Monthly Archives: Listopad 2020

Nawilżanie skóry – dlaczego jest tak ważne?

Marzysz o gładkiej, sprężystej, pełnej blasku skórze? Zadbana skóra jest naszą wizytówką i jednym z podstawowych atrybutów, który świadczy o naszej atrakcyjności. Na jej wygląd ma wpływ wiele czynników, między innymi odpowiednia pielęgnacja i nawilżanie. Systematycznie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne gwarantują zdrowy wygląd i spowolnią procesy starzenia się skóry. Nasza cera przede wszystkim potrzebuje wody aby być piękna. A zatem, przekonajmy się dlaczego nawilżenie skóry jest tak ważne.

Nawilżanie skóry – dlaczego jest tak ważne?

Każdy doskonale wie, że nawilżanie skóry jest podstawowym elementem codziennej pielęgnacji. Nasze ciało składa się w 60-70% właśnie z wody. Dzięki niej skóra jest elastyczna, pomaga w walce z przesuszeniem i odnową naskórka, dodatkowo wolniej się starzeje. Dlatego tak bardzo powinniśmy starać się podarować jej wszystko co najlepsze. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry, dzięki niej włókna elastynowe i kolagenowe są odpowiednio zbudowane i dłużej ,,żyją’’. Woda jest również budulcem płaszcza hydrolipidowego, czyli naturalnej bariery ochronnej skóry. Nawilżać powinno się każdy rodzaj skóry i każdą jej część, bez wyjątku. Skóra, która nie otrzymuje odpowiedniego nawodnienia, staje się przesuszona, przez co:

 – proces jej regeneracji przebiega wolniej,

 – staje się widocznie słabsza,

 – jest bardziej podatna na podrażnienia,

 – traci jędrność i sprężystość,

 – ma tendencje do łuszczenia się

 – traci promienny wygląd i ,,szarzeje’’

 – często jest zaczerwieniona

 – dochodzi do pogłębienia się zmarszczek

 

Co wpływa na nawilżenie skóry?

Na kondycje i nawilżenie naszej skóry wpływa wiele czynników. Tryb życia jest chyba jednym z najważniejszych, m.in.: codzienna pielęgnacja, stres, palenie papierosów, warunki pogodowe, czynniki hormonalne i odżywanie. Można by powiedzieć że nasza skóra jest taka jak my – im lepsi dla niej będziemy tym ona będzie lepsza. Aby skutecznie i długotrwale nawilżyć skórę, należy zacząć od odpowiedniego nawodnienia organizmu. Kilka dodatkowych nawyków też pomoże Ci w osiągnięciu zadowalających efektów. Zdrowy styl życia to pierwszy krok w drodze ku pięknej, nawilżonej i promiennej cerze: jedz dużo warzyw i owoców, unikaj kawy i mocnej herbaty i jedz zdrowe, zbilansowane posiłki.  Pij codziennie dużo wody mineralnej (ok. 2 l dziennie). Odpowiednia dawka płynów jest bardzo ważna, jednak równie istotne jest dbanie o skórę od zewnątrz. Prawidłowa pielęgnacja może zapobiec utracie wody. Na powierzchni naskórka znajduje się płaszcz lipidowy, zbudowany z tłuszczów i poszczególnych składników błon komórkowych. Szczelny i nieuszkodzony uniemożliwia odparowanie wody z wnętrza skóry i stanowi dla niej warstwę ochronną. Przerwany – będzie sprzyjał jej ciągłemu wysuszaniu. W całym procesie pielęgnacyjnym należy pamiętać o codziennej higienie skóry. Należy stosować produkty, które oczyszczą skórę, nie podrażniając naskórka. Można używać peelingów dla pobudzania regeneracji skóry, pod warunkiem że dostosowuje się je do poziomu wrażliwości skóry. Podstawą nawilżenia jest codzienne stosowanie kremów/balsamów głęboko nawilżających.

Jakie preparaty nawilżające wybierać?

Na to pytanie nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Powinniśmy wybierać kosmetyki które będą idealne dla naszej skóry i oczywiście będą posiadać ważne dla nas cechy, które każdy z nas wybiera indywidualnie – konsystencja, zapach, szybkość wchłaniania, a także jakość składu.

