Maseczki ochronne 

Jest 15 produktów.

Odpowiednia ochrona naszego organizmu to podstawowy element, o który musisz zadbać nie tylko w swoim salonie, ale i w życiu codziennym. Maseczka ochronna pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się niektórych chorób zakaźnych układu oddechowego. W czasach szybkiego rozwoju chorób, wirusów, a także wzmożonego występowania smogu (zwłaszcza w okresie zimowym), należy szczególnie pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich, ale również klientów gabinetu. Warto wiedzieć, że maseczki nie tylko chronią nasz organizm przed zakażeniami różnego typu, wirusami, ale też ograniczają wdychanie pyłu, na który narażeni jesteśmy na przykład podczas zabiegów stylizacji paznokci, manicure i pedicure. 

Rodzaje maseczek ochronnych – jaką maskę wybrać?

Maseczki ochronne na twarz różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane, budową i profilowaniem, sposobem filtracji powietrza, mechanizmem zapewniania ochrony oraz przeznaczeniem. Pierwszą grupę maseczek ochronnych stanowią maseczki medyczne, wśród których wyróżnia się maseczki chirurgiczne oraz półmaski filtrujące. Do drugiej grupy należą maseczki niemedyczne, wykonane z łatwo dostępnych materiałów i tkanin. Ze względu na czas użytkowania możemy podzielić maseczki ochronne na jednorazowe i wielokrotnego użycia. Pierwsze, zgodnie z nazwą, należy wyrzucić tuż po użyciu. Nie należy ich prać, prasować i stosować ponownie. Jednorazowe maseczki najczęściej produkuje się z włókniny polipropylenowej (flizeliny). Zwykle robi się je z kilku warstw materiału. Flizelina jest dość odporna na przesiąkanie, przyjemna w dotyku i raczej nie podrażnia skóry. W sklepie z artykułami ochronnymi elarto znajdziesz jednowarstwowe, dwuwarstwowe, trzywarstwowe oraz czterowarstwowe maseczki przeciwpyłowe, o wysokich współczynnikach filtrowania. Drugi typ, czyli maseczki wielorazowe, po uprzednim wypraniu, odkażeniu lub wymianie filtra, można używać wielokrotnie. Dzielimy je na te bez kieszonki na filtr (mają wszyty filtr lub są bez filtra) oraz te z kieszenią na filtr (posiadają kieszonkę, do której wkłada się odpowiedni filtr). Wielorazowe maski ochronne najczęściej szyje się z bawełny, lnu, poliestru i neoprenu. Bawełna jest miękka i przyjemna w dotyku. Łatwo się przez nią oddycha. Można ją prać w wysokich temperaturach i prasować rozgrzanym żelazkiem w celu dezynfekcji. Właśnie dlatego w hurtowni internetowej elarto znajdziesz maski wykonane ze 100% bawełny o optymalnej gramaturze. Jest to produkt handmade, wykonany w Polsce. Za wzór do uszycia posłużyła ochronna maseczka medyczna. Dbając o najwyższy poziom Twojego bezpieczeństwa, maski zostały uszyte z materiału z certyfikatem OEKO-TEX® STANDARD 100. Zapewniają bardzo dobrą przepuszczalność oraz filtrację powietrza, nie ograniczając swobodnego oddychania. Maseczki ochronne mogą być harmonijkowe lub profilowane. Z pierwszym rodzajem spotykamy się zdecydowanie częściej. Specjalne przeszycia materiału sprawiają, że maseczka rozkłada się na twarzy (jak harmonijka), okala ją. Niektóre modele posiadają drucik, który ułatwia ich dopasowanie do kształtów nosa i walkę z parowaniem okularów. Mocowanie masek ochronnych może odbywać się na kilka sposobów. Najczęściej używa się do tego gumek, sznurków i tasiemek, rzadziej rzepów. Zazwyczaj zakładane są za uszy, czasem wiązane z tyłu głowy.

Jak poprawnie używać maseczki ochronnej? 

Aby maseczka spełniała swoją funkcję ochronną, powinna być zakładana, noszona i zdejmowana w prawidłowy sposób. Oto najważniejsze zasady podczas jej stosowania:

 1. Higiena rąk przed założeniem i zdjęciem maseczki. Należy zdezynfekować dłonie za pomocą odpowiedniego środka lub umyć je ciepłą wodą z mydłem.
 2. Poprawne zakładanie maseczki. Maseczka powinna przylegać do twarzy, sięgać od nasady nosa do podstawy podbródka, zasłaniając cały nos i usta.
 3. Właściwa technika zdejmowania maseczki. Maskę należy ściągnąć za pomocą gumek / sznurków, unikając dotykania przednich części maseczki (czaszy).
 4. Unikanie dotykania maseczki podczas jej noszenia.
 5. Natychmiastowa wymiana maseczki w razie jej zawilgocenia.
 6. Odpowiednie postępowanie z wykorzystaną maseczką. Po zdjęciu maski trzeba natychmiast poddać ją utylizacji, a później umyć lub zdezynfekować ręce (maseczkę jednorazową wyrzucamy natychmiast po użyciu, a wielokrotnego użytku pierzemy z użyciem detergentu).

