Tag Archives: peeling stóp

Dlaczego warto peelingować skórę?

Miękka, zregenerowana i oczyszczona skóra, ujędrnienie, nawodnienie, odnowa oraz zwiększenie skuteczności działania innych kosmetyków pielęgnacyjnych – to tylko niektóre z efektów regularnego stosowania peelingów. Zaniedbując ten jakże ważny zabieg krzywdzisz swoją skórę, która tak bardzo potrzebuje Twojej opieki. Peeling to kluczowy element w pielęgnacji, choć nie należy wykonywać go codziennie to regularne złuszczanie naskórka pozytywnie wpływa na ogólną kondycję skóry, a także pomaga walczyć z niedoskonałościami.

Dlaczego warto peelingować skórę?

Skóra gromadzi martwy naskórek, który prowadzi do zatkania porów – naszym zadaniem jest ją systematycznie złuszczać aby była oczyszczona i gładka. Peeling wygładza skórę i poprawia jej elastyczność, dodatkowo ujędrnia i dodaje jej blasku. By w pełni cieszyć się z elektów, bardzo ważne jest aby wykonywać go regularnie i dobrać do swojej skóry odpowiedni rodzaj kosmetyku. . Delikatniejszych peelingów możemy używać codziennie lub co drugi dzień, zaś tymi średnimi należy wykonać zabieg maksymalnie 2 razy w tygodniu. Niezależnie od Peelingu jakiego używasz, zabieg złuszczania powinno wykonywać się co najmniej raz na dwa tygodnie. Peeling sprawi, że skóra będzie wyglądać na zdrowszą i gładszą a oczyszczona z resztek martwego naskórka będzie też lepiej reagować na preparaty pielęgnacyjne, np. kremy czy maseczki. Dzięki peelingowi przyspieszymy też proces regeneracji, unikniemy zaskórników, pobudzimy krążenie. Regularnie stosowany peeling może również pomóc w redukcji drobnych przebarwień skórnych i walce z cellulitem.

Jak prawidłowo wykonać peeling?

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić skórę, kolejno spłukać dokładnie resztki kosmetyku i osuszyć ją. Następnie delikatnie zwilż skórę i nałóż peeling. A teraz – rozcieranie! Siła z jaką masujemy powinna być dostosowana do intensywności złuszczania, ale także do typu skóry. Masujemy ruchami kolistymi lub podłużnymi zawsze w kierunku serca. Po wykonaniu peelingu resztki preparatu spłukujemy letnią wodą, a następnie dokładnie osuszamy ciało. Po wykonanym zabiegu warto wmasować preparat intensywnie nawilżający. (balsam, krem, serum itp.)

Uwaga! Nie zaleca się wykonywania peelingu na mokrej skórze – peeling może spłynąć, dodatkowo osłabia efekt złuszczania. Jeśli natomiast zależy Ci na wzmocnieniu działania peelingu stosuj go na suchą skórę (ostrzegamy, że wybierając tą opcję jest większe prawdopodobieństwo podrażnień).

Kiedy szczególnie warto wykonać peeling?

Regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważną i bezdyskusyjną kwestią dla dobra naszej skóry. Jednak są sytuację w których szczególnie warto zastosować peeling, np. przed depilacją, dzięki niemu cebulki nie mają skłonności do wrastania, z którym zmaga się większość kobiet. Oprócz tego, że po depilacji włoski wrastają w skórę, często pojawiają się w tych miejscach krostki, które również nie poprawiają nam humoru. Peelingi stosowane regularnie, świetnie sobie z nimi radzą. Skóra odzyskuje gładkość i równy koloryt. Kolejną sytuacją w której szczególnie warto złuszczyć skórę jest zaplanowane opalanie lub nałożenie samoopalacza. Peeling sprawi że opalenizna będzie bardziej równomierna i pozostanie na dłużej.

Kiedy nie wolno wykonywać peelingu?

  • Przed wyjściem na słońce – słońce może zadziałać bardziej intensywnie na złuszczony naskórek ( może się to skończyć poparzeniem skóry!)
  • Aby móc użyć peelingu po depilacji odczekaj przynajmniej dobę , w innym wypadku skóra może zareagować podrażnieniem.
  • Na skórę podrażnioną, trądzik, skórę z rumieniem i wysypką – wmasowanie peelingu mechanicznego może prowadzić do rozsiania zmian i zaostrzenia stanu zapalnego, a użycie peelingu enzymatycznego wywołuje natomiast ból i pieczenie.

