Rękawiczki jednorazowe 

Jest 20 produktów.
 • Rękawice diagnostyczne nitrylowe (M) 50szt

  Paclan Expert

  Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń. Rękawice diagnostyczne w rozmiarze M, wykonane z wysokiej jakości nitrylu.

  49,95 zł
 • Rękawice diagnostyczne nitrylowe (XL) 50szt

  Paclan Expert

  Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  49,95 zł
 • Rękawiczki foliowe 100szt
  Promocja

  Rękawiczki foliowe 100szt

  Pozostali

  Bezbarwne, jednorazowe rękawice foliowe w uniwersalnym rozmiarze. Pasują na prawą i lewą dłoń. Posiadają wytrzymały na rozerwanie zgrzew. Utrzymują efekt sauny np. podczas zabiegów parafinowych. Pozwalają również usunąć parafinę ze skóry w łatwy i higieniczny sposób.

  12,90 zł 19,90 zł
 • Rękawiczki lateksowe bezpudrowe (S) z polimerem 100szt

  Master Glove

  Białe, jednorazowe rękawiczki ochronne Master Glove w rozmiarze S. Nie zawierają pudru. Wykonane z wysokiej jakości lateksu, z wewnętrzną warstwą polimerową. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, a teksturowane końcówki palców zapewniają pewny chwyt. Rękawice diagnostyczne Master Glove pasują na...

  55,00 zł
 • Rękawiczki nitryl bezpudrowe XS 100szt

  Abena

  Nitrylowe rękawice diagnostyczne Abena w kolorze pomarańczowym, w rozmiarze XS. Bezpudrowe, pozwalają wyeliminować podrażnienia skóry wywoływane przez puder. Nie zawierają lateksu. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie oraz zapobiega odwijaniu się. 

  49,00 zł
  Produkt chwilowo niedostępny,
  oczekujemy na dostawę.
 • Rękawiczki nitrylowe (S) 10szt

  Paclan Expert

  Rękawice diagnostyczne w rozmiarze S, wykonane z wysokiej jakości nitrylu, Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  10,99 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (L) 10szt

  Paclan Expert

  Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń. Rękawice diagnostyczne w rozmiarze L, wykonane z wysokiej jakości nitrylu.

  już od 7,80 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (L) 50szt

  Paclan Expert

  Rękawiczki wykonane z wysokiej jakości nitrylu. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  49,95 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (M) 10szt

  Paclan Expert

  Nitrylowe rękawiczki ochronne. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  już od 8,99 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (XL) 10szt

  Paclan Expert

  Rękawice diagnostyczne w rozmiarze XL, wykonane z wysokiej jakości nitrylu. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  już od 7,80 zł
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (L) 100szt

  Maxsafe

  Niebieskie, jednorazowe rękawiczki ochronne MaxSafe w rozmiarze L. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, zapobiega odwijaniu się. Tekstura na końcach palców poprawia chwytność i umożliwia pracę w warunkach suchych i mokrych. Rękawice diagnostyczne MaxSafe...

  79,00 zł
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (L) 100szt

  Maxsafe

  Czarne, jednorazowe rękawiczki ochronne MaxSafe w rozmiarze L. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, zapobiega odwijaniu się. Tekstura na końcach palców poprawia chwytność i umożliwia pracę w warunkach suchych i mokrych. Rękawice diagnostyczne MaxSafe...

  79,00 zł
  Produkt chwilowo niedostępny,
  oczekujemy na dostawę.
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (M) 100szt.

  Maxsafe

  Niebieskie, jednorazowe rękawiczki ochronne MaxSafe w rozmiarze M. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie.

  65,00 zł
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (S) 100szt

  Maxsafe

  Niebieskie, jednorazowe rękawiczki ochronne MaxSafe w rozmiarze S. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, zapobiega odwijaniu się. Tekstura na końcach palców poprawia chwytność i umożliwia pracę w warunkach suchych i mokrych. Rękawice diagnostyczne MaxSafe...