Nawilżanie skóry jest podstawą dbania o jej zdrowie, gwarantuje zachowanie naszej skóry w dobrej kondycji, pozwalając jej na spełnianie wszystkich funkcji ochronnych oraz dodatkowo funkcji estetycznych. Nadrzędną rolą kosmetyków nawilżających jest zapobieganie przeznaskórkowej utracie wody. Naturalne nawilżanie skóry twarzy polega przede wszystkim na wzmocnieniu warstwy hydrolipidowej skóry i wiązaniu cząsteczek wody w głębszych warstwach naskórka. Wybierając kosmetyki nawilżające zwróć uwagę, by w składzie preparatu znalazły się: mocznik, kwas hialuronowy, ceramidy, gliceryna. Wymienione składniki działają higroskopijnie – przyciągają wodę i zatrzymują ją w naskórku. Dodatkowo stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Warto również zwracać uwagę na pozostałe składniki, które działają dobroczynnie:

  • kwas mlekowy – nawilża i koi przesuszoną skórę nóg,

  • koenzym Q10 – powstrzymuje utratę kwasu hialuronowego, nawilża i uelastycznia,

  • olejki: arganowy, migdałowy, masła shea – regenerują i odżywiają skórę,

  • aloes – działa łagodząco, regenerująco oraz przeciwzapalnie,

  • betaina – zmniejsza przeznaskórkową utratę wody i łagodzi podrażnienia skóry.

Pielęgnacja skóry twarzy i ciała

Nie wolno zapominać o skórze twarzy, która wymaga więcej uwagi i specjalnego traktowania, jest cieńsza i znacznie bardziej wrażliwa niż reszta ciała. Kosmetyki używane do jej pielęgnacji mają znacznie bogatszy skład. Warto zwracać na niego szczególną uwagę, ponieważ w dużej mierze to właśnie kosmetyki przyczyniają się do nawilżenia naszej cery.

Ciało potrzebuje nawilżania w stopniu nie mniejszym niż twarz. Nawilżanie skóry to, obok oczyszczania, jeden z najważniejszych elementów właściwej pielęgnacji. Dlatego też każda kobieta powinna mieć w łazience kosmetyki nawilżające do twarzy i ciała. Poprzez systematyczne stosowanie tych produktów można znacznie przedłużyć świeży i młody wygląd skóry.

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Obok paznokci żelowych i akrylowych, manicure hybrydowy jest jedną z popularniejszych metod stylizacji paznokci. Jest wygodny, długotrwały, umożliwia wykonanie finezyjnych zdobień. Paznokcie zrobione metodą hybrydową wyróżnia naturalny wygląd – na pierwszy rzut oka wyglądają jak paznokcie pomalowane tradycyjnym lakierem. Są jednak znacznie trwalsze, na paznokciach utrzymują się około 2-3 tygodni. Po upływie tego czasu należy je zdjąć lub uzupełnić nieestetyczny odrost (przestrzeń u nasady paznokcia pomiędzy hybrydą, a skórkami).

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Kolorowe hybrydy od zwykłego lakieru do paznokci różnią się sposobem zmywania. Ponieważ manicure hybrydowy jest niezwykle trwały, nie można go zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci. Jak zatem usunąć lakier lub żel hybrydowy? Kosmetyk można usunąć z paznokci spiłowując pilnikiem, frezując frezarką lub rozpuszczając w płynie do usuwania hybryd na bazie acetonu. Dwie pierwsze metody zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla profesjonalistów. Usuwanie manicure hybrydowego pilnikiem lub frezarką w warunkach domowych może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami, a nawet trwałym urazem! Do zdejmowania hybryd polecamy zatem użycie specjalnych płynów do rozpuszczania, które wraz z klipsami tworzą duet idealny! Lakierożel będzie schodził płatami, kawałek po kawałku. Nie uszkodzimy w ten sposób naszej płytki paznokciowej.

