Rękawiczki jednorazowe 

Jest 27 produktów.
 • Rękawice diagnostyczne nitrylowe (M) 50szt

  Paclan Expert

  Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń. Rękawice diagnostyczne w rozmiarze M, wykonane z wysokiej jakości nitrylu.

  49,95 zł
 • Rękawice diagnostyczne nitrylowe (XL) 50szt

  Paclan Expert

  Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  49,95 zł
 • Rękawice nitrylowe L, XL 100szt + PhagoGel do dezynfekcji 100ml
  Nowość
  Promocja

  Rękawice nitrylowe L, XL 100szt + PhagoGel do dezynfekcji 100ml

  Paclan Expert

  W duecie: elastyczne rękawice nitrylowe w rozmiarze L i/lub XL (do wyboru). Chronią przed niepożądanymi, niebezpiecznymi substancjami; wodno-alkoholowy preparat w żelu Phago'Gel do dezynfekcji skóry dłoni. Wykazuje działanie bakteriobójcze, drożdżakobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze (Polio, Adeno, Noro). Rękawice pakowane po 10szt. Kupując zestaw...

  79,00 zł 114,80 zł
 • Rękawiczki foliowe 100szt

  Pozostali

  Bezbarwne, jednorazowe rękawice foliowe w uniwersalnym rozmiarze. Pasują na prawą i lewą dłoń. Posiadają wytrzymały na rozerwanie zgrzew. Utrzymują efekt sauny np. podczas zabiegów parafinowych. Pozwalają również usunąć parafinę ze skóry w łatwy i higieniczny sposób.

  15,90 zł
 • Rękawiczki lateksowe bezpudrowe (S) z polimerem 100szt

  Master Glove

  Białe, jednorazowe rękawiczki ochronne Master Glove w rozmiarze S. Nie zawierają pudru. Wykonane z wysokiej jakości lateksu, z wewnętrzną warstwą polimerową. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, a teksturowane końcówki palców zapewniają pewny chwyt. Rękawice diagnostyczne Master Glove pasują na...

  69,00 zł
 • Rękawiczki lateksowe pudrowe (M) 100szt

  Master Glove

  Białe, jednorazowe rękawiczki ochronne Master Glove Latex Simple w rozmiarze M. Wykonane z naturalnego lateksu, pudrowane skrobią kukurydzianą, niejałowe. Są bardzo elastyczne i wytrzymałe. Zapewniają pewny chwyt i dobre czucie narzędzi. Rękawice diagnostyczne Master Glove pasują na prawą i lewą dłoń. Posiadają mankiet z rolowanym brzegiem przeznaczonym...

  65,00 zł
 • Rękawiczki lateksowe pudrowe (S) 100szt

  Master Glove

  Białe, jednorazowe rękawiczki ochronne Master Glove Latex Simple w rozmiarze S. Wykonane z naturalnego lateksu, pudrowane skrobią kukurydzianą, niejałowe. Są bardzo elastyczne i wytrzymałe. Zapewniają pewny chwyt i dobre czucie narzędzi. Rękawice diagnostyczne Master Glove pasują na prawą i lewą dłoń. Posiadają mankiet z rolowanym brzegiem przeznaczonym...

  69,00 zł
  Produkt chwilowo niedostępny,
  oczekujemy na dostawę.
 • Rękawiczki lateksowe pudrowe (S) 100szt
  Nowość

  Rękawiczki lateksowe pudrowe (S) 100szt

  Doman

  Pudrowane rękawice ochronne Doman+ w rozmiarze S i kolorze naturalnej bieli. Wykonane z lateksu kauczuku naturalnego. Są wytrzymałe oraz elastyczne, zapewniają pewny chwyt i dobre czucie narzędzi. Jednorazowe rękawiczki diagnostyczne Doman+ S pasują na prawą i lewą dłoń. Posiadają mankiet z rolowanym brzegiem przeznaczonym do naciągania na rękaw ubrania.