  55,00 zł
  Produkt chwilowo niedostępny,
  oczekujemy na dostawę.
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (S) 100szt

  Zarys

  Jednorazowe rękawiczki ochronne easyCARE w rozmiarze S i kolorze pudrowego różu. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, zapobiega odwijaniu się. Tekstura na końcach palców poprawia chwytność, umożliwia pracę w warunkach suchych i mokrych. Rękawice...

  55,00 zł
  Produkt chwilowo niedostępny,
  oczekujemy na dostawę.
 • strona z 2

Rękawiczki jednorazowe to bardzo ważny i niezbędny element wyposażenia, z którego korzystają głównie osoby pracujące w placówkach medycznych, gabinetach kosmetycznych, gastronomii oraz studiach tatuażu. Niezbędne są również w laboratoriach oraz wszędzie tam, gdzie należy chronić dłonie zarówno przed wirusami i bakteriami, jak również przed płyna...

Rękawiczki jednorazowe to bardzo ważny i niezbędny element wyposażenia, z którego korzystają głównie osoby pracujące w placówkach medycznych, gabinetach kosmetycznych, gastronomii oraz studiach tatuażu. Niezbędne są również w laboratoriach oraz wszędzie tam, gdzie należy chronić dłonie zarówno przed wirusami i bakteriami, jak również przed płynami ustrojowymi, grzybami, pleśnią czy szkodliwymi substancjami chemicznymi. Rękawiczki jednorazowe są proste w użyciu, łatwe do utylizacji i bezpieczne dla użytkownika.

Jak dobrać najlepsze rękawiczki jednorazowe?

Kupując jednorazowe rękawiczki powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania:

 • Przed czym mają chronić nas rękawice?
 • Z jakimi substancjami mamy do czynienia?
 • W jakiej pracy znajdą one zastosowanie?
 • Jaki mamy rodzaj skóry? Czy posiadamy alergie?
 • Jaki mamy rozmiar dłoni? 

W ten sposób dobierzemy idealne dla nas rękawiczki, które sprawdzą się w określonych warunkach, pozostaną skuteczne i zagwarantują nam bezpieczeństwo.

Dlaczego rozmiar rękawic ochronnych jest ważny?

Używanie rękawiczek znacząco zmniejsza ryzyko zakażeń, choć jest to uzależnione od poprawnego ich założenia i noszenia – uszkodzone rękawiczki nie zapewniają ochrony. Rękawica musi po prostu pasować do dłoni osoby, która będzie ją nosić. Rozmiary rękawic odpowiadają obwodowi dłoni w najszerszym miejscu, wyrażonemu w calach lub centymetrach. Aby poznać swój rozmiar, należy zmierzyć obwód dłoni tuż nad kciukiem. Odpowiednio dobrany rozmiar to jedna z najważniejszych zasad właściwego wykorzystania tego rodzaju zabezpieczenia, ponieważ źle leżąca rękawica zmniejsza bezpieczeństwo i skuteczność pracy. 

Rodzaje jednorazowych rękawiczek ochronnych

Wśród dostępnych na rynku jednorazowych rękawic ochronnych możemy wyróżnić: lateksowe, nitrylowe, vinylowe i foliowe. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem hurtowni internetowej elarto, gdzie znajdziesz rękawiczki znanych producentów, wykonane z różnych materiałów (lateks, nitryl, winyl, folia), w różnych rozmiarach (XS, S, M, L, XL) i kolorach. Chętnie podzielimy się wiedzą i naszym doświadczeniem, doradzimy przy wyborze produktów.