Kosmetyki i przybory potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego

Kosmetykiem nieodzownym do szybkiego i bezpiecznego usunięcia manicure hybrydowego jest płyn do rozpuszczania hybryd na bazie acetonu. Najlepiej wybierać preparaty wzbogacone o glicerynę lub lanolinę, natomiast omijać zwykły aceton, który zbyt mocno wysusza płytkę i skórki. Do usunięcia manicure hybrydowego potrzebne są również przybory takie jak: specjalne klipsy, waciki, pilniczek, bloczek polerski, drewniany patyczek lub metalowe kopytko kosmetyczne tzw. pusher. W ostateczności, zamiast klipsów, można użyć grubej folii aluminiowej, pociętej na odpowiednie kawałki. Jeżeli jednak zależy Ci na komfortowym zdjęciu hybrydy, bez nieszczęśliwych wypadków w postaci zniszczonych ubrań, czy mebli, wybierz klipsy. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, nie tracą swoich właściwości oraz nie rozpuszczają się podczas kontaktu z płynami na bazie acetonu, acetonem oraz bezacetonowymi zmywaczami do lakieru. Ich budowa pozwala na równomierne dociśnięcie nasączonego wacika do paznokci, a co za tym idzie, rozpuszczanie jest szybsze i bardziej skuteczne. Możesz używać ich wielokrotnie, również podczas zmywania klasycznego lakieru do paznokci. Na koniec zabiegu warto zadbać o nawilżenie i odżywienie naturalnej płytki paznokciowej oraz skórek, przydatna więc będzie również pielęgnacyjna oliwka lub krem.

Szybko, skutecznie i bezpiecznie – usuwanie manicure hybrydowego nigdy nie było tak proste!

W pierwszej kolejności musimy zdezynfekować dłonie przeznaczonym do tego preparatem. Następnie pilniczkiem opiłowujemy wierzchnią warstwę topu hybrydowego. Robimy to delikatnie – wystarczy kilka ruchów. Naruszenie wierzchniej warstwy stylizacji ma na celu lepsze wniknięcie płynu do usuwania hybryd, a co za tym idzie jego szybsze działanie. Płynem na bazie acetonu nasączamy wacik kosmetyczny, przykładamy do powierzchni płytki, zakładamy klips, dociskając go tak, aby dobrze przylegał do paznokcia. Po upływie zalecanego czasu (od kilku do kilkunastu minut) zdejmujemy klipsy i waciki, za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka usuwamy hybrydę – zsuwamy z płytki rozmiękczoną warstwę lakieru lub żelu hybrydowego, kierując się od nasady paznokcia ku końcówkom. Należy zachować przy tym szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić płytki paznokcia, zbyt mocno naciskając na nią patyczkiem lub pusherem. Po usunięciu hybrydy, płytkę paznokcia lekko wyrównujemy bloczkiem polerskim. Następnie nakładamy… no właśnie… co dalej? Jak zadbać o paznokcie i skórki po zdjęciu hybrydy?

Jak zadbać o paznokcie i skórki po zdjęciu hybrydy?

Ściąganie hybryd najlepiej zakończyć etapem nawilżenia i odżywienia naturalnych paznokci oraz skórek. Możesz do tego wybrać oliwki pielęgnacyjne, regenerujące odżywki i sera, czy nawilżające kremy. Wzmocnią one paznokcie, które nie będą się łamać i rozdwajać, a skóra wokół nich stanie się jędrna, gładka, odżywiona i nawilżona. Jeżeli jednak postanowisz wykonać kolorowy manicure hybrydowy, warto wzmocnić strukturę paznokcia stosując witaminową bazę hybrydową, która nie tylko wzmocni naturalne paznokcie, ale również sprawi, że kolejno nakładane warstwy hybrydy będą jeszcze lepiej się trzymać.

Usuwanie paznokci hybrydowych krok po kroku

1. Przed rozpoczęciem pracy zdezynfekuj dłonie.

2. Za pomocą pilnika o gradacji 100/180 lub 180/240 delikatnie zmatuj wierzchnią warstwę stylizacji. Wystarczy kilka ruchów. Działanie to ma na celu naruszenie zabezpieczającego topu, aby płyn mógł lepiej wniknąć i zadziałać.