Rodzaje Peelingów

Sposobów klasyfikacji rodzajów peelingów jest wiele, niżej znajdziesz ich podział ze względu na sposób ich działania.

  • mechaniczne (ziarniste) – wykorzystuje się tutaj różne rodzaje drobinek, które „mechanicznie” usuną martwy naskórek
  • enzymatyczne – nie zawierają drobinek ścierających, natomiast wykorzystują działanie enzymów, których zadaniem jest zmiękczanie i rozpuszczanie martwego naskórka.
  • chemiczne – złuszczają martwy naskórek za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Dobór preparatów zależy od potrzeb pacjenta. Taki rodzaj peelingów wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych

Peeling Twarzy

Skóra twarzy najczęściej cierpi na ,,wysyp’’ zaskórników, dlatego też stosowanie peelingu jest niezbędnym zabiegiem aby była ona oczyszczona i promienna. W porównania do pozostałych części ciała posiada ona wyjątkowe właściwości regeneracyjne dzięki dużej ilości gruczołów łojowych. Dobry peeling do twarzy to taki, który będzie w stanie skutecznie złuszczyć nasz martwy naskórek. Rodzaj produktu należy dostosować do typu cery i jej indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów peelingów. Najpopularniejsze są peelingi: mechaniczne, enzymatyczne i peelingi typu peel-off. Peeling do twarzy sprawi, że Twoja skóra będzie miękka, i świeża a jej koloryt ulegnie wyrównaniu. Zabieg wygładza i ujędrnia skórę, przyspiesza jej regenerację a dodatkowo wspomaga proces odnowy komórkowej. Co więcej przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji.


Wiosenne porządki – stopy

wiosenne porządki stopy

 

Twoje dłonie są gładkie i nawilżone. Nadszedł czas, abyś podobną pielęgnację zapewniła stopom. A to konieczność, jeśli chcesz cieszyć się spacerami w sandałach i klapkach w sezonie letnim. Oto kilka porad, dzięki którym poradzisz sobie z odciskami, przykostkami, wrastającymi paznokciami, nadmierną potliwością, popękanymi piętami i opuchniętymi kostkami.

Stosuj odświeżające kąpiele

Codziennie wieczorem mocz stopy w wodzie z solą kąpielową lub miętą, a następnie dokładnie je wytrzyj. Dzięki temu unikniesz popularnych chorób grzybiczych. Jeśli jednak zauważysz niepokojące zmiany (najpierw pojawią się między palcami), udaj się do dermatologa.

Pozbądź się odcisków

Odciski i zrogowacenia naskórka powstają najczęściej w skutek noszenia niewygodnych lub ciasnych butów. Aby się ich pozbyć, systematycznie mocz nogi w płynie zmiękczającym. Jeżeli jednak odcisk jest głęboki i bolesny najlepiej udaj się po pomoc do pedikiurzystki.

wiosenne porządki - stopy

Aby pozbyć się odcisków systematycznie mocz nogi  w płynie zmiękczającym.

Nadaj odpowiedni kształt paznokciom

Jeśli chcesz uniknąć wrastania paznokci, nie obcinaj ich „na okrągło”. Paznokcie u stóp – po wymoczeniu – spiłuj na prosto papierowym lub szklanym pilniczkiem, nadając im kształt łopatki.

Walcz z haluksami

Przykostki, koślawe paluchy lub bardziej fachowo haluksy mogą się pojawić już w bardzo młodym wieku. Ich powstawaniu sprzyjają wysokie obcasy i buty z wąskimi czubkami. Jeżeli więc zauważysz u siebie pierwsze zmiany, lub po prostu odczuwasz ból w miejscu, gdzie haluksy się tworzą, jak najszybciej zacznij działać. Codziennie masuj kostkę i naciągaj palec, a przede wszystkim zmień buty na szersze – w takich z pewnością będzie Ci wygodniej wybrać się na długi wiosenny spacer albo zakupy.

Zadbaj o pięty

Jeżeli Twoje pięty często pękają, mocz stopy w wodzie zagotowanej z garścią siemienia lnianego i obierkami z 3 dużych ziemniaków, a następnie usuń stwardniały naskórek pumeksem i posmaruj nogi maścią linomag lub kremem z gliceryną. Zabieg ten wykonuj przynajmniej raz w tygodniu.

Pozwól stopom odpocząć

Aby uniknąć spuchniętych stóp najlepiej unieś nogi do góry, kiedy oglądasz telewizję lub czytasz książkę. Pamiętaj też, aby w nocy podłożyć poduszkę pod nogi zamiast pod głowę.