  69,00 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (L) 10szt

  Paclan Expert

  Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń. Rękawice diagnostyczne w rozmiarze L, wykonane z wysokiej jakości nitrylu.

  już od 7,80 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (L) 50szt

  Paclan Expert

  Rękawiczki wykonane z wysokiej jakości nitrylu. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  49,95 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (M) 10szt

  Paclan Expert

  Nitrylowe rękawiczki ochronne. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  już od 8,99 zł
 • Rękawiczki nitrylowe (XL) 10szt

  Paclan Expert

  Rękawice diagnostyczne w rozmiarze XL, wykonane z wysokiej jakości nitrylu. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Chronią przed niepożądanymi i niebezpiecznymi substancjami. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Niesterylne. Pasują na lewą i prawą dłoń.

  już od 7,80 zł
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (L) 100szt

  Maxsafe

  Niebieskie, jednorazowe rękawiczki ochronne MaxSafe w rozmiarze L. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, zapobiega odwijaniu się. Tekstura na końcach palców poprawia chwytność i umożliwia pracę w warunkach suchych i mokrych. Rękawice diagnostyczne MaxSafe...

  65,00 zł
  Produkt chwilowo niedostępny,
  oczekujemy na dostawę.
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (L) 100szt

  Maxsafe

  Czarne, jednorazowe rękawiczki ochronne MaxSafe w rozmiarze L. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, zapobiega odwijaniu się. Tekstura na końcach palców poprawia chwytność i umożliwia pracę w warunkach suchych i mokrych. Rękawice diagnostyczne MaxSafe...

  65,00 zł
  Produkt chwilowo niedostępny,
  oczekujemy na dostawę.
 • Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (M) 100szt

  Maxsafe

  Różowe, jednorazowe rękawiczki ochronne MaxSafe w rozmiarze M. Wykonane z nitrylu, nie zawierają pudru. Miękkie, elastyczne, wytrzymałe na rozciąganie. Rolowany mankiet ułatwia zakładanie i zdejmowanie, zapobiega odwijaniu się. Tekstura na końcach palców poprawia chwytność i umożliwia pracę w warunkach suchych i mokrych. Rękawice diagnostyczne MaxSafe...

  65,00 zł
 • strona z 2

Rękawiczki jednorazowe to bardzo ważny i niezbędny element wyposażenia, z którego korzystają głównie osoby pracujące w placówkach medycznych, gabinetach kosmetycznych, gastronomii oraz studiach tatuażu. Niezbędne są również w laboratoriach oraz wszędzie tam, gdzie należy chronić dłonie zarówno przed wirusami i bakteriami, jak również przed płynami ustrojowymi, grzybami, pleśnią czy szkodliwymi substancjami chemicznymi. Rękawiczki jednorazowe są proste w użyciu, łatwe do utylizacji i bezpieczne dla użytkownika.

Jak dobrać najlepsze rękawiczki jednorazowe?

Kupując jednorazowe rękawiczki powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania:

 • Przed czym mają chronić nas rękawice?
 • Z jakimi substancjami mamy do czynienia?
 • W jakiej pracy znajdą one zastosowanie?
 • Jaki mamy rodzaj skóry? Czy posiadamy alergie?
 • Jaki mamy rozmiar dłoni? 

W ten sposób dobierzemy idealne dla nas rękawiczki, które sprawdzą się w określonych warunkach, pozostaną skuteczne i zagwarantują nam bezpieczeństwo.

Dlaczego rozmiar rękawic ochronnych jest ważny?

Używanie rękawiczek znacząco zmniejsza ryzyko zakażeń, choć jest to uzależnione od poprawnego ich założenia i noszenia – uszkodzone rękawiczki nie zapewniają ochrony. Rękawica musi po prostu pasować do dłoni osoby, która będzie ją nosić. Rozmiary rękawic odpowiadają obwodowi dłoni w najszerszym miejscu, wyrażonemu w calach lub centymetrach. Aby poznać swój rozmiar, należy zmierzyć obwód dłoni tuż nad kciukiem. Odpowiednio dobrany rozmiar to jedna z najważniejszych zasad właściwego wykorzystania tego rodzaju zabezpieczenia, ponieważ źle leżąca rękawica zmniejsza bezpieczeństwo i skuteczność pracy. 

