Maseczki ochronne 

Jest 12 produktów.

Odpowiednia ochrona naszego organizmu to podstawowy element, o który musisz zadbać nie tylko w swoim salonie, ale i w życiu codziennym. Maseczka ochronna pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się niektórych chorób zakaźnych układu oddechowego. W czasach szybkiego rozwoju chorób, wirusów, a także wzmożonego występowania smogu (zwłaszcza w okresie zimowym), należy szczególnie pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich, ale również klientów gabinetu. Warto wiedzieć, że maseczki nie tylko chronią nasz organizm przed zakażeniami różnego typu, wirusami, ale też ograniczają wdychanie pyłu, na który narażeni jesteśmy na przykład podczas zabiegów stylizacji paznokci, manicure i pedicure. 

Rodzaje maseczek ochronnych – jaką maskę wybrać?

Maseczki ochronne na twarz różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane, budową i profilowaniem, sposobem filtracji powietrza, mechanizmem zapewniania ochrony oraz przeznaczeniem. Pierwszą grupę maseczek ochronnych stanowią maseczki medyczne, wśród których wyróżnia się maseczki chirurgiczne oraz półmaski filtrujące. Do drugiej grupy należą maseczki niemedyczne, wykonane z łatwo dostępnych materiałów i tkanin. Ze względu na czas użytkowania możemy podzielić maseczki ochronne na jednorazowe i wielokrotnego użycia. Pierwsze, zgodnie z nazwą, należy wyrzucić tuż po użyciu. Nie należy ich prać, prasować i stosować ponownie. Jednorazowe maseczki najczęściej produkuje się z włókniny polipropylenowej (flizeliny). Zwykle robi się je z kilku warstw materiału. Flizelina jest dość odporna na przesiąkanie, przyjemna w dotyku i raczej nie podrażnia skóry. W sklepie z artykułami ochronnymi elarto znajdziesz jednowarstwowe, dwuwarstwowe, trzywarstwowe oraz czterowarstwowe maseczki przeciwpyłowe, o wysokich współczynnikach filtrowania. Drugi typ, czyli maseczki wielorazowe, po uprzednim wypraniu, odkażeniu lub wymianie filtra, można używać wielokrotnie. Dzielimy je na te bez kieszonki na filtr (mają wszyty filtr lub są bez filtra) oraz te z kieszenią na filtr (posiadają kieszonkę, do której wkłada się odpowiedni filtr). Wielorazowe maski ochronne najczęściej szyje się z bawełny, lnu, poliestru i neoprenu. Bawełna jest miękka i przyjemna w dotyku. Łatwo się przez nią oddycha. Można ją prać w wysokich temperaturach i prasować rozgrzanym żelazkiem w celu dezynfekcji. Właśnie dlatego w hurtowni internetowej elarto znajdziesz maski wykonane ze 100% bawełny o optymalnej gramaturze. Jest to produkt handmade, wykonany w Polsce. Za wzór do uszycia posłużyła ochronna maseczka medyczna. Dbając o najwyższy poziom Twojego bezpieczeństwa, maski zostały uszyte z materiału z certyfikatem OEKO-TEX® STANDARD 100. Zapewniają bardzo dobrą przepuszczalność oraz filtrację powietrza, nie ograniczając swobodnego oddychania. Maseczki ochronne mogą być harmonijkowe lub profilowane. Z pierwszym rodzajem spotykamy się zdecydowanie częściej. Specjalne przeszycia materiału sprawiają, że maseczka rozkłada się na twarzy (jak harmonijka), okala ją. Niektóre modele posiadają drucik, który ułatwia ich dopasowanie do kształtów nosa i walkę z parowaniem okularów. Mocowanie masek ochronnych może odbywać się na kilka sposobów. Najczęściej używa się do tego gumek, sznurków i tasiemek, rzadziej rzepów. Zazwyczaj zakładane są za uszy, czasem wiązane z tyłu głowy.

Jak poprawnie używać maseczki ochronnej? 