Maseczki ochronne 2w1 – maska na twarz wraz z osłoną na oczy

W hurtowni online elarto, oprócz klasycznych maseczek ochronnych, znajdziesz również maski z dodatkową osłoną oczu. Bezbarwna, nieparująca szybka wykonana z wytrzymałego materiału, nie zniekształca obrazu oraz świetnie zabezpiecza przed pyłem i odpryskami. Dostępne w dwóch wersjach. Pierwszy rodzaj to jednorazowe maseczki wykonane z włókniny polipropylenowej, z usztywnieniem w części nosowej i szybką przytwierdzoną na stałe. Drugi rodzaj stanowią maski bawełniane z wyjmowaną osłoną. Szybkę z łatwością można wyjąć, a maskę wyprać i używać jej wielokrotnie. Sprawia to, że maska jest bardzo uniwersalna w użyciu. Za wzór do jej uszycia posłużyła ochronna maseczka medyczna.

Czym zasłaniać twarz zamiast maseczki? Przyłbica jako wygodna alternatywa!

Przyłbica jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie mogą swobodnie korzystać z maseczek ochronnych. Ma formę maski, która osłania całą twarz, zabezpiecza więc nie tylko oczy, ale również policzki, nos i usta. Niezbędna przy różnego typu pracach z odpryskującymi ciałami jak i rozbryzgami cieczy. Taka osłona ma za zadanie chronić twarz, dlatego znajduje szerokie zastosowanie w wielu zawodach. Doskonale zabezpiecza przed zabrudzeniami, odpryskami np. podczas piłowania, nieodzowna przy frezowaniu paznokci. Chroni również przed naturalnym odruchem dotykania własnej twarzy dłońmi, które są szczególnie narażone na kontakt z wirusami i bakteriami. Dobra przyłbica ochronna powinna być wygodna i mieć ergonomiczny kształt, który nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu pracy. Przyłbice dostępne w hurtowni online elarto są wygodne w noszeniu, nie krępują ruchów, pewnie trzymają się na głowie. Nie ograniczają swobodnego oddychania, widoczności oraz nie zniekształcają obrazu. Pozwalają na swobodną komunikację.

Dlaczego warto kupować w hurtowni kosmetycznej elarto?

W ofercie sklepu online elarto znajdziesz bogatą ofertę produktów przeznaczonych do ochrony zdrowia, nieodzownych do ochrony osobistej oraz pracy przy zabiegach manicure, pedicure, czy stylizacji paznokci. Materiały znajdują zastosowanie nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również w gabinetach tatuażu i piercingu, w przemyśle spożywczym, gastronomii, stomatologii, czy w laboratoriach badawczych. Warto również wspomnieć, iż w swojej ofercie posiadamy maski oraz przyłbice wykonane w Polsce, dzięki czemu wspieramy mniejszych producentów.

kliknij aby zobaczyć więcej

Łap okazję

Najbliższe szkolenia zobacz wszystkie szkolenia

 • Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień
  08 - 10 Luty

  Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień

  Kompleksowe szkolenie z zakresu przedłużania paznokci techniką żelową.
 • Perfekcyjny manicure hybrydowy
  15 Luty

  Perfekcyjny manicure hybrydowy

  Szkolenie techniczne, doskonalące umiejętności w dziedzinie manicure hybrydowego.
 • Doskonalenie techniki żelowej + tempo pracy (II stopień)
  22 Luty

  Doskonalenie techniki żelowej + tempo pracy (II stopień)

  Doszkolenie z warsztatu pracy skierowane dla osób znających podstawy techniki żelowej.
 • Szkolenie techniczne – podstawa żelowa: kwadrat&migdał – I stopień
  01 - 02 Marzec

  Szkolenie techniczne – podstawa żelowa: kwadrat&migdał – I stopień

  Kompleksowe szkolenie z zakresu przedłużania paznokci techniką żelową.
 • System Podoklamra – warsztaty praktyczne
  08 Marzec

  System Podoklamra – warsztaty praktyczne

  Profesjonalne szkolenie - System Podoklamra - warsztaty praktyczne I stopień
 • Pedicure kosmetyczny z użyciem frezarki
  14 - 15 Marzec

  Pedicure kosmetyczny z użyciem frezarki

  Profesjonalne szkolenie - Pedicure kosmetyczny z użyciem frezarki
 • Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex
  1 dzień (2h)

  Przebijanie uszu przy użyciu produktów firmy Studex

  OFERTA SZKOLENIOWA - Szkolenie z przebijania płatka, chrząstki ucha oraz nosa przy użyciu produktów firmy Studex
 • Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień
  3 dni (18h)

  Metoda żelowa kwadrat&migdał (gel basic) – I stopień

  OFERTA SZKOLENIOWA - Kompleksowe szkolenie z zakresu przedłużania paznokci techniką żelową oraz wykonywanie korekty.
 • Hybryda od A do Z
  2 dni (12h)

  Hybryda od A do Z

  OFERTA SZKOLENIOWA - Profesjonalne szkolenie z zakresu stylizacji paznokci przy użyciu żeli miękkich.