Rodzaje jednorazowych rękawiczek ochronnych

Wśród dostępnych na rynku jednorazowych rękawic ochronnych możemy wyróżnić: lateksowe, nitrylowe, vinylowe i foliowe. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem hurtowni internetowej elarto, gdzie znajdziesz rękawiczki znanych producentów, wykonane z różnych materiałów (lateks, nitryl, winyl, folia), w różnych rozmiarach (XS, S, M, L, XL) i kolorach. Chętnie podzielimy się wiedzą i naszym doświadczeniem, doradzimy przy wyborze produktów.

Rękawice lateksowe, czyli jeden z najczęściej wybieranych środków ochrony indywidualnej 

Rękawice lateksowe – to właśnie o nich myślimy najczęściej, mówiąc o „ gumowych rękawiczkach”. Wykonane są z naturalnego kauczuku, czyli lateksu. Mogą być cienkie, jednorazowe, przeznaczone do użytku medycznego i kosmetycznego lub grube, wielorazowe, idealne do prac domowych. W hurtowni internetowej elarto znajdziesz rękawiczki lateksowe, które charakteryzują się dużą elastycznością (są rozciągliwe), przez co dobrze dopasowują się do dłoni. Nie zaburzają czucia, więc łatwo w nich precyzyjnie posługiwać się palcami. Rękawiczki lateksowe to dobry wybór dla osób, które nie mają uczulenia na lateks. Dostępne w wersji z pudrem (najczęściej jest to skrobia kukurydziana) lub bezpudrowej. Dzięki pudrowi łatwiej jest założyć rękawiczki na wilgotne dłonie, ale zostawia on ślady i może wywoływać alergię oraz wysuszać skórę. Chociaż rękawiczki lateksowe mają wiele zalet, ich zastosowanie ma pewne ograniczenia. Należy pamiętać, że tworzywo kauczukowe niszczy się pod wpływem tłuszczów i olejów mineralnych. Lateks ulega również uszkodzeniu w zetknięciu z wieloma rozpuszczalnikami np. niektórymi zmywaczami do paznokci, rozpuszczalnikami do farb i lakierów. Dlatego właśnie powstały alternatywy dla tych wyrobów – rękawiczki nitrylowe oraz vinylowe.

Rękawice nitrylowe – doskonała alternatywa dla osób uczulonych na lateks

Świetną alternatywą dla wspomnianych wyżej rękawic lateksowych, są rękawiczki wykonane z syntetycznej gumy nitrylowej. Nadają się do drobnych czynności medycznych (np. zastrzyki, pobieranie krwi) i kosmetycznych, nieodzowne przy manicure i pedicure. Świetnie sprawdzają się do sprzątania, zmywania, czy gotowania. Są trwalsze niż rękawiczki lateksowe, bardziej odporne na przebicie i działanie substancji tłustych. Są również mniej elastyczne. Rękawiczki nitrylowe nie mają zapachu charakterystycznego dla lateksu. W sklepie internetowym elarto dostępne są w wersji pudrowanej i niepudrowanej. 

Rękawice winylowe – idealny wybór dla zmęczonej skóry dłoni

Rękawiczki wykonane z tworzywa winylowego, dużo mniej elastyczne niż lateksowe i winylowe, dzięki czemu nie przylegają tak ciasno do dłoni i niwelują uczucie zbyt mocnego „oblepienia”. Poprawia to komfort użytkowania, zapobiega zmęczeniu i odparzeniu skóry. Rękawiczki winylowe są bardziej odporne na substancje o charakterze tłuszczowym, jednak mogą się rozpuścić pod wpływem rozpuszczalników np. zmywacza do paznokci. Są również mniej odporne na przebicie lub rozerwanie. Nadają się do drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, farbowania włosów, przygotowywania żywności. W hurtowni online elarto dostępna są przezroczyste rękawice winylowe w wersji pudrowanej i niepudrowanej. 