3. Nasącz wacik kosmetyczny płynem do usuwania hybryd Hybrid Remover with Glycerin. Nasączony wacik nałóż na płytkę, załóż klips Nail Clip. Klipsy należy docisnąć, aby dobrze przylegały do paznokcia.

4. Po upływie zalecanego czasu (od kilku do kilkunastu minut) zdejmij klipsy oraz waciki.

5. Przy pomocy drewnianego patyczka lub metalowego radełka delikatnie usuń / zeskrob odmoczone warstwy hybrydy. Powinny z łatwością odejść od naturalnej płytki paznokcia. Ewentualne pozostałości lakieru delikatnie usuń bloczkiem polerskim. Wyrównaj kształt paznokcia.

6. Na zakończenie zabiegu wmasuj w naturalną płytkę oraz skórki nawilżającą oliwkę Cuticle Oil.

Ekspert radzi: najczęstsze błędy popełniane podczas usuwania manicure hybrydowego, czyli jak NIE zdejmować hybrydy!

Nigdy nie zdejmuj hybrydy na siłę! Nie zrywaj jej i nie wygryzaj! Takie działania narażają paznokcie na uszkodzenia.

Nie zeskrobuj hybrydy na siłę. Zbyt mocne zdzieranie może uszkodzić naturalną płytkę. Jeżeli po zalecanym czasie moczenia lakier lub żel hybrydowy nie schodzi z łatwością, nałóż nasączony płynem wacik raz jeszcze i zaczekaj dodatkowe kilka minut. Twoje paznokcie podziękują Ci za odrobinę cierpliwości.

Nie odrywaj odchodzącej hybrydy. Pod żadnym pozorem nie odrywaj hybrydy, nawet jeżeli zaczęła odchodzić od płytki. Może to spowodować silne uszkodzenie naturalnego paznokcia, który będzie potrzebował mnóstwo czasu na solidną regenerację.

Zawsze pamiętaj o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.

Używaj tylko produktów sprawdzonych marek, dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza.

Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach i tematycznych pokazach. A po unormowaniu tej trudnej dla wszystkich sytuacji, jaką jest pandemia, polecamy wizyty u stylistki paznokci. Nikt nie zadba o nasz manicure tak jak profesjonalistka!

 

Jak poprawnie aplikować hybrydę na paznokcie? Czego potrzebuję do manicure hybrydowego? Czy mogę wykonać go sama w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule: Jak wykonać manicure hybrydowy?

 

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest metodą tworzenia stylizacji na naturalnej płytce paznokciowej za pomocą bazy, kolorowej hybrydy oraz topu, czyli trzech produktów aplikowanych podobnie jak klasyczny lakier do paznokci. Po nałożeniu warstwy lakieru lub żelu hybrydowego na naturalną płytkę, jej odpowiedniemu utwardzeniu w lampie UV lub UV LED, paznokieć zyskuje jednorodną, niezwykle gładką powierzchnię, automatycznie zapewniając paznokciom lepszą ochronę przed urazami mechanicznymi – taki paznokieć trudniej złamać, uszkodzić w inny sposób. Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe mogą utrzymać się do trzech tygodni, jednak ich trwałość uzależniona jest również od kondycji naturalnej płytki.

Czego potrzebuję do manicure hybrydowego? Czy mogę wykonać go sama w domu?

Paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu. Wymaga to jednak wprawy i użycia odpowiednich, profesjonalnych produktów. Paznokcie, przed wykonaniem stylizacji, wymagają odpowiedniego przygotowania. Zabieg należy zacząć od klasycznego zabiegu manicure – odsunięcia i usunięcia skórek, zmatowienia i odtłuszczenia płytki oraz nadania jej pożądanego kształtu. Następnie na paznokcie nakłada się warstwę bazową hybrydy, kolorowy lakierożel lub żel hybrydowy, a na końcu preparat utwardzający i zabezpieczający całą stylizację – nawierzchniowy top hybrydowy. Każdą z nałożonych warstw należy utwardzić za pomocą lampy UV lub lampy LED. Do wykonania manicure hybrydowego są więc niezbędne produkty takie jak: preparat odtłuszczający, baza pod hybrydę, kolorowy lakierożel lub żel, hybrydowy top, lampa UV lub UV LED oraz narzędzia i akcesoria takie jak: patyczki, cążki, pilniki, bloki polerskie, waciki i płyny do dezynfekcji. Niezbędne kosmetyki i przybory możesz skompletować oddzielnie lub kupić gotowy zestaw. 