Aby maseczka spełniała swoją funkcję ochronną, powinna być zakładana, noszona i zdejmowana w prawidłowy sposób. Oto najważniejsze zasady podczas jej stosowania:

 1. Higiena rąk przed założeniem i zdjęciem maseczki. Należy zdezynfekować dłonie za pomocą odpowiedniego środka lub umyć je ciepłą wodą z mydłem.
 2. Poprawne zakładanie maseczki. Maseczka powinna przylegać do twarzy, sięgać od nasady nosa do podstawy podbródka, zasłaniając cały nos i usta.
 3. Właściwa technika zdejmowania maseczki. Maskę należy ściągnąć za pomocą gumek / sznurków, unikając dotykania przednich części maseczki (czaszy).
 4. Unikanie dotykania maseczki podczas jej noszenia.
 5. Natychmiastowa wymiana maseczki w razie jej zawilgocenia.
 6. Odpowiednie postępowanie z wykorzystaną maseczką. Po zdjęciu maski trzeba natychmiast poddać ją utylizacji, a później umyć lub zdezynfekować ręce (maseczkę jednorazową wyrzucamy natychmiast po użyciu, a wielokrotnego użytku pierzemy z użyciem detergentu).

Maseczki ochronne 2w1 – maska na twarz wraz z osłoną na oczy

W hurtowni online elarto, oprócz klasycznych maseczek ochronnych, znajdziesz również maski z dodatkową osłoną oczu. Bezbarwna, nieparująca szybka wykonana z wytrzymałego materiału, nie zniekształca obrazu oraz świetnie zabezpiecza przed pyłem i odpryskami. Dostępne w dwóch wersjach. Pierwszy rodzaj to jednorazowe maseczki wykonane z włókniny polipropylenowej, z usztywnieniem w części nosowej i szybką przytwierdzoną na stałe. Drugi rodzaj stanowią maski bawełniane z wyjmowaną osłoną. Szybkę z łatwością można wyjąć, a maskę wyprać i używać jej wielokrotnie. Sprawia to, że maska jest bardzo uniwersalna w użyciu. Za wzór do jej uszycia posłużyła ochronna maseczka medyczna.

Czym zasłaniać twarz zamiast maseczki? Przyłbica jako wygodna alternatywa!

Przyłbica jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie mogą swobodnie korzystać z maseczek ochronnych. Ma formę maski, która osłania całą twarz, zabezpiecza więc nie tylko oczy, ale również policzki, nos i usta. Niezbędna przy różnego typu pracach z odpryskującymi ciałami jak i rozbryzgami cieczy. Taka osłona ma za zadanie chronić twarz, dlatego znajduje szerokie zastosowanie w wielu zawodach. Doskonale zabezpiecza przed zabrudzeniami, odpryskami np. podczas piłowania, nieodzowna przy frezowaniu paznokci. Chroni również przed naturalnym odruchem dotykania własnej twarzy dłońmi, które są szczególnie narażone na kontakt z wirusami i bakteriami. Dobra przyłbica ochronna powinna być wygodna i mieć ergonomiczny kształt, który nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu pracy. Przyłbice dostępne w hurtowni online elarto są wygodne w noszeniu, nie krępują ruchów, pewnie trzymają się na głowie. Nie ograniczają swobodnego oddychania, widoczności oraz nie zniekształcają obrazu. Pozwalają na swobodną komunikację.

Dlaczego warto kupować w hurtowni kosmetycznej elarto?

W ofercie sklepu online elarto znajdziesz bogatą ofertę produktów przeznaczonych do ochrony zdrowia, nieodzownych do ochrony osobistej oraz pracy przy zabiegach manicure, pedicure, czy stylizacji paznokci. Materiały znajdują zastosowanie nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również w gabinetach tatuażu i piercingu, w przemyśle spożywczym, gastronomii, stomatologii, czy w laboratoriach badawczych. Warto również wspomnieć, iż w swojej ofercie posiadamy maski oraz przyłbice wykonane w Polsce, dzięki czemu wspieramy mniejszych producentów.

kliknij aby zobaczyć więcej

Łap okazję

Najbliższe szkolenia zobacz wszystkie szkolenia

 • Hybryda od A do Z
  16 - 17 Listopad

  Hybryda od A do Z

  Kompleksowe szkolenie techniczno - biznesowe z zakresu manicure hybrydowego

Historia hurtowni kosmetycznej elarto

Niespełna 20 lat temu, kiedy branża beauty w Polsce dopiero rozwijała się, Ela Trzeciak poszukując innowacyjnych rozwiązań, by spełnić oczekiwania klientów, zaczęła budować własną markę elarto. Zdobywając rzetelne wykształcenie branżowe na licznych kursach i studiach, doświadczenie w bezpośredniej obsłudze klienta w salonie, wypracowała autorski system szkoleń i produktów. Cel był prosty – zaoferować klientkom wysoką jakość świadczonych usług, bezpieczne i trwałe produkty, wiedzę jak być ekspertem w branży i budować rentowny biznes. Wraz z rozwojem gabinetu powstało centrum dystrybucji kosmetyków profesjonalnych – hurtownia stacjonarna i internetowa elarto oraz centrum szkoleniowe. Dzięki temu każda stylistka ma wygodny, szybki dostęp do ogromnego zasobu produktów profesjonalnych, może stale poszerzać swoją wiedzę praktyczną, rozwijać siebie i swój biznes, stając się skutecznym przedsiębiorcą.