Rękawice foliowe – nie tylko dla ochrony skóry!

Zdecydowanie najtańsze rękawiczki jednorazowe. Niepudrowane, wykonane z folii, zazwyczaj mają uniwersalny rozmiar. Sprawdzają się w branży kosmetycznej, fryzjerskiej i gastronomicznej. Doskonałe do zabezpieczenia skóry rąk przy wykonywaniu prac mało inwazyjnych, do stosowania wyłącznie przy minimalnym zagrożeniu jak zabrudzenia, czy względy higieniczne. Rękawiczki foliowe używane są również podczas zabiegów pielęgnacyjnych dłoni (kąpiel parafinowa, maski termiczne) – doskonale utrzymują efekt sauny.

Na co zwrócić uwagę używając rękawic jednorazowych? 

Pamiętajmy, jak sama nazwa mówi, że są to rękawiczki jednorazowego użytku. Nie należy więc nosić ich zbyt długo, powinno się je systematycznie zmieniać. Jest to kluczowe jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo naszego otoczenia. Poniżej prezentujemy listę czynności, które należy mieć na uwadze podczas kontaktu z pacjentami, klientami salonów kosmetycznych, gabinetów podologicznych, salonów piercingu itp.:

 • Rękawice jednorazowe, zgodnie z nazwą, należy wymienić po każdym użyciu! Dotyczy to tak samo sytuacji, w której mamy kontakt z różnymi osobami, jak i różnymi częściami ciała pacjenta / klienta, o różnym stopniu zanieczyszczenia. Ponowne wykorzystanie rękawic zwiększa ryzyko zakażeń, a także rozszerza obszar występowania zarazków.
 • Po zdjęciu rękawic należy umyć ręce zgodnie z instrukcją mycia rąk i dokładnie je wysuszyć. Częstym problemem jest też to, że po zdjęciu rękawic personel nie myje rąk i od razu zakłada kolejną parę. Jest to błąd, gdyż śladowe ilości bakterii pozostają na dłoniach i są przenoszone dalej!
 • Zanieczyszczone rękawice powinno się wyrzucać do specjalnych pojemników – szczególnie gdy rękawice miały kontakt z wydzielinami lub płynami ustrojowymi.

Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto zakładać rękawiczki jednorazowe, zwróć uwagę na statystyki WHO, które mówią, że blisko 80% procent zakażeń przenoszonych jest przez zainfekowane dłonie. Warto zatem zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowego użytku zwłaszcza w nowej rzeczywistości, jaką jest pandemia koronawirusa i maksymalnie zabezpieczyć się przed możliwością przeniesienia szkodliwych patogenów.

kliknij aby zobaczyć więcej

Łap okazję

Najbliższe szkolenia zobacz wszystkie szkolenia

 • Hybryda od A do Z
  16 - 17 Listopad

  Hybryda od A do Z

  Kompleksowe szkolenie techniczno - biznesowe z zakresu manicure hybrydowego

Historia hurtowni kosmetycznej elarto

Niespełna 20 lat temu, kiedy branża beauty w Polsce dopiero rozwijała się, Ela Trzeciak poszukując innowacyjnych rozwiązań, by spełnić oczekiwania klientów, zaczęła budować własną markę elarto. Zdobywając rzetelne wykształcenie branżowe na licznych kursach i studiach, doświadczenie w bezpośredniej obsłudze klienta w salonie, wypracowała autorski system szkoleń i produktów. Cel był prosty – zaoferować klientkom wysoką jakość świadczonych usług, bezpieczne i trwałe produkty, wiedzę jak być ekspertem w branży i budować rentowny biznes. Wraz z rozwojem gabinetu powstało centrum dystrybucji kosmetyków profesjonalnych – hurtownia stacjonarna i internetowa elarto oraz centrum szkoleniowe. Dzięki temu każda stylistka ma wygodny, szybki dostęp do ogromnego zasobu produktów profesjonalnych, może stale poszerzać swoją wiedzę praktyczną, rozwijać siebie i swój biznes, stając się skutecznym przedsiębiorcą.