Rękawice lateksowe, czyli jeden z najczęściej wybieranych środków ochrony indywidualnej 

Rękawice lateksowe – to właśnie o nich myślimy najczęściej, mówiąc o „ gumowych rękawiczkach”. Wykonane są z naturalnego kauczuku, czyli lateksu. Mogą być cienkie, jednorazowe, przeznaczone do użytku medycznego i kosmetycznego lub grube, wielorazowe, idealne do prac domowych. W hurtowni internetowej elarto znajdziesz rękawiczki lateksowe, które charakteryzują się dużą elastycznością (są rozciągliwe), przez co dobrze dopasowują się do dłoni. Nie zaburzają czucia, więc łatwo w nich precyzyjnie posługiwać się palcami. Rękawiczki lateksowe to dobry wybór dla osób, które nie mają uczulenia na lateks. Dostępne w wersji z pudrem (najczęściej jest to skrobia kukurydziana) lub bezpudrowej. Dzięki pudrowi łatwiej jest założyć rękawiczki na wilgotne dłonie, ale zostawia on ślady i może wywoływać alergię oraz wysuszać skórę. Chociaż rękawiczki lateksowe mają wiele zalet, ich zastosowanie ma pewne ograniczenia. Należy pamiętać, że tworzywo kauczukowe niszczy się pod wpływem tłuszczów i olejów mineralnych. Lateks ulega również uszkodzeniu w zetknięciu z wieloma rozpuszczalnikami np. niektórymi zmywaczami do paznokci, rozpuszczalnikami do farb i lakierów. Dlatego właśnie powstały alternatywy dla tych wyrobów – rękawiczki nitrylowe oraz vinylowe.

Rękawice nitrylowe – doskonała alternatywa dla osób uczulonych na lateks

Świetną alternatywą dla wspomnianych wyżej rękawic lateksowych, są rękawiczki wykonane z syntetycznej gumy nitrylowej. Nadają się do drobnych czynności medycznych (np. zastrzyki, pobieranie krwi) i kosmetycznych, nieodzowne przy manicure i pedicure. Świetnie sprawdzają się do sprzątania, zmywania, czy gotowania. Są trwalsze niż rękawiczki lateksowe, bardziej odporne na przebicie i działanie substancji tłustych. Są również mniej elastyczne. Rękawiczki nitrylowe nie mają zapachu charakterystycznego dla lateksu. W sklepie internetowym elarto dostępne są w wersji pudrowanej i niepudrowanej. 

Rękawice winylowe – idealny wybór dla zmęczonej skóry dłoni

Rękawiczki wykonane z tworzywa winylowego, dużo mniej elastyczne niż lateksowe i winylowe, dzięki czemu nie przylegają tak ciasno do dłoni i niwelują uczucie zbyt mocnego „oblepienia”. Poprawia to komfort użytkowania, zapobiega zmęczeniu i odparzeniu skóry. Rękawiczki winylowe są bardziej odporne na substancje o charakterze tłuszczowym, jednak mogą się rozpuścić pod wpływem rozpuszczalników np. zmywacza do paznokci. Są również mniej odporne na przebicie lub rozerwanie. Nadają się do drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, farbowania włosów, przygotowywania żywności. W hurtowni online elarto dostępna są przezroczyste rękawice winylowe w wersji pudrowanej i niepudrowanej. 

Rękawice foliowe – nie tylko dla ochrony skóry!

Zdecydowanie najtańsze rękawiczki jednorazowe. Niepudrowane, wykonane z folii, zazwyczaj mają uniwersalny rozmiar. Sprawdzają się w branży kosmetycznej, fryzjerskiej i gastronomicznej. Doskonałe do zabezpieczenia skóry rąk przy wykonywaniu prac mało inwazyjnych, do stosowania wyłącznie przy minimalnym zagrożeniu jak zabrudzenia, czy względy higieniczne. Rękawiczki foliowe używane są również podczas zabiegów pielęgnacyjnych dłoni (kąpiel parafinowa, maski termiczne) – doskonale utrzymują efekt sauny.

Na co zwrócić uwagę używając rękawic jednorazowych? 