Jak poprawnie aplikować hybrydę na paznokcie?

W pierwszej kolejności należy zdezynfekować dłonie przeznaczonym do tego preparatem. Ten bardzo ważny krok pozwoli zapobiec ewentualnym stanom zapalnym. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie paznokci, czyli nadanie im kształtu, wyrównanie krawędzi, odsunięcie i usunięcie skórek oraz zmatowienie i odtłuszczenie naturalnej płytki. Następnie na paznokcie należy nałożyć specjalną bazę pod hybrydę, dwie, cienkie warstwy kolorowego lakieru lub żelu hybrydowego. Kolejnym krokiem jest utrwalenie stylizacji. Wykorzystuje się do tego preparaty nawierzchniowe tzw. topy hybrydowe, które mogą błyszczeć, posiadać skrzące drobinki lub pozostawiać matową powierzchnię. Każda warstwa hybrydy musi zostać utwardzona w lampie UV lub UV LED. Czas naświetlania zależy od rodzaju urządzenia oraz właściwości użytych kosmetyków. Podczas aplikacji hybrydy trzeba uważać, aby nie zalać skórek oraz pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia.

Manicure hybrydowy w 10 krokach – zobacz jakie to proste!

1. Przed rozpoczęciem dezynfekujemy dłonie przeznaczonym do tego preparatem.

2. Drewnianym patyczkiem, metalowym kopytkiem lub odpowiednim frezem delikatnie obrabiamy skórki, odsuwamy je, a w razie potrzeby usuwamy.

3. Pilnikiem o gradacji 100/180 lub 180/240 nadajemy preferowany kształt paznokciom, następnie matujemy powierzchnię płytki bloczkiem polerskim o gradacji 200 lub polerką o gradacji powyżej 150. Powstały pył usuwamy szczoteczką.

4. Odtłuszczamy płytkę, przecierając ją wacikiem nasączonym płynem do odtłuszczania Cleaner & Prep. Jeżeli płytka jest wyjątkowo trudna, dodatkowo stosujemy bonder lub primer.

5. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy cienką warstwę bazy. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

6. Na utwardzoną bazę nakładamy cienką warstwę kolorowej hybrydy, utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

7. Nakładamy drugą, również cienką warstwę koloru. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

8. Nakładamy top w celu zabezpieczenia, ochrony koloru i nadania stylizacji pięknego blasku lub top matowy, w celu uzyskania matowego efektu. Utwardzamy w lampie UV lub UV LED.

9. Wacikiem nasączonym w płynie Cleaner & Prep przecieramy lepką warstwę dyspersyjną. Jeżeli używamy suchego topu typu no wipe, pomijamy ten krok.

10. Delikatnie wyrównujemy kształt paznokcia, trzymając pilnik pod kątem 45 stopni względem płytki. Na zakończenie zabiegu aplikujemy na skórki nawilżającą oliwkę, a na dłonie pielęgnujący krem.

Paznokcie są już gotowe. Po upływie 2-3 tygodni należy je usunąć, uzupełnić lub zmienić kolor.

Ekspert radzi!

Zawsze pamiętaj o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.

Używaj tylko produktów sprawdzonych marek, dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza.

Pamiętaj, aby przy nakładaniu kolejnych warstw hybrydy nie zalać skórek oraz dobrze pokryć krawędź paznokcia.

Dopóki nie utwardzisz hybrydy w lampie, możesz dokonywać ewentualnych zmian i poprawek.

Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach i tematycznych pokazach. A po unormowaniu tej trudnej dla wszystkich sytuacji, jaką jest pandemia, polecamy wizyty u stylistki paznokci. Nikt nie zadba o nasz manicure tak jak profesjonalistka!