Od początku istnienia marki rozwój jest dla nas priorytetem, dlatego mimo upływających lat nie przestajemy intensywnie udoskonalać ofertę, obsługę, produkty. Chcemy budować z naszymi klientami przyjazne relacje w atmosferze zaufania, stałości, odpowiedzialności, bezpieczeństwa. Mamy świadomość intensywnie rozwijającej się i zmieniającej branży beauty nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlatego stale się szkolimy, kształcimy i dokładamy wszelkich starań, abyście Wy – nasi klienci – mieli szeroką gamę produktów kosmetycznych spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek gabinetu. Nasza hurtownia dystrybuuje produkty renomowanych, znanych ze świetnej jakości marek kosmetycznych między innymi takich jak: Apis, Farmona, Bielenda, Ibra, Kryolan, Karaja, elarto, PediCare, NailTek, Podopharm, StarNail, Starpil, Norel, Depileve, TechnoTan, Cuccio Naturale, Gehwol, Podoland, Brow Henna, Biancil, Wimpernwelle, Studex i wiele, wiele innych.

Warto podkreślić, iż elarto to jedna z nielicznych firm należących do branży stylizacji paznokci w Polsce, która jest tak wszechstronna: produkuje własną linię kosmetyków profesjonalnych, dystrybuuje marki kosmetyczne, prowadzi salon firmowy i oferuje szkolenia. Te ostatnie stanowią szeroką sferę działań Eli Trzeciak, która chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i niezwykłym zasobem wiedzy. Będąc dyplomowaną trenerką, sędzią mistrzostw stylizacji, ekspertem, przedsiębiorcą, podchodzi wielowymiarowo do rozwoju w tej branży, co stanowi fundament jej systemu szkoleniowego zawarty w modelu biznesowym Ela Trzeciak Academy. Najbardziej zależy jej na tym, by specjaliści mieli gruntowne przygotowanie pod względem wiedzy, odpowiedzialne podejście do zawodu, świadczyli wysokiej jakości usługi w sposób bezpieczny i higieniczny, nie zapominając, że to ich klient i jego potrzeby są najważniejsze.

Wizja hurtowni kosmetycznej elarto

Chcemy być jedną z najlepszych hurtowni kosmetyków profesjonalnych w Polsce. Pragniemy, aby każdy klient znalazł kompleksowe wyposażenie gabinetu i innowacyjne kosmetyki w przystępnych cenach, a zakupy były łatwe, przyjemne, zwieńczone ekspresową dostawą.

Misja hurtowni kosmetycznej elarto

Hurtownia kosmetyków profesjonalnych elarto przede wszystkim stawia na rozwój. Stale pracujemy nad poszerzaniem naszego asortymentu, organizujemy atrakcje zakupowe i liczne promocje. Dystrybuujemy produkty topowych marek. Warto wspomnieć, iż wiele z nich to polskie brandy. Jest dla nas niezwykle istotne wspieranie rodzimych firm. Na pierwszym miejscu stawiamy zaufanie naszych klientów. To właśnie dzięki Wam i dla Was intensywnie pracujemy nad rozwojem hurtowni. Nasze priorytety to: zapewnienie profesjonalnej obsługi, wsparcie zakupowe, intuicyjna strona internetowa, doradztwo. Stale szkolimy się i kształcimy, aby sprostać Waszym wymaganiom. Chcemy, aby zakupy w naszej hurtowni były dla Was czystą przyjemnością i oszczędnością czasu. Dokonujemy wszelkich starań, aby zamówienie dotarło do Was w ekspresowym tempie. Jesteśmy do waszej dyspozycji poprzez formularz kontaktowy oraz infolinię, by udzielić rzetelnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Znajdziecie nas także w social mediach: na Facebooku oraz Instagramie. Zamieszczamy aktualności oraz mnóstwo inspiracji. Zapraszamy Was do współtworzenia tych stron z nami.

kliknij aby zobaczyć więcej