Pamiętajmy, jak sama nazwa mówi, że są to rękawiczki jednorazowego użytku. Nie należy więc nosić ich zbyt długo, powinno się je systematycznie zmieniać. Jest to kluczowe jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo naszego otoczenia. Poniżej prezentujemy listę czynności, które należy mieć na uwadze podczas kontaktu z pacjentami, klientami salonów kosmetycznych, gabinetów podologicznych, salonów piercingu itp.:

 • Rękawice jednorazowe, zgodnie z nazwą, należy wymienić po każdym użyciu! Dotyczy to tak samo sytuacji, w której mamy kontakt z różnymi osobami, jak i różnymi częściami ciała pacjenta / klienta, o różnym stopniu zanieczyszczenia. Ponowne wykorzystanie rękawic zwiększa ryzyko zakażeń, a także rozszerza obszar występowania zarazków.
 • Po zdjęciu rękawic należy umyć ręce zgodnie z instrukcją mycia rąk i dokładnie je wysuszyć. Częstym problemem jest też to, że po zdjęciu rękawic personel nie myje rąk i od razu zakłada kolejną parę. Jest to błąd, gdyż śladowe ilości bakterii pozostają na dłoniach i są przenoszone dalej!
 • Zanieczyszczone rękawice powinno się wyrzucać do specjalnych pojemników – szczególnie gdy rękawice miały kontakt z wydzielinami lub płynami ustrojowymi.

Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto zakładać rękawiczki jednorazowe, zwróć uwagę na statystyki WHO, które mówią, że blisko 80% procent zakażeń przenoszonych jest przez zainfekowane dłonie. Warto zatem zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowego użytku zwłaszcza w nowej rzeczywistości, jaką jest pandemia koronawirusa i maksymalnie zabezpieczyć się przed możliwością przeniesienia szkodliwych patogenów.

Więcej

Łap okazję

Najbliższe szkolenia zobacz wszystkie szkolenia

 • Hybryda elarto – manicure kombinowany bezpiecznie :)
  17 Sierpień

  Hybryda elarto – manicure kombinowany bezpiecznie :)

  Profesjonalne szkolenie z zakresu stylizacji paznokci przy użyciu żeli miękkich typu Soak Off
 • Przedłużanie paznokci metodą żelową
  17 - 18 Sierpień

  Przedłużanie paznokci metodą żelową

  Kompleksowe szkolenie z zakresu przedłużania paznokci techniką żelową na formie i tipsie oraz wykonywanie korekty.
 • Hybryda elarto – manicure kombinowany bezpiecznie
  1 dzień (6h)

  Hybryda elarto – manicure kombinowany bezpiecznie

  OFERTA SZKOLENIOWA - Profesjonalne szkolenie z zakresu stylizacji paznokci przy użyciu żeli miękkich typu Soak Off
 • Salonowe przedłużanie paznokci metodą żelową
  2 dni (12h)

  Salonowe przedłużanie paznokci metodą żelową

  OFERTA SZKOLENIOWA - Kompleksowe szkolenie z zakresu przedłużania paznokci techniką żelową na formie i tipsie oraz wykonywanie korekty.
 • Depilacja ciała woskiem
  1 dzień (3h)

  Depilacja ciała woskiem

  OFERTA SZKOLENIOWA - Praktyczne warsztaty z depilacji ciała woskiem
 • Henna brwi i rzęs z regulacją
  1 dzień (3h)

  Henna brwi i rzęs z regulacją

  OFERTA SZKOLENIOWA - Profesjonalne warsztaty z farbowania henną brwi i rzęs
 • Pedicure kosmetyczny z użyciem frezarki
  2 dni (12h)

  Pedicure kosmetyczny z użyciem frezarki

  OFERTA SZKOLENIOWA - Specjalistyczne szkolenie z pedicure od podstaw
 • Podoklamra jako metoda korekcji wrastających paznokci
  1 dzień (6h)

  Podoklamra jako metoda korekcji wrastających paznokci

  OFERTA SZKOLENIOWA - System Podoklamra - warsztaty praktyczne
 • Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex
  1 dzień (2h)

  Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex

  OFERTA SZKOLENIOWA - Szkolenie z przebijania płatka, chrząstki ucha oraz nosa przy użyciu produktów firmy Studex