każda jednak wie, jak prawidłowo o nią dbać aby służyła długi czas. Postaramy się przybliżyć wam podstawowe zasady konserwacji i czyszczenia tych urządzeń.

Najważniejszą rzeczą podczas użytkowania frezarki jest to, aby frezarek przeznaczonych do manicure nie używać do wykonywania pedicure. Frezarki takie mają mniejszą moc, a co za tym idzie mogą szybciej ulec uszkodzeniu podczas pracy przy stopach.

Frezy używane przy pracy frezarką powinny być zawsze odpowiednio dobrane. Pamiętajmy, że im większy frez tym większe prawdopodobieństwo występowania drgań a co za tym idzie większe ryzyko uszkodzenia frezarki. Zaleca się, aby przy frezach o większej średnicy pracować na niższych obrotach, natomiast podczas pracy frezami o mniejszej średnicy możemy te obroty zwiększyć.

Frezy przez nas używane zawsze powinny być oryginalne i dobre jakościowo. Źle dobrane, „dostosowywane” przez nas do naszych potrzeb, obcinane, doklejane mogą tylko spowodować, że uszkodzimy sobie sprzęt do którego je założymy. Ważną rzeczą jest również to, aby używane przez nas frezy zawsze były suche i czyste. Wilgotny frez może spowodować pojawienie się rdzy, natomiast zabrudzony spowoduje, że brud zapcha szczeliny uchwytu rączki. W obu przypadkach frez zacznie wypadać z uchwytu lub będzie się nam „ślizgał” podczas pracy.

Dodatkowo, przy frezarkach z pochłaniaczami pyłu, pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu czy worek na pył nie jest przepełniony. Zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do pęknięcia pełnego worka wewnątrz frezarki, dostania się pyłu do silnika i trwałego uszkodzenia frezarki. Przy tego typu frezarkach należy również regularnie (nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie) rozkręcać i czyścić rączkę z wszelkich zabrudzeń. Dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne pierścienie ochronne na frez, które idealnie zabezpieczają wewnętrzny mechanizm rączki przed zbyt silnym zabrudzeniem.

frezarka cytat

Frezarka po każdym użytkowaniu powinna  być zawsze należycie zabezpieczona. Frez (lub specjalna końcówka zabezpieczająca) zawsze powinien znajdować się w rączce frezarki. Pozostawienie niezabezpieczonego trzpienia rączki może powodować jej uszkodzenie. Regulator obrotów po zakończonej pracy powinien znajdować się w pozycji „min” lub „0” a włącznik w pozycji „off”. Często zdarza się, że nasze klientki są zdziwione że frezarka uległa spaleniu pomimo tego że już nią nie pracowały. Później okazuje się, że prawidłowo nie zabezpieczyły frezarki po skończonej pracy i mikrosilnik nadal działał powodując przegrzanie się rączki i spalenie mikrosilnika. Tylko całkowite wyłączenie frezarki zabezpiecza ją przed przegrzaniem!

Gdy zauważymy natomiast, że nasza frezarka nie pracuje tak jak zawsze, rączka dziwnie wibruje, głośno buczy lub silnik nierówno pracuje nie naprawiajmy jej na własną rękę. Najlepiej poprośmy o pomoc i naprawę sprzedawcę u którego frezarka została zakupiona. Nawet jeśli nasz sprzęt jest po gwarancji powinien on być serwisowany i regularnie konserwowany. Może będzie nas to troszkę więcej kosztować niż naprawa u znajomego, ale zagwarantuje prawidłowe funkcjonowanie naszego sprzętu.

Te kilka czynności i nasza systematyczność pomoże nam cieszyć się z pracy frezarką przez długi czas ;-)

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, „perełek” ;-), z naszego serwisu, które pokazują jak NIE POWINNY wyglądać frezarki oraz nośniki ;-)

nośniki "ręcznie" robione
nośniki „ręcznie” robione.
przepełniony worek na pył
przepełniony worek na pył.
wnętrze rączki, która nie była   czyszczona ok. 2 miesięcy.
wnętrze rączki, która nie była czyszczona ok. 2 miesiące.

Wiosenne porządki – stopy

wiosenne porządki stopy

 

Twoje dłonie są gładkie i nawilżone. Nadszedł czas, abyś podobną pielęgnację zapewniła stopom. A to konieczność, jeśli chcesz cieszyć się spacerami w sandałach i klapkach w sezonie letnim. Oto kilka porad, dzięki którym poradzisz sobie z odciskami, przykostkami, wrastającymi paznokciami, nadmierną potliwością, popękanymi piętami i opuchniętymi kostkami.

Stosuj odświeżające kąpiele

Codziennie wieczorem mocz stopy w wodzie z solą kąpielową lub miętą, a następnie dokładnie je wytrzyj. Dzięki temu unikniesz popularnych chorób grzybiczych. Jeśli jednak zauważysz niepokojące zmiany (najpierw pojawią się między palcami), udaj się do dermatologa.

Pozbądź się odcisków

Odciski i zrogowacenia naskórka powstają najczęściej w skutek noszenia niewygodnych lub ciasnych butów. Aby się ich pozbyć, systematycznie mocz nogi w płynie zmiękczającym. Jeżeli jednak odcisk jest głęboki i bolesny najlepiej udaj się po pomoc do pedikiurzystki.

wiosenne porządki - stopy

Aby pozbyć się odcisków systematycznie mocz nogi  w płynie zmiękczającym.

Nadaj odpowiedni kształt paznokciom

Jeśli chcesz uniknąć wrastania paznokci, nie obcinaj ich „na okrągło”. Paznokcie u stóp – po wymoczeniu – spiłuj na prosto papierowym lub szklanym pilniczkiem, nadając im kształt łopatki.

Walcz z haluksami

Przykostki, koślawe paluchy lub bardziej fachowo haluksy mogą się pojawić już w bardzo młodym wieku. Ich powstawaniu sprzyjają wysokie obcasy i buty z wąskimi czubkami. Jeżeli więc zauważysz u siebie pierwsze zmiany, lub po prostu odczuwasz ból w miejscu, gdzie haluksy się tworzą, jak najszybciej zacznij działać. Codziennie masuj kostkę i naciągaj palec, a przede wszystkim zmień buty na szersze – w takich z pewnością będzie Ci wygodniej wybrać się na długi wiosenny spacer albo zakupy.

Zadbaj o pięty

Jeżeli Twoje pięty często pękają, mocz stopy w wodzie zagotowanej z garścią siemienia lnianego i obierkami z 3 dużych ziemniaków, a następnie usuń stwardniały naskórek pumeksem i posmaruj nogi maścią linomag lub kremem z gliceryną. Zabieg ten wykonuj przynajmniej raz w tygodniu.

Pozwól stopom odpocząć

Aby uniknąć spuchniętych stóp najlepiej unieś nogi do góry, kiedy oglądasz telewizję lub czytasz książkę. Pamiętaj też, aby w nocy podłożyć poduszkę pod nogi zamiast pod głowę.