Od początku istnienia marki rozwój jest dla nas priorytetem, dlatego mimo upływających lat nie przestajemy intensywnie udoskonalać ofertę, obsługę, produkty. Chcemy budować z naszymi klientami przyjazne relacje w atmosferze zaufania, stałości, odpowiedzialności, bezpieczeństwa. Mamy świadomość intensywnie rozwijającej się i zmieniającej branży beauty nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlatego stale się szkolimy, kształcimy i dokładamy wszelkich starań, abyście Wy – nasi klienci – mieli szeroką gamę produktów kosmetycznych spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek gabinetu. Nasza hurtownia dystrybuuje produkty renomowanych, znanych ze świetnej jakości marek kosmetycznych między innymi takich jak: Apis, Farmona, Bielenda, Ibra, Kryolan, Karaja, elarto, PediCare, NailTek, Podopharm, StarNail, Starpil, Norel, Depileve, TechnoTan, Cuccio Naturale, Gehwol, Podoland, Brow Henna, Biancil, Wimpernwelle, Studex i wiele, wiele innych.

Warto podkreślić, iż elarto to jedna z nielicznych firm należących do branży stylizacji paznokci w Polsce, która jest tak wszechstronna: produkuje własną linię kosmetyków profesjonalnych, dystrybuuje marki kosmetyczne, prowadzi salon firmowy i oferuje szkolenia. Te ostatnie stanowią szeroką sferę działań Eli Trzeciak, która chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i niezwykłym zasobem wiedzy. Będąc dyplomowaną trenerką, sędzią mistrzostw stylizacji, ekspertem, przedsiębiorcą, podchodzi wielowymiarowo do rozwoju w tej branży, co stanowi fundament jej systemu szkoleniowego zawarty w modelu biznesowym Ela Trzeciak Academy. Najbardziej zależy jej na tym, by specjaliści mieli gruntowne przygotowanie pod względem wiedzy, odpowiedzialne podejście do zawodu, świadczyli wysokiej jakości usługi w sposób bezpieczny i higieniczny, nie zapominając, że to ich klient i jego potrzeby są najważniejsze.

Wizja hurtowni kosmetycznej elarto

Chcemy być jedną z najlepszych hurtowni kosmetyków profesjonalnych w Polsce. Pragniemy, aby każdy klient znalazł kompleksowe wyposażenie gabinetu i innowacyjne kosmetyki w przystępnych cenach, a zakupy były łatwe, przyjemne, zwieńczone ekspresową dostawą.

Misja hurtowni kosmetycznej elarto

Hurtownia kosmetyków profesjonalnych elarto przede wszystkim stawia na rozwój. Stale pracujemy nad poszerzaniem naszego asortymentu, organizujemy atrakcje zakupowe i liczne promocje. Dystrybuujemy produkty topowych marek. Warto wspomnieć, iż wiele z nich to polskie brandy. Jest dla nas niezwykle istotne wspieranie rodzimych firm. Na pierwszym miejscu stawiamy zaufanie naszych klientów. To właśnie dzięki Wam i dla Was intensywnie pracujemy nad rozwojem hurtowni. Nasze priorytety to: zapewnienie profesjonalnej obsługi, wsparcie zakupowe, intuicyjna strona internetowa, doradztwo. Stale szkolimy się i kształcimy, aby sprostać Waszym wymaganiom. Chcemy, aby zakupy w naszej hurtowni były dla Was czystą przyjemnością i oszczędnością czasu. Dokonujemy wszelkich starań, aby zamówienie dotarło do Was w ekspresowym tempie. Jesteśmy do waszej dyspozycji poprzez formularz kontaktowy oraz infolinię, by udzielić rzetelnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Znajdziecie nas także w social mediach: na Facebooku oraz Instagramie. Zamieszczamy aktualności oraz mnóstwo inspiracji. Zapraszamy Was do współtworzenia tych stron z nami.

kliknij aby zobaczyć więcej